Sąsiedzka przestrzeń na Bemowie - wspólnie zaprojektujemy miejsce spotkań dla Mieszkańców Bemowa

1864
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
49 500 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • integracja sąsiedzka
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1298 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Pomysł zakłada zaplanowanie wnętrza wspólnej, przyjaznej, sąsiedzkiej przestrzeni, z której korzystać będą mieszkańcy Bemowa. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach z projektantem wnętrz i zdecydować o tym jak wyglądać będzie miejsce naszych wspólnych bemowskich spotkań. Oczywiście korzystanie z całej przestrzeni pozostanie darmowe dla wszystkich mieszkańców.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.03.2020 10:24

Projekt zrealizowano.

Pomysł na urzadzenie przestrzeni MAL Dwa Jelonki był konsultowany z mieszkańcami korzystającymi z przestrzeni na warsztatach prowadzonych przez architrekta wnętrz. Po warsztatach została opracowana koncepcja projektowa która została zrealizowana w stopniu na który pozwalały pozostałe środki.

W ramach projektu zostanie zaprojektowany i wykonany wystrój wnętrza Miejsca Aktywności Lokalnej "Dwa Jelonki". Zapraszamy na warsztaty z architektem wnętrz, na których wspólnie zastanowimy się nad projektem aranżacji przestrzeni Dwóch Jelonków.

Prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na warsztacie na adres: koordynatormal@bemowskie.pl.

Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/events/610626836013998/

Projekt w trakcie realizacji.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Bemowskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Powstańców Śląskich 44
Dwa Jelonki - Miejsce Aktywności Lokalnej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Pomysł zakłada zaplanowanie wnętrza wspólnej, przyjaznej, sąsiedzkiej przestrzeni, z której korzystać będą mieszkańcy Bemowa. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach z projektantem wnętrz i zdecydować o tym jak wyglądać będzie miejsce naszych wspólnych bemowskich spotkań. Oczywiście korzystanie z całej przestrzeni pozostanie darmowe dla wszystkich mieszkańców.
Opis projektu
Wspólnie, razem z Tobą zaprojektujemy przyjazną sąsiedzką przestrzeń. Projekt obejmuje partycypacyjne zaprojektowanie i późniejsze urządzenie wnętrza miejsca aktywności lokalnej "Dwa Jelonki" i ew. terenu przylegającego (ogródek letni). Projekt zostanie wykonany przez architekta wnętrz specjalizującego się w projektowaniu partycypacyjnym wspólnych przestrzeni publicznych. Na warsztaty-konsultacje zaproszeni zostaną Mieszkańcy i wraz z architektem oraz pracownikami Dwóch Jelonków zaplanują całą przestrzeń, czyniąc ją przyjaźniejszą i jeszcze bardziej użyteczną.
Dzięki wspólnym dyskusjom uwzględniony zostanie głos każdej grupy korzystającej z przestrzeni „Dwóch Jelonków”
Projekt realizowany będzie przez Bemowskie Centrum Kultury.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie różnych grup mieszkańców. Wspólne urządzanie sąsiedzkiej przestrzeni będzie wpływać pozytywnie na integrację międzypokoleniową.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenie projektanta wnętrz – 5000zł
Poczęstunek na warsztaty-konsultacje - 500zł
Zakup/wymiana rzeczy ustalonych na konsultacjach np.: mebli, farb, sprzętów rtv agd -44000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
49 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
konserwacja i dokupienie zużywającego się sprzętu i wyposażenia - 10000zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
10 000,00 zł

Modyfikacje

10.04.2018 17:42
kwasilewska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dwa Jelonki to przestrzeń dla mieszkańców w każdym wieku. Wolałabym, aby projekt dotyczył wspólnego zaaranżowania całego klubu, nie tylko kącika dla dzieci. Dorośli też zasługują na fajne wyposażenie do wspólnego spędzania czasu wolnego!
  Pamiętajmy też, że za kilka lat maluchy urosną i nie będą już chciały siedzieć w kąciku dziecięcym - pomyślmy również o nastolatkach.
  Mieszkanka470  23.01.2018 12:54
 • Paulino - projekt zakłada konsultacje ze wszystkimi grupami przychodzącymi do Dwóch Jelonków - w opisie znajduję się informacja o zagospodarowaniu też miejsca dla rodziców - to miejsce na 100% będzie przyjazne dla wszystkich grup. Część dziecięca będzie tam gdzie jest teraz - chodzi o to żeby była lepiej urządzona. Sądzę że w ramach projektu może zostać też wyposażona np kuchnia, czy duża sala tak żeby odpowiadała potrzebom mieszkańców - wszystko zależy od wyniku konsultacji. Projekt nie zakłada zmiany całego MAL w salę zabaw :)
  Mieszkaniec  24.01.2018 14:53 Autor projektu
 • Wydaje mi się, że kącik dziecięcy w Dwóch Jelonkach to tylko dodatek i nazywanie tego "salą zabaw" jest wyolbrzymieniem. Takie miejsce jest akurat po sąsiedzku za ścianą obok, a w MALu jest to taki sam kącik jak np. w urzędzie, który pozwala rodzicom na korzystanie z MALu bez martwienia się o to gdzie zostawią swoje pociechy. W tym momencie opis projektu brzmi jakby to miała się stać przestrzeń głównie dla rodziców i ich dzieci. Jeszcze odnośnie zasad korzystania z efektów realizacji projektu przez ogół mieszkańców, to ponieważ różne inicjatywy realizowane w Dwóch Jelonkach mogą zajmować to miejsce na określony czas nie ma pewności, że cały czas taki kącik będzie dostępny.

  Co to są Miejsca Aktywności Lokalnej: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/mal
  Mieszkaniec63  27.01.2018 16:57
  • Miejsce obok jest :
   - komercyjne
   - drogie
   - mało atrakcyjne
   - zupełnie brak w nim domowego klimatu
   Nie każdemu odpowiada taka formuła :)
   "Sala zabaw" to tylko nazwa projektu i nie chodzi o zmianę całego MAL w salę zabaw - chodzi o zagospodarowanie części dziecięcej w bardziej atrakcyjny dla dzieci sposób, i zaprojektowanie przyjaźniejszej przestrzeni dla reszty mieszkańców. Tu ważny ma być komfort każdej ze stron.
   "Sala zabaw" nie zmienia MAL w salę zabaw tylko w przyjaźniejszą przestrzeń dla wszystkich grup. Po to w projekcie zaplanowałam konsultacje
   Mieszkaniec  27.01.2018 23:46 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany