Bezpieczne dojście na basen i Orlik przy OSiR Ursus ul. Sosnkowskiego

1780
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Ursus
Ursus Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
145 975 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 972 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży chcących dostać się na basen lub Orlik przy OSiR Ursus ul. Sosnkowskiego. Remont chodnika, odgrodzenie chodnika, położenie progów zwalniających przy pasach i doświetlenie przejścia dla pieszych przy wejściu do OSIR Ursus.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
28.11.2019 14:20

Projekt został zrealizowany. Wyremontowano chodnik, doświetlono przejście dla pieszych i wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, poprawiające bezpieczeństwo pieszych.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Dróg Miejskich

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Gen. Kazimierza Sosnkowskiego na odcinku od ul. Kolorowej do OSIR Ursus.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży chcących dostać się na basen lub Orlik przy OSiR Ursus ul. Sosnkowskiego. Remont chodnika, odgrodzenie chodnika, położenie progów zwalniających przy pasach i doświetlenie przejścia dla pieszych przy wejściu do OSIR Ursus.
Opis projektu
Pragnę zgłosić projekt mający na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży chcących dostać się na basen lub Orlik przy OSiR Ursus ul. Sosnkowskiego.
Na odcinku od ul. Kolorowej do OSiR Ursus chodnik zostanie wyremontowany i poszerzony do 2,5 m – wiąże się to wypłytowaniem ok. 8,5m2 trawnika.
Od skrzyżowania z ul. Kolorową do wjazdu na teren OSiR zostanie zamontowane wygrodzenie ramowe U-12a celem zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i uniemożliwienia parkowania (koszt ok. 10 000 zł).
Przejście dla pieszych zlokalizowane w rejonie wjazdu na teren OSiR zostanie przesunięte w miejsce położone pomiędzy dwoma wjazdami, oddalone o ok. 20 m. Na dojazdach, w odległościach zgodnych z obowiązującymi przepisami, zainstalowane zostaną progi zwalniające. Przejście można również dodatkowo wykonać w kolorze biało-czerwonym aby je uwidocznić.
Dodatkowo przejście zostanie doświetlone jasnym, mocnym światłem celem zwiększenia bezpieczeństwa pieszych również w porach zmniejszonej widoczności.

Uzasadnienie realizacji projektu
Ulicą Sosnkowskiego, wąskim, niezabezpieczonym chodnikiem, chodzą dzieci szkolne na basen oraz do KS Ursus. SP 14 liczy około 900 uczniów, SP 4 liczy blisko 1000 uczniów, Akademia KS Ursus ma 700 zawodników, rozmawiamy o poprawie bezpieczeństwa około 2 500 dzieci. Chodnik prowadzi na basen z którego korzystają uczniowie szkoły podstawowej. Ponieważ chodnik w tym miejscu ma szerokość 2,5 m i znajduje się bezpośredni przy jezdni więc zasadne jest ustawienie tam słupków z łańcuchami bądź innego zabezpieczenia, np. płotu, Dzieci lawirują z plecakami, piłkami, workami na basen na deskorolkach, hulajnogach i rowerkach przeciskając się pomiędzy samochodami a bardzo ruchliwą ulicą Sosnkowskiego od skrzyżowania z Kolorową aż do OSIR.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Remont chodnika 135 m x 2,5 m x 250 zł = 84375 zł
wygrodzenie ramowe U-12a - 10 000 zł
przesunięcie przejścia - 1600 zł
progi zwalniające - 10 000zł
doświetlenie przejścia - 40 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
145 975,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty bieżącej konserwacji i utrzymania
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Modyfikacje

22.01.2018 21:25
Autor projektu
28.03.2018 10:31
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich
28.03.2018 10:32
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich
28.05.2018 15:36
j.lipka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Czy próbowałaś załatwić sprawę w ZDM bez angażowania Budżetu Partycypacyjnego? Mogłoby być szybciej. ZDM jest wyczulony na problemy pieszych szczególnie na przejściach. Progi może nie zainstalują ale słupki myślę że jak najbardziej
  Aby zabezpieczyć chodnik przed parkowaniem nie potrzebne są słupki z łańcuchami . Wystarczą same słupki
  Mieszkaniec48  29.01.2018 11:24
 • Szanowny Panie Pawle,

  Odpowiadając na Pańskie pytanie - nie, nie próbowałam, i szczerze mówiąc, nie mam zamiaru próbować, nie jest to moim zadaniem. W urzędzie istnieją odpowiednie jednostki do tego typu zadań.

  Kolejno, nie bardzo rozumiem Pańskie sformułowanie "bez angażowania budżetu partycypacyjnego" Sugeruje Pan, że projekt jest bezzasadny ?
  Pańską rolą jest pomoc obywatelom przy sprawach związanych ze zgłaszanymi projektami, czy może udowadnianie, że czegoś się nie da i mamy się odwalić ?

  Z poważaniem,
  Gabriela Mandla-Tucholska
  Mieszkaniec  29.01.2018 11:31 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany