Oświetlona Siłownia Plenerowa

1637
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Wierzbno Wyględów
Autor pomysłu Krzysztof Michalec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
123 850 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Ogólnodostępna plenerowa siłownia dla seniorów, zlokalizowana przy Domu Działkowca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Projekt ma na celu zaproszenie mieszkańców Mokotowa do spędzania wolnego czasu na zielonych terenach ROD, oraz do aktywnego wypoczynku. Inicjatywa ta wpisuje się w program modernizowania i otwierania ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Wierzbno Wyględów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Aleja Niepodległości 113/115 ROD Odyńca
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom działkowca znajduje się na Terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych,przy bocznym wejściu, od strony ulicy Odyńca, na wysokości numeru 63, pomiędzy ulicami: Wołoską a Juliot Curie. Przystanek Autobusowy " Tagore'a" autobus 141, 172. Teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych, dostępny dla wszystkich przez cały rok. W sezonie letnim otwarty codziennie w godzinach 8:00-20:00, w sezonie zimowym codziennie od 10:00-16:00. Odwiedzany przez osoby starsze. Przy domu działkowca znajdują się dwie ławki, na których siadają spacerujący, okoliczni mieszkańcy, po za tym brak jest infrastruktury dostępnej dla osób z zewnątrz, nie posiadających działek. Teren jest sprzątany trzy razy w tygodniu przez gospodarza ogrodu, uzbrojony. Dostępna jest toaleta.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ogólnodostępna plenerowa siłownia dla seniorów, zlokalizowana przy Domu Działkowca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Projekt ma na celu zaproszenie mieszkańców Mokotowa do spędzania wolnego czasu na zielonych terenach ROD, oraz do aktywnego wypoczynku. Inicjatywa ta wpisuje się w program modernizowania i otwierania ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej
Opis projektu
Siłownia plenerowa na wolnym powietrzu z przyrządami do ćwiczeń fizycznych, poprawiających sprawność kończyn górnych ,dolnych oraz kręgosłupa.
Planowane przyrządy (razem 12 szt + Tablica informacyjna): TWISTER, ORBITREK, PODCIĄG, ROWER, BIEGACZ, PODCIĄG NÓG, WIOŚLARZ,NARCIARZ, STEPPER, DRABINKA, PORĘCZE, MOTYL (na urządzeniach instrukcje, opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu).
Projekt zakłada:
1. Zagospodarowanie terenu, przylegającego, do domu działkowca na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Obrońców Pokoju w Warszawie,(Własność Miasta St. Warszawy) poprzez umiejscowienie w tym miejscu siłowni zewnętrznej dla okolicznych mieszkańców, chcących uprawiać fitness na świeżym powietrzu.
2. Oświetlenie terenu- oświetlenie parkowe solarne (istnieje również możliwość podłączenia do sieci elektrycznej).
Pod lokalizacje inwestycji przeznaczono plac o wymiarach w rzucie:
-szerokość 8,00 m
-długość 10, 00 m
Teren płaski, porośnięty trawą, obecnie nie użytkowany. Na terenie ustawione dwie ławki oraz mała altana, obecnie nie użytkowana (Dawniej budka ochrony).
Na terenie ogrodu znajduje się ogólnodostępna toaleta.
Teren jest sprzątany trzy razy w tygodniu przez gospodarza Ogrodu.
Zarząd ROD udostępnią plac pod inwestycję oraz zobowiązuje się do utrzymania infrastruktury.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teren Ogrodu jest ogólnodostępny, jednak brak jest infrastruktury dla osób, nieposiadających działek. Właścicielem gruntu, jest Miasto, dlatego zasadne jest zapewnienie na tym terenie urządzeń dostępnych dla wszystkich, zwłaszcza, że ogród jest ulubionym miejscem spacerów okolicznych mieszkańców. Stworzenie ogólnodostępnej, plenerowej siłowni jest idealnym rozwiązaniem dla seniorów, którzy coraz częściej poszukują form aktywnego wypoczynku. Siłownia będzie nie tylko miejscem dbania o kondycję fizyczną ale również zachętą aby wyjść z domu, spotkać się z sąsiadami, spędzić razem aktywnie czas na świeżym powietrzu.Inicjatywa ta wpisuje się w program modernizowania i otwierania ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt 15 000 zł
Oświetlenie latarniami fotowoltaicznymi 2 szt x 15 000 zł - 30 000 zł
Nadzór inwestorski - 0,00
Wyposażenie siłowni plenerowej - 49 650,00
montaż urządzeń- 20 000,00zł
w tym:
1. Drabinka z pylonem
2. Twister z pylonem
3. Orbitrek
4. Narciarz
5. Biegacz
6. Stepper z pylonem
7. Wiosło
8. Rowerek
9. Wyciskanie siedząc z pylonem
10. Podciąg nóg z pylonem
11. Poręcze z pylonem
12 Motyl z pylonem

Nawierzchnia z trawy z rolki - 8 000,00
Tablica informacyjna - 1 200,00

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
123 850,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

21.03.2018 09:56
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetny pomysł!
  Mieszkaniec13705  10.02.2018 15:59
 • Przecież ten projekt nie spełnia wymogu ogólnodostępności. Poza tym zgodnie z miejscowym planem Wierzbna ogródki działkowe będą parkiem.
  W końcu te tereny nie będą barierą dla pieszych lecz zostaną udostępnione i będzie można swobodnie tamtędy przejść.
  Mieszkaniec285  21.03.2018 16:15
 • Ogródki działkowe ROD są w planach do likwidacji przez miasto. Ma być tutaj park z biurowcem. W takiej sytuacji nie opłaca się w ten region inwestować.
  Mieszkaniec15222  23.06.2018 05:26
 • Szanowni Państwo
  Teren ogrodu objęty jest postępowaniem Konserwatora Zabytków. Nie ma planów likwidacji ogrodu a nawet planu zagospodarowania przestrzennego tego rejonu. Proszę nie wprowadzać innych w błąd. Projekt siłowni jest skierowany do wszystkich mieszkańców Warszawy a ogród otwarty tak jak parki miejskie
  Krzysztof Michalec  23.06.2018 07:59 Autor projektu
 • Na ogródkach działkowych są wywieszone plakaty właścicieli informujące o planach i możliwości przekształcenia w park miejski. Rozmawiałam w zeszłym tygodniu z jedną właścicielką, która obawia się takich zmian. W planach zagospodarowania przestrzennego jest możliwość zrobienia tam parku. O pojawieniu się takich pomysłów mówi też prasa:

  http://pzd.pl/artykuly/20710/61/Niepewna-przyszlosc-ROD-Obroncow-Pokoju-w-Warszawie.html

  Plany zagospodarowania jeszcze nie istnieją, ale miasto rozważa taki pomysł.
  Mieszkaniec15222  23.06.2018 23:41
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany