Doświetlone przejścia to bezpieczne przejścia na Wojciechowskiego

2180
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursus
Ursus Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
120 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ulicy Wojciechowskiego, w trzech lokalizacjach (w rejonie dwóch przystanków autobusowych i placówki poczty oraz przychodni lekarskiej).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. ul. Wojciechowskiego 1 (przy skrzyżowaniu z ulicami Jagiełły/Traktorzystów).
2. ul. Wojciechowskiego 16.
3. ul. Wojciechowskiego 39.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ulicy Wojciechowskiego, w trzech lokalizacjach (w rejonie dwóch przystanków autobusowych i placówki poczty oraz przychodni lekarskiej).
Opis projektu
Projekt poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na ulicy Wojciechowskiego w trzech lokalizacjach (w rejonie dwóch przystanków autobusowych i placówki poczty oraz przychodni lekarskiej). Ulica Wojciechowskiego jest jedną z większych ulic obszaru Ursusa Północnego.
Opis za stroną Zarządu Dróg Miejskich (zdm.waw.pl) o doświetlaniu przejść dla pieszych: Oświetlenie przejścia dla pieszych jest jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych po zmroku. To szczególnie ważne zwłaszcza przy gorszej widoczności i w okresie zimowym, kiedy zmrok zapada w godzinach największego natężenia ruchu. Tam, gdzie w pobliżu przejścia istnieją już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku, z oprawami o jasnym świetle LED. Doświetlając przejścia stosowane są oprawy o innej barwie światła niż oświetlenie na danej ulicy. Najczęściej jest to białe światło, które znacząco poprawia widoczność na przejściu i w strefie dojścia.
Charakterystyka lokalizacji:
ul. Wojciechowskiego 1 - to przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym PKP Ursus 12, które wiele osób przebiega, by zdążyć na autobus linii 187 czy 194 jadących w kierunku Ursus-Niedźwiadek. Skrzyżowanie trzech ulic, bliskość stacji kolejowej PKP Ursus, punktu nadawania przesyłek kurierskich oraz sklepu sieci Lidl dodatkowo generuje ruch pieszych.
ul. Wojciechowskiego 16 - to przejście dla pieszych prowadzące wprost na przystanek autobusowy Wojciechowskiego 01. Przy tym przystanku autobusowym kilka miesięcy temu został otwarty zamiejscowy oddział przedszkolny, a po drugiej stronie ulicy znajduje się Carrefour Market oraz paczkomat. W okolicy przejścia powstał nowy blok z kilkudziesięcioma mieszkaniami.
ul. Wojciechowskiego 39 - to przejścia dla pieszych łączące dwie strony gęsto zamieszkanej ulicy Wojciechowskiego. To wygodne dojście do Poczty Polskiej, sklepu sieci Rossmann, nowego sklepu Biedronki, a z drugiej strony do przychodni lekarskiej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Doświetlone przejścia dla pieszych poprawią ich widoczność, co znacząco wpłynie na poprawę pieszych. Wybrane lokalizacje generują duży ruch pieszy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt doświetlenia LED dla jednego przejścia: 40 000 zł
Koszt doświetlenie dla trzech przejść: 3 x 40 000 = 120 000 zł (projekt + realizacja)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
120 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszt energii, bieżąca konserwacja
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
3 000,00 zł

Modyfikacje

21.03.2018 11:44
j.lipka
22.03.2018 12:38
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursus
26.03.2018 10:09
j.lipka
29.05.2018 09:12
j.lipka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany