Przedstawienia dla dzieci na temat ograniczonego zaufania do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie

998
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Sielce
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Pomysł zakłada zrealizowanie przedstawień o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III. Przedstawienia będą opierać się na znanych i autorskich bajkach dotyczących ograniczonego zaufania. Każdy dziecko otrzyma książeczkę z bajką wykorzystywaną podczas warsztatów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Sielce
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Miejskie domy kultury, sale widowiskowe lub hale sportowe, których właścicielem jest m. st. Warszawa, ze szczególną preferencją tych obiektów, do których można dojechać komunikacją miejską.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt jest skierowany do publicznych i niepublicznych placówek oświatowych (przedszkola i szkoły podstawowe) położonych na terenie obszaru Sielce Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy: Przedszkole nr 117, ul. Sielecka 26 Przedszkole nr 147, ul. Zakrzewska 13 Przedszkole nr 278, ul. Tatrzańska 3 Przedszkole Nr 196 "Kraina Misiów", ul. Nabielaka 18A Przedszkole 149, ul. Dolna 8 Przedszkole nr 275, ul. Piwarskiego 5 Przedszkole nr 210, ul. Teresińska 9 Przedszkole nr 391, ul. Czerniakowska 20A Przedszkole nr 294 Promyk Czerniakowa, ul. Czerniakowska 50A Międzynarodowe Przedszkole Misia Paddingtona, ul. Górska 7 Szkoła Podstawowa nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi im. Lucy Maud Montgomery, ul. Grottgera 22 Szkoła Podstawowa nr 260 im. Jana Matejki, ul. Zakrzewska 24 Szkoła Podstawowa Sportowa nr 272, ul. Piaseczyńska 114/116 Szkoła Podstawowa nr 302, ul. Sobieskiego 93 Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka, ul. Teresińska 9 Prywatna Szkoła Podstawowa nr 95, ul. Stępińska 13 MyVinci School & Preschool, ul. Czerska 14 Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek, ul. Czerniakowska 137

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Pomysł zakłada zrealizowanie przedstawień o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III. Przedstawienia będą opierać się na znanych i autorskich bajkach dotyczących ograniczonego zaufania. Każdy dziecko otrzyma książeczkę z bajką wykorzystywaną podczas warsztatów.
Opis projektu
Pomysł zakłada zrealizowanie 15 przedstawień o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 latki) i klas I-III (maksymalnie 200 dzieci podczas jednego przedstawienia zależnie od zapisów), uczęszczających do publicznych i niepublicznych placówek oświatowych położonych na obszarze Sielce Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.
Ze względu na wiek odbiorców warsztaty powinny opierać się na klasycznych i autorskich bajkach, które dotyczą ograniczonego zaufania do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach powinno otrzymać książeczkę z bajką wykorzystywaną podczas warsztatu, aby utrwalić jego treść i rozszerzyć oddziaływanie warsztatu na pozostałych członków rodziny (rodzice, babcie i dziadkowie, rodzeństwo).Uzasadnienie realizacji projektu
W warunkach dużego miasta (anonimowość nawet najbliższego środowiska) oraz bardzo łatwo dostępnych kanałów komunikacji w Internecie (szeroko pojęte portale społecznościowe) istnieje duża potrzeba uświadamiania o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych. Grupą szczególnie narażoną są dzieci ze względu na swą naturalną ufność i otwartość. Dzieci już od najmłodszych lat trzeba uświadamiać o zagrożeniach wynikających z kontaktów z osobami poznanymi na ulicy i w Internecie

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt zakłada zrealizowanie 15 przedstawień. Przedstawienie może obejmować maksymalnie 200 dzieci. Koszt jednego przedstawienia i rozdanych podczas niego książeczek dla każdego dziecka nie może przekroczyć 2000 zł.

Wyszczególnienie składowych kosztu przedstawienia:

1. Koszt przeprowadzenia pojedynczego przedstawienia - 1000 zł - w cenie przeprowadzenia przedstawienia powinno zawierać się honorarium dla realizatora. Realizator powinien zapewnić sprzęt i akcesoria, których potrzebuje do realizacji przedstawienia. Przedstawienie nie powinno trwać dłużej niż 60 minut.
2. Koszt książeczek – koszt pojedynczej książeczki nie może przekroczyć 5 zł, książeczka musi zawierać jedną bajkę dla dzieci, która będzie wykorzystywana podczas przedstawienia, książeczka powinna mieć co najmniej 10 stron i być wydrukowana w technice offsetowej.

Wymagania dotyczące realizatorów przedstawienia:

1. Przedstawienie może zrealizować jeden lub więcej realizatorów,
2. Każdy realizator powinien dysponować udokumentowanym 5-letnim doświadczeniem w realizacji zajęć dla dzieci w wieku 4-9 lat,
3. Realizator powinien posiadać co najmniej pięć udokumentowanych rekomendacji ze współpracy z jednostkami administracji publicznej (samorządowych lub państwowych) w realizacji zajęć dla dzieci w wieku 4-9 lat,
4. Realizator po wybraniu przez Urząd m. st. Warszawy powinien przedstawić dokładny scenariusz przedstawienia i projekt książeczki, które są zgodne z opisem projektu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

04.04.2018 14:11
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów
16.04.2018 11:12
Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany