Grzesiuk na żywo (koncert, warsztaty tekstowe, warsztaty beatbox i plastyczne, warsztaty freestyle bitwa freestyle)

1684
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Mokotów
Sielce
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 800 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu "Grzesiuk na żywo" jest zorganizowanie koncertu plenerowego na Dolnym Mokotowie, poświęconego osobie Stanisława Grzesiuka - legendarnego barda Czerniakowa. Koncert połączony będzie z miejskimi warsztatami artystycznymi (beatbox, freestyle, plastyczne i tekstowe) dla młodzieży oraz mieszkańców, którzy interesują się tożsamością miejsca, w którym żyją. Planujemy także przeprowadzić tematyczną bitwę freestyle.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
Sielce
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Sielecki / ul. Sobieszyńska 35
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu "Grzesiuk na żywo" jest zorganizowanie koncertu plenerowego na Dolnym Mokotowie, poświęconego osobie Stanisława Grzesiuka - legendarnego barda Czerniakowa. Koncert połączony będzie z miejskimi warsztatami artystycznymi (beatbox, freestyle, plastyczne i tekstowe) dla młodzieży oraz mieszkańców, którzy interesują się tożsamością miejsca, w którym żyją. Planujemy także przeprowadzić tematyczną bitwę freestyle.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie koncertu plenerowego na Dolnym Mokotowie, poświęconego osobie Stanisława Grzesiuka - legendarnego barda Czerniakowa. Koncert połączony będzie z miejskimi warsztatami artystycznymi dla młodzieży oraz mieszkańców dzielnicy, którzy interesują się tożsamością miejsca, w którym żyją. Planujemy także zorganizować tematyczną bitwę freestyle w stylu bitwy pokazowej (Microphone Masters) polegającej na tym, że zapraszamy 4 uznanych MC'S, którzy będą mogli przygotować się merytorycznie do rywalizacji na tematy związane z Grzesiukiem i starą Warszawą. Wydarzenie pragniemy zorganizować w okresie maj- czerwiec 2019, świętując w ten sposób 101 urodziny Stanisława
Grzesiuka. Na koncercie wystąpią wyjątkowe osobistości muzyki miejskiej, które zaprezentują własne wersje charakternych szlagierów, które wykonywał w przeszłości autor "Boso ale w ostrogach". Pragniemy zaprosić takich artystów jak: Vavamuffin, Bilon Hemp Gru, Wujek Samo Zło, Syrop, Kuba Knap & Mada, Syrop, Proceente, Janek Młynarski. Za oprawę muzyczną będą odpowiadać muzycy ze specjalnie stworzonego na tę okazję zespołu (perkusja, kontarbas, bandżo, gramofony, trąbka + kierownik zespołu). Koncert poprzedzony będzie miejskimi warsztatami artystycznymi, podczas których skupimy się na takich dziedzinach jak: malowanie, historia warszawskiej piosenki, pisanie tekstów, freestyle, beatbox. Warsztaty kierujemy do młodzieży szkolnej oraz lokalnej społeczności, pragniemy zaprosić na nie również wychowanków mokotowskich domów dziecka oraz młodzieżowych ośrodków wychowawczych, a także seniorów. Na lokalizację wydarzenia wybraliśmy Park Sielecki, który mieści się kilka przecznic od ul. Tatrzańskiej,gdzie dorastał Stanisław Grzesiuk. Żeby przedsięwzięcie mogło osiągnąć założony efekt, całość powinna zostać zorganizowana we współpracy z agencją eventową o wypracowanej marce w środowisku warszawskich artystów. Tylko wtedy uda się do współpracy zaprosić wyjątkowe osobistości i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy od lat współtworzą warszawską scenę miejską, a dodatkowo mają sentyment do warszawskiej piosenki i utożsamiają się z twórczością Stanisława Grzesiuka.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wydarzenie ma w założeniu zwiekszyć świadomosć odbiorców w temacie historii muzyki miejskiej oraz twórczości Stanisława Grzesiuka (mieszkańca Czerniakowa). Warsztaty artystyczne mają na celu zaszczepianie wśród ludzi kreatywności i przedsiębiorczości. Zachęcają do poszerzania horyzontów i rozwijania zainteresowań, propagują aktywne spędzanie wolnego czasu oraz prowokują dyskusję na temat roli człowieka i artysty w dzisiejszym świecie. Realizowanie twórczych projektów chcemy okazać jako alternatywe dla patologii, depresji i uzależnień XXI wieku. Projekt ma pokazać, że kreatywne działanie oraz pielęgnowanie zajawek pomaga w codziennym życiu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Scena + nagłośnienie +światła+ obsługa akustyczna - 12 000 zł netto
Zespół akompaniujący (perkusja, kontarbas, bandżo, klawisze, gramofony, harmonia) - (6 muzyków x 700 zł)- 4200 zł netto
WYKONAWCY- (7 artystów spośród wymienionychw opisie projektu):1000 zł netto dla solistów, 2000 zł netto dla zespołów - 9000 zł netto
prowadzący wydarzenie - 1000 zł netto
Koszty agencji eventowej (koordynacja i dyrektor artystyczny projektu) - 14000 zł
Identyfikacja wizualna, plakat, grafiki itp. - 2000 zł netto
Zapowiedzi video (realizacja + montaż), relacja video z wydarzenia (realizacja + montaż) - 2000zł netto
Posty sponsorowane na Facebook i Instagram -1000zł netto
4 MC-mistrzów Ceremonii : (4 x 350zł netto) -1400 zł
Warsztaty beatbox - 500zł netto
Warsztaty plastyczne (materiały plastyczne, farby, powierzchnia do malowania) - 600zł netto
Warsztaty tekstowe - 500zł netto
Warsztaty freestyle - 500zł netto
Relacja foto (realizacja zdjęć + edycja) - 400zł
Produkcja + rozwieszanie plakatów
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.03.2018 13:46
Zespół Kultury dla Dzielnicy Mokotów
20.03.2018 14:56
Zespół Kultury dla Dzielnicy Mokotów
23.03.2018 09:23
Zespół Kultury dla Dzielnicy Mokotów
30.05.2018 15:16
akrawczynska
01.06.2018 14:20
akrawczynska
13.06.2018 14:56
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany