Tańcz jak chcesz i lubisz - bezpłatny kurs tańca nie tylko dla seniorów

1787
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
110 390 zł
Kategoria
  • kultura
  • pomoc społeczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Zajęcia taneczne które: poprawiają koordynację, zmysł równowagi, są zdrowe dla serca. West Coast Swing to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem, która łączy, rozwija, pomaga nawiązywać relacje interpersonalne i pogłębiać je. Można go tańczyć do 80% powszechnie znanej muzyki. I to najbardziej urzeka w tej formie - naturalność i elegancja.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Kłobucka 14

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia taneczne które: poprawiają koordynację, zmysł równowagi, są zdrowe dla serca. West Coast Swing to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem, która łączy, rozwija, pomaga nawiązywać relacje interpersonalne i pogłębiać je. Można go tańczyć do 80% powszechnie znanej muzyki. I to najbardziej urzeka w tej formie - naturalność i elegancja.
Opis projektu
1. Zorganizowanie cyklu zajęć dla 6 grup uczestników po 10 par każda, zróżnicowanych pod względem wieku i umiejętności tanecznych (poziom początkujący i średniozaawansowany). Rekrutacja poprzez formularz na stronie www lub zapisy przez telefon. Zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych lub wieczornych oraz w weekend w godzinach porannych. Dodatkowo będzie praktis czyli czas dla każdego z tancerzy West Coast Swing zwanym dalej WCS na utrwalenie nabytych umiejętności raz w tygodniu 2 godziny w niedziele wieczorem otwarty dla wszystkich osób (decyduje kolejność zapisów poprzez formularz na stronie www)

2.Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez instruktorów specjalizujących się w West Coast Swing legitymujących doświadczeniem w pracy z seniorami, posiadających umiejętność współpracy z wolontariuszami. to z pewnością poszerzy możliwości poszukiwania instruktorów.

Dodatkowo pod koniec trwania kursu zorganizowany będzie pokaz taneczny w formie „Flash Mob” z możliwością dołączenia osób obserwujących (możliwość nauczenia prostego układu przez wyznaczonych wolontariuszy).

3. Jeden raz w miesiącu organizacja na prośbę mieszkańców Ursynowa potańcówki wielopokoleniowej, tzw. Starter dla wszystkich chętnych, podczas którego odbędzie się nauka podstaw WCS poprowadzona przez wyznaczone osoby ze środowiska tancerzy WCS w koszulce z logo akcji i w razie ilości osób przekraczających możliwości techniczne sali decyduje kolejność przyjścia.

4. Do realizacji projektu potrzebne będą: ubezpieczenie uczestników i wolontariuszy od następstw nieszczęśliwych wypadków, materiały promocyjne, sale do tańca z niezbędną infrastrukturą. Zalecana jest także osoba koordynująca wolontariuszy i wspierająca całość zadań projektu (doświadczenie w zarządzaniu wolontariuszami oraz organizacja tanecznych projektów pro-bono).

5. WCS to nie jest tylko taniec to połączenie czytania mowy ciała i wspólnego interpretowania usłyszanej muzyki. Więcej International Flash Mob WCS - https://www.youtube.com/watch?v=g3IZvgodblo
https://www.youtube.com/watch?v=xt6m3BB6raA
https://www.youtube.com/watch?v=bi1FwV3PJGI
Uzasadnienie realizacji projektu
Od 2012 roku odbywają się zajęcia West Coast Swing dla Seniora. WCS to taniec dla każdego i właśnie dla osób tych bardziej doświadczonych życiowo jest on szczególnie atrakcyjny. To taniec, który jest rehabilitacją ruchową, poprawia kondycję i koordynację, doskonałym ćwiczeniem pamięci i uwagi, sposobem na chandrę i depresję. Umożliwia poznawanie osób w różnym wieku i dostarcza dużo satysfakcji z pokonywania trudności. Zachęca do innych aktywności nie tylko ruchowych oraz uwrażliwia na muzykę, rozwija wyobraźnię i empatię.
Dofinansowanie zajęć tanecznych jest szczególnie ważne dla emerytów ze względu na wysokość otrzymywanych przez nich świadczeń i zwiększonych wydatków na poprawę stanu zdrowia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- instruktorzy: 6 grup po 2 godziny/tydzień to 12 godzin + 2 godziny praktisu = 14 godzin po 183 zł /tydzień
14 x 183 x 20 tygodni = 51 240 zł brutto. Wynajęty instruktor pokrywa koszty ZAIKSU w ramach swojego wynagrodzenia.
- wynajem Sali: 6 grup po 2 godziny/tydzień to 12 godzin + 2 godziny praktisu = 14 godzin po 150 zł /tydzień 14 x 150 x 20 tygodni = 42 000 zł brutto
- koszulki: 300 szt. po 25 zł -300 x 25 =7500 zł brutto
- promocja wydarzenia: 40 sztuk B1 i 300 sztuk B2 plakatów=koszt 1500zł, 2000 sztuk ulotek -1000zł=3500,00zł
- 2 ogłoszenia w prasie tygodniku lokalnym = 2000,00 zł
- ubezpieczenie NNW: 3000 zł brutto
- ubezpieczenie OC dla wolontariuszy i instruktorów: 700 zł brutto
- rollup z logo akcji, partnerów, urzędu itd. 300 zł
- telefon na kartę: 30 zł x 5 m-cy 30 x 5 = 150 zł brutto
Zajęcia będą prowadzone w dwóch turach (2 razy po 10 zajęć) z przerwą wakacyjną.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
110 390,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

04.04.2018 10:51
Koordynator w dzielnicy Ursynów
06.04.2018 08:49
Koordynator w dzielnicy Ursynów
16.04.2018 13:05
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany