Boks dla każdego Małego i dużego. Ogólnodostępne treningi bokserskie.

1279
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
49 800 zł
Kategoria
 • kultura
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
"Boks dla każdego" to rekreacyjne zajęcia boksu dla wszystkich od 12 roku życia, bez górnego limitu wieku. Trening bokserski to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają ciekawej aktywności fizycznej, niezależnie od płci i poziomu sprawności fizycznej. Na treningi składają się ćwiczenia aerobowe, pomagające utrzymać dobrą kondycję oraz prawidłowy poziom wagi.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Boremlowska 6/12
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Treningi będą prowadzone w sali gimnastycznej, położnej w centrum Grochowa Szkoła Podstawowa nr 374 przy ul. Boremlowskiej 6/12.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"Boks dla każdego" to rekreacyjne zajęcia boksu dla wszystkich od 12 roku życia, bez górnego limitu wieku. Trening bokserski to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają ciekawej aktywności fizycznej, niezależnie od płci i poziomu sprawności fizycznej. Na treningi składają się ćwiczenia aerobowe, pomagające utrzymać dobrą kondycję oraz prawidłowy poziom wagi.
Opis projektu
"Boks dla każdego - małego i dużego" to ogólnodostępne zajęcia boksu, przeznaczone dla dorosłych i młodzieży od 12 roku życia, bez górnego limitu wieku. Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanego (trener 2 klasy) trenera boksu, który zapewni bezpieczne sposoby uprawiania kontaktowego sportu, jakim jest boks.
W skład treningu bokserskiego wchodzą ćwiczenia aerobowe i siłowe. Pomagają one obniżyć poziom wagi ciała i poprawić ogólną wydolność organizmu.
Istotną zaletą tych ćwiczeń jest także to, że podczas ich wykonywania pracują wszystkie partie mięśni.
Ćwiczenia bokserskie wyrabiają też refleks i koordynację ruchów. Dodatkową korzyścią dla ćwiczących (w szczególności kobiet) jest nabycie podstawowych odruchów samoobrony, pomocnych w sytuacjach zagrożenia.
Ćwiczenia ogólnorozwojowe wchodzące w skład treningu bokserskiego świetnie stymulują cały organizm, dlatego są wskazane dla młodzieży w okresie dojrzewania. Zapewniają dużą dawkę ruchu i zapewniają kontrolę obciążenia młodych organizmów. Pozwalają też doświadczyć rywalizacji sportowej, tak istotnej dla większości młodych ludzi.
Duży zakres ćwiczeń stosowanych podczas treningu bokserskiego, pozwala dostosować treningi do indywidualnych możliwości i potrzeb ćwiczących, w zależności od ich wydolności oraz wyznaczonych celów treningowych.
Różnorodność ćwiczeń umożliwia także udział w zajęciach całych rodzin, co doskonale sprzyja wzajemnym relacjom rodzinnym.

Uzasadnienie realizacji projektu
Celem treningów "Boks dla każdego - małego i dużego" jest spopularyzowanie boksu w środowisku lokalnym. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych z uprawiana sportu, treningi bokserskie poprzez wspólny, aktywny udział w zajęciach razem z dorosłymi, pokazują młodzieży właściwe wzorce współpracy oraz sportowej rywalizacji fair play.
Zajęcia są nieodpłatne, co pozwoli przyciągnąć osoby z ograniczonymi możliwościami finansowymi, a szczególnie młodzież pochodzą z mniej zamożnych rodzin, dając im możliwość uprawiania ciekawego sportu i niezbędną dla właściwego rozwoju aktywność fizyczną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt wynajmu sali oraz trenera z uprawnieniami - 46500 zł

Koszt zakupu sprzętu sportowego, Ubeszpieczenie, plakaty, ulotki - 3300 złSzacunkowy koszt realizacji projektu:
49 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 23:21
Autor projektu
22.01.2018 23:34
Autor projektu
11.04.2018 13:54
Wydział Kultury i Sporty dla Dzielnicy Praga Południe
12.04.2018 16:37
Wydział Kultury i Sporty dla Dzielnicy Praga Południe
24.05.2018 14:54
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (22)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Brałem udział w poprzedniej edycji. Miła atmosfera, profesjonalne podejście do zajęć. Ćwiczenia dopasowane do każdego indywidualnie. Polecam i czekam na kolejne treningi.
  Mieszkaniec14450  12.03.2018 14:10
 • projektodawca nie pojawił się na prezentacji projektu...oddal walkowerem projekt
  Alicja Wydro  13.03.2018 10:39
  • Szanowna Pani,

   My nigdy się nie poddajemy, walkower nie wchodzi w grę. Sprawa wyjaśniona z przemiłymi paniami z Urzędu.
   Nasz projekt dalej w grze!
   Pozdrowienia.
   Mieszkaniec  14.03.2018 13:56 Autor projektu
  • Czy prezentował Pan projekt w innym terminie?
   Joanna Rybicka  16.03.2018 17:05
 • Projekt polecam. Brałem udział we wcześniejszej wersji. Ludzie z doświadczeniem, trener świetny szkolenowiec.
  Pozdrawiam!!₩
  Mieszkaniec14481  18.03.2018 18:33
 • Rewelacyjne zajęcia, można sie bardzo duzo nauczyć. miła atmosfera i pełen profesjonalizm. Ćwiczenia dopasowane do umiejętności każdego uczestnika. Bardzo polecam. Bardzo!!
  Mieszkaniec14480  18.03.2018 20:22
 • Projektodawca nawet nie pofatygował się na prezentację, bo załatwił sprawę z urzędniczkami, a protokół ze spotkania jest fikcją. Regulamin BP jest dla tych bez układów w urzędzie. Są równi i równiejsi. Gratulacje dla projektodawcy i pań z urzędu.
  Mieszkaniec10433  19.03.2018 16:43
 • Szanowny Panie,

  Proponuję ostrożnie z takimi pochopnymi osądami i zarzucaniem, że protokół jest fikcją. Panie z urzędu czekały do końca spotkania na przedstawiciela naszego projektu, który pojawił się kiedy już Pana tam nie było, po godz. 15-ej. Więc zarzuty, że są równi i równiejsi są nie miejscu. Projekt został zaprezentowany. Jeśli tak bardzo zależy Panu na własnym projekcie, to proponuję promować go uczciwie, a nie przy pomocy nieuzasadnionych zarzutów. Głosowanie mieszkańców i tak zweryfikuje nasze projekty.
  Mieszkaniec  19.03.2018 23:56 Autor projektu
  • To jak Pan nazwie sytuację, w której koordynator zamyka spotkanie i żegna przybyłych, dziękując za uczestnictwo. Po czym w protokole pojawia się jako zaprezentowany projekt, którego prezentacji nie dane było uczestnikom spotkania wysłuchać i dyskutować. Sam Pan był uprzejmy napisać, że "sprawa wyjaśniona z przemiłymi paniami z Urzędu". Może ma Pan w zwyczaju tak sprawy załatwiać, ale potem trudno się dziwić, że nie ma zaufania społecznego do Urzędu. Zasady są po to, by ich przestrzegać. Tutaj został złamany regulamin BP i zawiedzione zaufanie społeczne, że procedury są transparentne. Jak widać, wszystko jest możliwe. Więc nadal uważam, że są równi i równiejsi. Jakoś inni projektodawcy (czasem o kulach) byli w stanie przyjść na czas lub przysłać pełnomocnika. A co do mnie, to trafił Pan jak kulą w płot, bo jestem tylko zwykłym mieszkańcem, którego interesuje na co zostaną wydane publiczne pieniądze. Tak, proszę sobie wyobrazić, że na te spotkania przychodzą również mieszkańcy. Nie jestem projektodawcą, więc nie stanowię dla szanownego Pana konkurencji. Proponuje Pan w projekcie naukę właściwych wzorców i propagowanie sportowej rywalizacji na zasadach fair play, to może warto, by Pan jako autor projektu także grał fair play. Proszę się tak nie bać rywalizacji z innymi projektodawcami. Na razie swoją postawą kompromituje Pan własny projekt. Bardzo to smutne.
   Mieszkaniec10433  20.03.2018 16:40
 • Super zajęcia i super prowadzący! Bardzo fajna forma spędzania aktywnie czasu dla osób w każdym wieku:) gorąco polecam! Mam nadzieje, ze projekt wejdzie w życie:)
  Mieszkaniec14497  21.03.2018 12:28
 • Szczerze polecam zajęcia, brałem udział w poprzedniej edycji i byłem bardzo zadowolony. 3mam kciuki, żeby projekt się powiódł, bo wiem że nie tylko ja na niego czekam.
  Mieszkaniec14499  21.03.2018 13:12
 • Jaki sprzęt ma zostać kupiony w czasie realizacja projektu? Co się stanie ze sprzętem po zakończeniu projektu? Jak ma wyglądać rekrutacja na zajęcia? Ile osób może skorzystać z projektu? Czy będzie się można zapisać tylko na pojedyncze zajęcia, czy od razu na cały sezon? Czy zostaną utworzone listy rezerwowe? Ile osób maksymalnie może liczyć grupa zajęciowa? Brak tych informacji w projekcie, a chciałbym wiedzieć. Nie miałam możliwości zadać tych pytań, bo najwyraźniej prezentacja odbyła się po formalnym zakończeniu spotkania bez udziału publiczności. W zeszłym roku byłam członkiem zespołu ds BP w naszej dzielnicy i nie było takich sytuacji. Nie wiem, czy mogę liczyć na odpowiedź, bo wcześniej się jej nie doczekałam.
  Joanna Rybicka  21.03.2018 14:13
  • D. wieczór.

   Sprzęt tylko podstawowy, czyli: Dwa worki, skakanki, kilka ciężarków itp. W rękawice kazdy uczestnik musi się sam zaopatrzyć. Koszt to ok. 70 zł najtańsze.
   Po zakończeniu projektu, jeśli sprzęt nie ulegnie całkowitej dekapitalizacji zostanie przekazany szkole, która udostępnia salę.
   Zajęcia otwarte, można uczęszczać z dowolną częstotliwością. Z tym ,że jak rzadziej to i efekty słabsze :-)
   Jak Pani widzi, może liczyć na odpowiedzi na nurtujące nią pytania.
   A ciągłe wracanie do nieporozumienia z sobotnim spotkaniem zaczynamy odbierać jak niezrozumiałą niechęć do naszej inicjatywy.
   Jeśli ma Pani jeszcze szczegółowe pytania, to bardzo prosimy je zadać. Chętnie odpowiemy na wszystkie. Pozdrawiamy.
   Mieszkaniec  23.03.2018 02:35 Autor projektu
  • Dziękuję za odpowiedź. Skoro każdy może przyjść na zajęcia, to może warto w projekcie uprzedzić o konieczności posiadania własnych rękawic. Czy w takim razie zechce Pan udzielić odpowiedzi na pytania, które Pan pominął? Ile osób maksymalnie może liczyć grupa zajęciowa? Ile osób może skorzystać z projektu?
   Jeśli chodzi o powracający temat prezentacji, to proszę się nie dziwić mieszkańcom, że interesuje ich transparentność całego procesu. Mieliby też okazję dopytać o szczegóły i zaproponować Panu ulepszenia.
   Naginanie procedur BP to temat na ewaluację. Nikt poza Panem nie ma wpływu, jak Pan to odbiorze, jak również nie jest w stanie tego przewidzieć. Atakowanie komentujących moim zdaniem raczej nie przysporzy Panu głosów.
   Joanna Rybicka  23.03.2018 15:46
  • A my dziękujemy za merytoryczne pytania. Ponieważ poprzednia edycja naszych zajęć była także bezpłatna, przez nasze treningi przewinęło się sporo osób. Także nie na razie nie ma limitu. Jednak na treningu nie było więcej niż 10 uczestników jednorazowp. Do 18 - 20 osób sala spokojnie pomieści ćwiczących, a trener może prowadzić zajęcia, dzieląc ludzi na dwie grupy, ćwiczące różne elementy. Na informacje o rękawicach raczej nie było miejsca w formularzu. Tym bardziej, że w pierwszych tygodniach nie są potrzebne.
   My nie atakujemy, bo nie mamy pretensji o pytania ( na tych nam wręcz zależy) a o formę zapytań niektórych pytających oraz insynuacje, że gramy nieczysto. Tego nie lubimy i nie będziemy tolerować. Po prostu. Pozdrawiamy.
   Mieszkaniec  25.03.2018 22:34 Autor projektu
 • Jestem za! Świetny, profesjonalny trener, który gwarantuje, że zajęcia będą przebiegały w przyjaznej, pozytywnej atmosferze, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie! :)
  Mieszkaniec14500  21.03.2018 16:51
  • A kto prowadził zajęcia poprzednio? Na razie chyba trudno powiedzieć, czy będzie to ta sama osoba. Czy były sparingi w ringu? Ile osób było w grupie ćwiczącej?
   Mieszkaniec10148  21.03.2018 18:08
 • Serdecznie Polecam zajecia, nawet dla osoby bez doswiadczenia ktora nigdy nie cwiczyla boksu odnajdzie sie. Trener sympatyczny i wlasciwym podejsciem dla podopiecznych. Serdecznie POLECAM
  Mieszkaniec14504  22.03.2018 17:47
 • Polecam zajęcia, uczestniczyłem w poprzedniej edycji, można się wiele nauczyć i czuć bezpieczniej!
  Mieszkaniec14508  24.03.2018 19:49
 • Polecam zajęcia, uczestniczyłem w poprzedniej edycji, można się wiele nauczyć i czuć bezpieczniej!
  Mieszkaniec14508  24.03.2018 19:49
 • Polecam. Dobre techniczne treningi i świetny trener. Warto przyjść i się przekonać :)
  Mieszkaniec4855  25.03.2018 10:37
 • Polecam. Dobre techniczne treningi i świetny trener. Warto przyjść i się przekonać :)
  Mieszkaniec4855  25.03.2018 10:37
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany