Dzień Bocianiego Zakątka

1968
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2019
Lokalizacja Białołęka
Obszar 3 - Kobiałka, Augustów, Brzeziny, Grodzisk, Lewandów
Autor pomysłu Agnieszka Borowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
46 600 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • integracja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W Bocianim Zakątku odbędzie się Dzień Parku. W programie będą m.in. koncerty młodzieżowe, gry, malowanie kredą po chodniku, warsztaty audiowizualne, obserwacja przyrody, muzyka i catering.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Obszar 3 - Kobiałka, Augustów, Brzeziny, Grodzisk, Lewandów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bociani Zakątek
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren rekreacyjno - sportowy położony jest przy skrzyżowaniu ul. Ruskowy Bród z ul. Mańkowską
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W Bocianim Zakątku odbędzie się Dzień Parku. W programie będą m.in. koncerty młodzieżowe, gry, malowanie kredą po chodniku, warsztaty audiowizualne, obserwacja przyrody, muzyka i catering.
Opis projektu
Dzień Bocianiego Zakątka to pomysł na zabawę i integrację sąsiedzką pomiędzy mieszkańcami wschodniej części.

Program Dnia Bocianiego Zakątka będzie tak przygotowany, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w niezwykłej wyprawie po parku. Będą schodzić ze ścieżek, zagłębiać się w bardziej „dzikie” tereny i poznawać najbliższą przyrodę. Podążą szlakami zwierząt, poszukają jadłodajni wiewiórek i dzięciołów. Podczas wyprawy poznają park za pomocą różnych zmysłów. Będą go wąchać, smakować, dotykać. Poprzez zabawę wiele się nauczą o miejscu, które często odwiedzają.

Wśród atrakcji dla młodzieży znajdzie się koncert znanego zespołu, który zostanie zaproponowany przez samą młodzież w formie np. głosowania internetowego.

Podczas dnia Bocianiego Zakątka będą zabawy dla najmłodszych - malowanie kredą na chodniku, nowe i stare gry podwórkowe jak "chłopek", skakanie w gumę. Będzie też grillowany poczęstunek - kiełbaski, karkówka, warzywa, napoje itp.

Dzień przybliży nam historię samego parku. Będzie to historia opowiedziana przez mieszkańców, jego użytkowników, a przygotowana podczas warsztatów audiowizualnych. Warsztaty tzw. „wideo uczestniczącego” odbędą się wcześniej, tak aby ich efekt w postaci filmu był pokazany podczas Dnia Bocianiego Zakątka. Weźmie w nich udział ok. 12 osób (z różnych grup wiekowych). Ich celem będzie wspólna refleksja nad przestrzenią, sposobem urządzenia, funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb poszczególnych grup i osób, a także przyszłością parku. W trakcie 4 spotkań poprzedzających (soboty-niedzielę, by mogły w nich wziąć również osoby aktywne zawodowo) przygotują swój własny film, w którym przedstawią park i ich zdaniem, najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem otoczenia. Film powstanie na zasadach audiowizualnej diagnozy partycypacyjnej – uczestnicy najpierw poznają podstawy realizacji filmowej, by następnie samemu wyprodukować krótką etiudę. Film zostanie zaprezentowany uczestnikom Dnia Bocianiego Zakątka, tak by wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w dyskusji.

Tradycję Dnia Bocianiego Zakątka zapoczątkowano w 2017 roku. Dzień Bocianiego Zakątka został zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego, którego byłam współautorką wraz z Mateuszem użytkownikiem skateparku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Parki to miejsca spotkań osób w różnym wieku. Są przestrzenią do zabawy i odpoczynku. Korzystamy z nich, jednak czasem mało znamy inne osoby, bądź mało rozmawiamy jak można nasz park uczynić piękniejszym. Jak go uczynić bardziej przyjaznym, tak aby uwzględnić potrzeby zarówno młodzieży jaki dorosłych, matek z dziećmi.

Dzień Bocianiego Zakątka umożliwi lepsze poznanie się użytkowników parków. Będzie integracją i wspólną zabawą. Podczas imprezy odbędzie się dyskusja, jak uczynić park bardziej funkcjonalnym, co jest w nim ciekawego, że warto go odwiedzić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Elementy kosztorysu Dnia Bocianiego Zakątka:
1. Przyrodnicza wyprawa parkowa i zabawy dla dzieci - 2000 zł
Przyrodnicza wyprawa - 3 godz. dla 15 rodzin (po 2 rodziców lub 1 rodzica + co najmniej 1 dziecko w wieku 3-10 lat). Pozostałe zabawy dla chętnych - 6 godz.
2. Koncert młodzieżowy wraz z nagłośnieniem i obsługą techniczną, podesty sceniczne - 16000 zł
3. Zaiks do muzyki DJ/ubezpieczenie imprezy - 1800 zł
4. Warsztaty audiowizualne (4 warsztaty poprzedzające x 6 godz. dla 13 osób + 1 warsztat prezentacyjny x 6 godz dla odwiedzających na pikniku, w tym: ekran; projektor; obsługa (projekcja filmów zrealizowanych po warsztatach). Sesja zdjęciowa na pikniku - 7000 zł
5. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych podczas pikniku (6 godz) - 2000 zł
6. Catering (kiełbaski, karkówka, żeberka barbecue, warzywa z grilla itp., napoje) wraz z obsługą i pozwoleniami sanitarno – epidemiologicznymi 300 osób x 50 - 15000 zł
7. Promocja (plakaty, zaproszenia, ogłoszenia) - 2000 zł
8. Sprzątanie miejsca parku - 500 zł
9. Wynajem TOI TOI (2 x 150) - 300 zł
RAZEM BRUTTO (23%VAT) 46600 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
46 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

12.02.2018 15:07
Koordynator w dzielnicy Białołęka
04.04.2018 14:20
Wydziału Kultury dla Dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany