Przedszkolny plac zabaw przy Pala Telekiego ogólnodostępny w weekendy od maja do września od 8.00 do 20.00.

1514
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Południowy
Autor pomysłu Krzysztof Olędzki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Przedszkolny plac zabaw przy Pala Telekiego ogólnodostępny w soboty i niedziele od maja do września od 8.00 do 20.00.Projekt zakłada odebranie przedszkolu zarządu nad placem zabaw i przekazanie go burmistrzowi. Dzieci z przedszkola będą mogły bez zmian korzystać z tego placu zabaw.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pala Telekiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
kabaty

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Przedszkolny plac zabaw przy Pala Telekiego ogólnodostępny w soboty i niedziele od maja do września od 8.00 do 20.00.Projekt zakłada odebranie przedszkolu zarządu nad placem zabaw i przekazanie go burmistrzowi. Dzieci z przedszkola będą mogły bez zmian korzystać z tego placu zabaw.
Opis projektu
kabaty
Nadzór nad korzystającymi z ogródka poza godzinami pracy przedszkola maja sprawować opiekunowie wskazani przez rodziców i opiekunów prawnych. Odpowiedzialność za dzieci korzystające z urządzeń znajdujących się na terenie przedszkola będą brały osoby sprawujące bieżącą opiekę nad dziećmi. Za teren odpowiedzialny będzie burmistrz. Regulamin korzystania z ogródka i sprzętów na nim się znajdujących - obowiązywałby w weekendy regulamin sąsiedniego placu zabaw. Osoby korzystające z przedszkolnego placu zabaw będą mogły korzystać z WC, które znajduje się się na sąsiednim placu zabaw.
Uzasadnienie realizacji projektu
Władza chciwie broni dostępu do placu zabaw. Mieszkańcy mówią dość!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ostatnio liczyli na 70kpln dla całego roku, dla weekendów powinno starczyć 30 kpln.
30 000 zł pójdzie na dodatkowe koszty sprzątania i napraw oraz otwierania i zamykania placu zabaw, o ile będzie potrzebne, bo najprościej będzie wykonać furtkę pomiędzy oboma placami zabaw.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

19.03.2018 14:07
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

 • - kto będzie odpowiedzialny za odbiór placu zabaw w niedzielę wieczorem/pon rano, żeby zapewnić, że stan techniczny placu zapewnia bezpieczeństwo naszych dzieci z niego korzystających ( chodzi tu nie tylko o możliwą dewastację sprzętów dla dzieci w wieku 3-6lat poprzez użytkowanie ich np. przez młodzież, ale i zaśmiecenie terenu petami, kawałkami szkła, puszkami, odchodami zwierząt itd)

  - na jaką potrzebę odpowiada ten projekt skoro obok przedszkola jest ogromny ogólnodostępny plac zabaw, po drugiej stronie ulicy drugi - Moczydełko a niedaleko park z placami zabaw przy Bażantarni, także jest gdzie spędzać weekendy z dziećmi.

  - kto będzie odpowiedzialny za zapewnienie, że projekty przedszkolne - sadzonki kwiatów, roślin, które są częścią edukacji dzieci nie będą zniszczone - przecież użytkownicy placu zabaw muszą jakoś się tam dostać
  Mieszkaniec8259  03.03.2018 20:25
 • Komentarz został usunięty przez Administratora z powodu naruszenia postanowień regulaminu korzystania z systemu

  Mieszkaniec14399  04.03.2018 10:36
 • Przedszkolny plac graniczy przez płot z placem ogólnodostępnym, większym i wyposażonym w bardziej różnorodne zabawki. Więc czemu konkretnie ma służyć udostępnienie również przedszkolnego? Oprócz, oczywiście, narażenia dzieci na znajdowanie w piasku i pomiędzy zabawkami zużytych chusteczek, ogryzków jabłek, papierków, skórek i innych śmieci - bo jakoś nie wierzę w gruntowne sprzątanie terenu po każdym weekendzie.

  Mam nieodparte wrażenie że projekt jest emanacją czyichś urażonych ambicji i "ja wam jeszcze pokażę i zmuszę was abyście udostępnili ten placyk", a nie odpowiadać na realne potrzeby. A chyba nie temu budżet partycypacyjny ma służyć.
  Mieszkaniec14417  07.03.2018 08:36
  • Projekt nie zakłada zanieczyszczania czegokolwiek. Jeśli ma Pani zastrzeżenia do weryfikacji ogólnej lub szczegółowej projektu to proszę napisać. Jeszcze jest czas by zmodyfikować projekt.
   Na spotkaniu w urzędzie ktoś zaproponował modyfikację projektu poprzez zapewnienie osłony zieleni.

   Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców do rozmów i współpracy w sprawie wykorzystania nieruchomości samorządowych, oraz spełnienie potrzeb mieszkańców.

   Niektóre dzieci mażą o tym by móc pobawić się na tym placu zabaw. Pozwólmy im.

   Krzysztof Olędzki  09.03.2018 16:50 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany