Deptak Płatnerska

324
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
166 222 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Płatnerska na odcinku pomiędzy ul. Amałowicza i ul. Gembarzewskiego o łącznej długości ok 500 m
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Odcinek ulicy bez nawierzchni utwardzonej, zmieniający się błoto i kałuże, odcinek znajduje się wzdłuż betonowego muru oddzielającego tereny wojskowe od domów osiedli Nowy Rembertów i Pocisk. W przyszłości łatwo łączący DDR w Wesołej z DDR na ulicy Marsa.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt polega na wykonaniu nawierzchni ulicy Płatnerskiej na odcinku pomiędzy ulicami Amałowicza a Gembarzewskiego o szerokości do 4 metrów z płytkim korytowaniem oraz wymalowanie znaków drogowych poziomych. Zostaną także ustawione właściwe znaki drogowe pionowe. W ramach projektu nawierzchni zostaną zabezpieczone wszystkie istniejące studzienki kanalizacyjne oraz telekomunikacyjne znajdujące się w ulicy. Jednocześnie projekt zakłada zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy oraz dojazdów od ulic Klasztornej, Dowódców i Przedświt.
Deptak zostałby wyposażony w urządzenia możliwe do posadowienia w pasie drogowym: 4 ławki, 4 kosze na śmieci, tablicę informacyjną itp. Z uwagi na lokalizację pośród domów wielorodzinnych, których właściciele niejednokrotnie posiadają psy, ciąg wyposażony byłby dodatkowo w specjalne 2 kosze na odchody psie oraz torebki z miejskiej akcji zachowania czystości w Warszawie „Psie sprawy Warszawy”.
Projekt zakłada posadzenie zieleni miejskiej przydrożnej, wg. projektu, uwzględniającego wielobarwne rośliny, sporządzonego wg miejskich Standardów.
Projekt zakłada wykonanie oświetlenia miejskiego na całej długości ok. 600 m ulicy Płatnerskiej pomiędzy ulicami Amałowicza a Gembarzewskiego (południowa granica pasa drogowego).
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie Dzielnicy, w tym osiedla Nowy Rembertów brakuje uporządkowanej strefy rekreacyjnej, z której mogliby korzystać mieszkańcy, jednocześnie właściciele psów mieszkających w okolicy mieliby zapewnione miejsce do wyprowadzania psów wraz ze specjalnymi koszami na odpadki, zachowując tym samym czystość na pozostałych terenach tego osiedla. Z uwagi na brak miejsc rekreacyjnych, poza jednym publicznie dostępnym placem zabaw i siłownią plenerową, dodatkowe wyposażenie ciągu w ławki do odpoczynku podczas spacerów zapewniłyby tym samym miejsce do spędzania czasu wolnego.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ze względu na to, że projekt koliduje z realizacją przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych programu Poprawy jakości dróg nieutwardzonych koszt realizacji projektu nie został przeanalizowany.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
166 222,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

14.06.2019 09:19
Koordynator w dzielnicy Rembertów
06.08.2019 16:15
Koordynator w Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetny projekt. Już dawno Radni Rembertowa powinni uporządkować ten teren. Będę głosował za tym projektem. Myślę że wszyscy z Nowego Rembertowa ucieszą się z tej Inwestycji. Super!!!
  Mieszkaniec17949  24.06.2019 14:38
  • Dziękuję. Projekt musi ulec zmianie z uwagi na realizację utwardzenia tego odcinka z miejskiego programu utwardzenia dróg nieutwardzonych. Zmieniony projekt uporządkuje teren bliżej Grawerskiej i doposaży deptak w stronę Gembarzewskiego.
   Karolina Wiśniewska  01.07.2019 10:13 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany