Rembertowskie koncerty/spotkania teatralne

1253
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
132 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 413 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
16.12.2020 14:33

Zespół Szkół Nr 74 w Warszawie, znajdujący się przy ul. Niepołomickiej 26 organizuje w swojej sali koncertowej cykl "KONCERTÓW W REMBERTOWIE". Wydarzenie to rozpoczął w dniu 25 września 2020 r. o godzinie 18.00. koncert pod tytułem: "W wiedeńskim salonie", w trakcie którego zostały wykonane przez Orkiestrę Warsaw Camerata najpiekniejsze walce, polki i galopy rodziny Straussów, pod dyrekcją Pana Pawła Kos - Nowickiego. Mimo, że wstęp na koncet był wolny, z powodu obostrzeń sanitarnych i minimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, obowiązywały zapisy (pod numerem telefonu: 22/8798018). wysłuchano m.in. utwory: "Nad pięknym modrym Dunajem", "Kaiserwaltzer", "Annen Polka", "Tik Tak Polka", "Reise-Galopp" i inne.

Kolejny koncert odbył się 16 października 2020 r., również w wykonaniu Orkiestry Warsaw Camerata, podczas którego zagrano uwerturę "Bajka" Stanisława Moniuszki w wersji na orkiestrę smyczkową,  "Koncert fortepianowy e-moll" Fryderyka Chopina w wersji na orkiestrę smyczkową oraz "Serenada C-dur" Piotra Czajkowskiego. Solistą fortepianowym był Pan Paweł Kowalski.

Trzeci z cyklu koncertów zrealizowano 13 listopada 2020 r. Był on poświęcony 250. rocznicy urodzin L. van  Beethovena. W programie przewidziana była "Suita z czasów Holberga" - E. Griega, "Koncert d-moll" na 2 skrzypiec J.S. Bacha a także "Koncert h-moll" na 4 skrzypiec A. Vivaldiego, "Eine kleine Nachtmusik" W. A. Mozarta. 

Czwarty koncert odbył się 27 listopada 2020 r. a piąty dnia 4 grudnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do  udziału i zapisów !

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Sala widowiskowa Zespołu Szkół nr 74 w Warszawie, ul. Niepołomicka 26
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Organizacja 5 koncertów/spotkań teatralnych dla mieszkańców Dzielnicy w piątkowe popołudnia, w terminach nie kolidujących z zajęciami w Zespole Szkół nr 74 przy ul. Niepołomickiej 26, w szczególności z audycjami, przesłuchaniami, egzaminami i próbami uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Każde z wydarzeń dostosowane będzie do innej grupy odbiorców. W celu realizacji koncertów/ spotkań teatralnych konieczne będzie zawarcie umowy z zewnętrzna firmą, która zapewni odpowiedniego wykonawcę bądź wykonawców oraz obsługę sali tj. nagłośnienie oraz sprzątanie sali. Z uwagi na zapewnienie odbioru treści artystycznych większej grupie mieszkańców dzielnicy konieczne jest dokonanie w ramach projektu zakupu streamera, który umożliwi późniejsze odtwarzanie zapisanych treści zainteresowanym mieszkańcom bądź uczniom rembertowskich szkół lub stramingiem on-line w innych lokalizacjach. Wszystkie spotkania artystyczne będą spotkaniami otwartymi, uczestniczyć w nich będą mogli zainteresowani mieszkańcy dzielnicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Istniejąca sala widowiskowa jest w małym stopniu wykorzystywana przez lokalną społeczność. Organizacja spotkań zwiększyłaby popularność lokalnych inicjatyw kulturalnych. Sala mogłaby być wykorzystywana także w przyszłości na podobne cele.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zakup streamera - 2.000,00 zł
zlecenie firmie zewnętrznej organizacji 5 koncertów wraz z obsługą sali tj. wynajęcie nagłośnienia oraz sprzątanie - 130 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
132 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

14.06.2019 09:07
Koordynator w dzielnicy Rembertów
06.08.2019 14:06
Koordynator w Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany