Miejsce spotkań sportowych dla dzieci na Rudzie

1867
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Bielany
Ruda, Marymont, Las Bielański
Autor pomysłu Agnieszka Liszewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
81 330 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 404 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Budowa nowoczesnego zestawu sprawnościowego dla dzieci, konstrukcji nawiązującej do toru przeszkód. Pierwszym elementem trasy będą 4 trampoliny ziemne. Dalej znajdzie się poziome linarium, wisząca kładka, podwójna trasa grzybków do przeskakiwania "z kamienia na kamień", przeplotnia oraz tunel. Tor przeszkód umożliwi jednoczesną zabawę kilkorga dzieci.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
30.03.2020 08:41

W ramach projektu utworzono plac zabaw, m.in. huśtawki, zjeżdzalnia, bujaki, ławki, kosze.

Lokalizacja projektu została zmieniona w związku z rozbudową Przedszkola nr 346 „Pod Kasztanem" przy ul. Klaudyny 8, a konkretnie wyburzenia istniejącego budynku i budowy nowego, co uniemożliwia zlokalizowanie placu zabaw w tym rejonie. Projekt został przeniesiony na teren Szkoły Podstawowej nr 53 przy ul. Rudzkiej 6. 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Ruda, Marymont, Las Bielański
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Klaudyny 8
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dz. ew. nr 7 w obrębie 7-04-04
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa nowoczesnego zestawu sprawnościowego dla dzieci, konstrukcji nawiązującej do toru przeszkód. Pierwszym elementem trasy będą 4 trampoliny ziemne. Dalej znajdzie się poziome linarium, wisząca kładka, podwójna trasa grzybków do przeskakiwania "z kamienia na kamień", przeplotnia oraz tunel. Tor przeszkód umożliwi jednoczesną zabawę kilkorga dzieci.
Opis projektu
Projekt nawiązuje do popularnej zabawy przedszkolaków - budowy i pokonywania toru przeszkód. Zawiera uwielbiane przez dzieci trampoliny, które umożliwią jednoczesną zabawę czworga dzieci. Pozostałe elementy (linarium, wisząca kładka, podwójna trasa grzybków do przeskakiwania "z kamienia na kamień", przeplotnia oraz tunel) sprzyjają rozwijaniu poczucia równowagi, siły i zręczności. Jest to zestaw zróżnicowany na tyle, by szybko się nie znudził, a jednocześnie dobrze dobrany stopień trudności zachęca małych sportowców do rozwijania umiejętności.

Zestaw zabawowy jest wykonany z przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych materiałów, które zostały dodatkowo zabezpieczone. Cechuje się wytrzymałością, jest odporny na akty wandalizmu i ekstremalne warunki pogodowe. Elementy z tworzywa nie nagrzewają się, nie parzą i nie tracą kolorów pod wpływem promieni UV. Wszystkie elementy "labiryntu" znajdują się na małej wysokości, dzięki czemu użytkowanie jest bezpieczne nawet dla maluchów. Trasa nie wymaga nawierzchni bezpiecznej, ponieważ nie ma żadnych elementów, na które można się wspiąć.

Zestaw stanowi uzupełnienie trawiastego boiska do piłki nożnej. Będzie stymulować dzieci do rozgrzewki przed grą, a także zachęci do ćwiczeń dzieci nie zainteresowane futbolem. W ten sposób przestrzeń ta stanie się prawdziwie wspólna - dla każdego chętnego sportowca znajdzie się coś ciekawego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Tor przeszkód zastąpi stare, zużyte zabawki, które stanowią zagrożenie, i pozwoli zrekompensować dzieciom z sąsiadującego przedszkola likwidację sali gimnastycznej w zeszłym roku. Trasę zaprojektowano dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla których nie ma na osiedlu miejsc sprzyjających rozwijaniu ducha sportowego. Razem z sąsiadującym boiskiem do gry w piłkę będzie stanowić użytkową całość, sprzyjając spontanicznej rozgrzewce i zabawie w sport. Jednocześnie miejsce to stanie się bardziej atrakcyjne dzięki zaproponowaniu różnych aktywności, także tych nie opartych na rywalizacji z innymi dziećmi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Projekt budowlany/wykonawczy - 6 000,00 zł.
- Demontaż i utylizacja istniejących urządzeń, w tym: piaskownica (koszt rozbiórki, wywiezienia piachu i utylizacji), huśtawki i karuzeli - 10 630,00 zł.
- Prace niwelacyjne terenu po rozbiórce - 3 000,00 zł.
- Trampoliny ziemne (4 szt.) wraz z montażem - 35 000,00 zł.
- Zestaw sprawnościowy (1 szt.) - 26 700,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
81 330,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt eksploatacji (konserwacja, utrzymanie, wymiana siatek i elementów urządzeń sprawnościowych): 4000,00 zł./rok
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 000,00 zł

Modyfikacje

26.01.2018 11:58
slacek
29.01.2018 13:32
slacek
10.04.2018 17:21
slacek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo ciekawy projekt, w okolicy nie ma podobnego toru przeszkód dla maluszków :)
    Ewa Turek  18.05.2018 11:25
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany