„Aktywny Spacer z Wózkami”

1707
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
42 400 zł
Kategoria
 • edukacja
 • zdrowie
 • integracja lokalnej społecznoś
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu przeznaczone dla mam z dziećmi w wózku. Aktywizacja ruchowa, wzmocnienie mięśni niezbędnych do opieki nad dzieckiem, odzyskanie formy sprzed ciąży. Integracja lokalnej społeczności młodych mam. Edukacja w zakresie zdrowia kobiety i opieki nad dzieckiem.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park im. Józefa Polińskiego, ul. Szaserów
Lub
Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego, ul. Waszyngtona / al. Zieleniecka
Centrum Społeczne Paca 40, ul. Paca 40 (sala nieodpłatna na spotkania integracyjno-edukacyjne)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park ogólnodostępny, z drzewami dającymi zacienienie w upalne dni. Sala na spotkania dostępna dla mam z dzieckiem w wózku.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu przeznaczone dla mam z dziećmi w wózku. Aktywizacja ruchowa, wzmocnienie mięśni niezbędnych do opieki nad dzieckiem, odzyskanie formy sprzed ciąży. Integracja lokalnej społeczności młodych mam. Edukacja w zakresie zdrowia kobiety i opieki nad dzieckiem.
Opis projektu
„Aktywny Spacer z Wózkami” to zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu przeznaczone dla mam z dziećmi w wózku w wieku od 2 miesięcy do 2 lat oraz dla mam z dzieckiem niepełnosprawnym w wieku od 2 miesięcy do 6 lat jeśli porusza się na wózku .
Jeśli lekarz prowadzący nie zaleci inaczej mamy mogą uczestniczyć w zajęciach po 2 miesiącach od naturalnego porodu i 4 miesiącach po cesarskim cięciu.
Ćwiczenia mają na celu aktywizację ruchową, wzmocnienie niezbędnych mięśni i partii ciała potrzebnych do opieki nad dzieckiem, wzmocnienie stabilizacji kręgosłupa, pomoc w odzyskaniu formy sprzed ciąży.
Zajęcia powinna prowadzić osoba wykwalifikowana, z wiedzą z zakresu rehabilitacji, fizjologii i zdrowia kobiety po porodzie.
Ćwiczenia odbywać się będą 1 x w tygodniu przez cały rok.
Projekt obejmie grupę do 50 kobiet, w grupach maximum 25 osobowych.

Celem projektu jest integracja lokalnej społeczności mam i stworzenie swoistej grupy wsparcia, w której będą mogły wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu opieki nad dzieckiem. W ramach cyklu spotkań integracyjno-edukacyjnych otrzymają wiedzę jak dbać o swoje zdrowie jako kobiety i matki oraz o zdrowie swojego dziecka, które będą odbywać się raz w miesiącu przez cały rok.

Zapisy na zajęcia "Aktywnego Spaceru z Wózkami" odbywać się będą telefonicznie lub drogą e-mail (dane kontaktowe zostaną podane w materiałach informacyjnych) na każdy miesiąc osobno - co miesiąc rusza nowa grupa Aktywnego Spaceru.
Zapisy na spotkania integracyjno-edukacyjne, jak wyżej, w celu oszacowania wielkości grupy i rezerwacji adekwatnej sali. Mogą w nich brać udział wszystkie chętne mamy niezależnie od tego czy aktualnie uczęszczają na ćwiczenia w parku.
Uzasadnienie realizacji projektu
W dzisiejszych czasach młoda mama bardzo chętnie zadbałaby o swoje zdrowie i kondycje po porodzie ale często jest jedynym opiekunem dziecka w ciągu dnia. W związku z tym nie ma możliwości korzystania z zajęć bez dziecka. Dlatego pomysł „Aktywnego Spaceru z Wózkami” ma szanse na powodzenie, wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, mam.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zajęcia Aktywnego Spaceru – 400zł / zajęcia
1x / tydzień (4x w miesiącu) x 2 grupy
12 miesięcy (48x w roku) x 2 grupy
19200 zł na rok x 2 grupy
Spotkania integracyjno-edukacyjne - 350zł (materiały edukacyjne, prelegent, poczęstunek)
1x / miesiąc
12 miesiecy
4200 zł na rok
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
42 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.01.2018 21:01
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo ciekawy i jasno zaprezentowany projekt.
  Mieszkaniec10148  12.03.2018 14:57
 • Dobry projekt, popieram.
  Mieszkaniec3467  08.06.2018 11:53
 • Prowadzę warsztaty dla różnych fundacji/NGO i trochę dziwią mnie stawki w tych projektach - 400 zł dla instruktorki/-a za jedne zajęcia? Trochę dużo jak za warsztaty, gdzie nie potrzebne są drogie materiały/sprzęt itp.
  Mieszkaniec15278  26.06.2018 22:44
 • Trochę drogi ten projekt. wyrzucenie pieniędzy w błoto!
  Mieszkaniec11025  28.06.2018 13:10
 • Koszty zajęć to nie tylko wynagrodzenie osoby prowadzącej i materiałów, także koszty promocji projektu (plakaty, ulotki, banery, obsługa mediów społecznościowych itp.), koszty obsługi administracyjno-biurowej projektu i jego koordynatora (rekrutacja, koordynacja - obsługa zapytań tel. i mailowo, prowadzenie biura projektu - uzgadnianie harmonogramów i wszystkich rzeczy z dzielnicą/administratorem obiektu/słuzbami itp., sparwozdawczość i ewaluacja projektu), wynagrodzenie dla księgowej (obsługa księgowości dot. projektu), do tego jeszcze wszystkie składki od wynagrodzeń (ZUS i US płacony przez pracownika i także składki odprowadzane przez pracodawcę - jeśli na wykonawcę projektu zostanie wyłoniona organizacja pożytku publicznego). Czy nadal uważacie Państwo, że to jest drogi projekt? Pozdrawiam.
  Mieszkaniec3467  28.06.2018 16:17
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany