Poprawa komunikacji z osobami starszymi

2126
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 000 zł
Kategoria
  • pomoc społeczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Poprawa komunikacji najbardziej potrzebujących osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w szczególnosci ze służbami ratunkowymi

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Mieszkańcy dzielnicy wybrani na podstawie reglaminu

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Poprawa komunikacji najbardziej potrzebujących osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w szczególnosci ze służbami ratunkowymi
Opis projektu
Celem projektu jest poprawa komunikacji z otoczeniem osób najbardziej potrzebujących starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych - w szczególności kontakt ze służbami ratunkowymi. W ramach projektu zostaną zakupione specjalne telefony z dużym cyferblatem, wyświetlaczem z dużymi cyframi i minimalną liczbą funkcji oraz kartą typu pre-paid ważną przez rok (np. Play). Osoby, do któych trafiłyby telefony zostałyby wybrane na podstawie regulaminu, przygotowanego wspólnie przez OPS w Rembertowie i autora projektu, integralną częścią regulaminu byłaby karta zgłoszenia do projektu. Karty pre-paid u Operatora zarejestrowane będą na OPS w Rembertowie, a dane użytkowników wraz z numerem seryjnym urządzenia i numerem telefonu (SIM) będą przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami w OPS w Rembertowie. Urządzenie umożliwiłoby kontakt osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z lekarzami POZ, pracowniakami OPS, służbami ratunkowymi, w tym w szczególności policją i pogotowiem, a także z daleką rodziną, grupami wsparcia, telefonami zaufania i wspólnotami religijnymi do któych należeć będą wybrane w ramach projektu osoby. W ramach projektu zakupionych zostanie 60 telefonów z kartami SIM. Każde z takich urządzeń posiadać powinno przycisk SOS do nagłego wezwania pomocy.
"Telefon dla seniora, odmiennie niż większość popularnych modeli, powinien mieć duże i czytelne przyciski. Najlepiej jak są jednocześnie dobrze i jasno podświetlane. Z takiej klawiatury powinno się łatwo i bezproblemowo korzystać, więc istotne jest również, jak wykonane są przyciski. Można powiedzieć, że to najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o telefon dla emeryta, ale są oczywiście kolejne warunki, o których trzeba pamiętać. Komórka dla seniora musi mieć czytelny wyświetlacz. Wszystkie wyświetlane na nim elementy powinny być dobrze widoczne. Nie musi być duży, ważniejsze, aby litery i cyfry, które się wyświetlaną nie były za małe.
Interfejs w aparacie telefonicznym dla seniora musi być prosty i jak najbardziej intuicyjny. Na ekranie głównym nie powinny się pojawiać żadne “przeszkadzajki”, liczą się tylko najbardziej potrzebne elementy."
Uzasadnienie realizacji projektu
W obecnych czasach przy starzejącym się społeczeństwie niezbędne jest zadbanie o kontakt z osobami potrzebującymi. Urządzenie umożliwiłoby kontakt osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z lekarzami POZ, pracowniakami OPS, służbami ratunkowymi, w tym w szczególności policją i pogotowiem, a także z daleką rodziną, grupami wsparcia, telefonami zaufania i wspólnotami religijnymi do któych należeć będą wybrane w ramach projektu osoby.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
3.000 zł - koszty kart pre-paid ważych przez 1 rok (60x50 zł)
9.000 zł - koszty aparatów z dużymi cyframi (60x150 zł)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

06.02.2018 10:34
Koordynator w dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany