Oświetlenie wału wiślanego ekologicznymi latarniami led


Realizacja pomysłu
Wykonawca dokumentacji projektowej przeprowadził inwentaryzację terenu, na którym będą ustawiane latarnie. W siedzibie ZZW odbyło się spotkanie z wykonawcą dokumentacji projektowej oraz na podstawie przeprowadzonych wizji lokalnych zweryfikowane zostały zaproponowane przez Zamawiającego lokalizacje latarń. Na podstawie podjętych ustaleń lokalizacja latarń zostanie naniesiona przez geodetów na mapy do celów projektowych. Wykonawca przygotowuje dokumentację niezbędną do pozyskania zgód właścicielskich, stosownych opinii i uzgodnień, decyzje administracyjnych i zgłoszeń.
20.11.2019 r. została podpisana umowa na "Wykonanie dokumentacji projektowej oświetlenia części drogi przywałowej oraz wejść/zejść wałowych 11 latarniami solarnymi typu LED, usytuowanymi przy stopie skarpy wału Rajszewskiego od strony odpowietrznej na terenie dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Termin realizacji wykonania dokumentacji projektowej oświetlenia i uzyskania w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich niezbędnych zgód, uzgodnień, opinii, odstępstw, zezwoleń, decyzji administracyjnych wymaganych przepisami prawa oraz dokonania skutecznego zgłoszenia robót budowlanych jeżeli w toku realizacji Umowy okaże się, że jest ono wymagane, upływa roku 2020.
Ze względu na przydłużające się procedury administracyjno-prawne związane z pozyskaniem zgód, uzgodnień i decyzji administracyjnych, uwzględniając zapisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (...) zaszła konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy.
28.05.2020 r. został podpisany aneks nr 1 zmieniający termin obowiązywania umowy do 31.08.2020 r., natomiast 21.08.2020 r podpisany został aneks nr 2 zmieniający termin obowiązywania umowy do 30.09.2020 r.
Po dokonaniu odbioru dokumentacji przygotowane zostanie postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Planowany termin zakończenia zadania inwestycyjnego 21.12.2020 r.
Lokalizacja
Dane projektu
W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED nawet przez kilka godzin dziennie przez kilka dni przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (brak słońca). Ok. 1,5 m fundament.
Charakterystyka
Kosztorys
Oznakowanie projektu: 5 500,00
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarz