Warsztaty kulinarne na Nowym Rembertowie

1255
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
33 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury “Rembertów”, al. Komandosów 8, Nowy Rembertów, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury posiada osobną salę do prowadzenia tego typu warsztatów, zlokalizowany jest tam tez ogródek ekologiczny z ziołami i warzywami.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Kurs kulinarny dla dzieci. Projekt przewiduje przeprowadzenie warsztatów zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3) oraz dla grup młodzieżowych (klasy 4-8). Warsztaty mają mieć charakter praktyczny - dzięki nim młodzi ludzie poznają nowe smaki, nauczą się przygotowywać proste i zdrowe dania. Zapoznają się z piramidą zdrowego żywienia i kto wie, być może zapałają miłością do gotowania. Warsztaty mają na celu połączyć przyjemność z przygotowywania posiłków ze zdobywaniem wiedzy na temat zdrowego żywienia i prawidłowo zbilansowanej diety.
Warsztaty miałyby się odbywać w dni powszednie w godzinach 16:00-18:00 lub w soboty w godzinach 12:00 14:00 na terenie Domu Kultury “Rembertów”, która posiada własną kuchnię. Każdy warsztat trwałby 60-90 minut. Planowana liczba uczestników jednego warsztatu to 8-10 dzieci. Liczba warsztatów w ramach tego projektu: 16.
Każdy z planowanych warsztatów zostanie przeprowadzony dla grupy 8-10 dzieci. Ze względu na fakt, że ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona - o możliwości uczestnictwa zadecyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja prowadzona będzie przez Urząd Dzielnicy Rembertów lub przez Dom Kultury “Rembertów”.
Organizator, oprócz przygotowania spotkań zapewni wszystkim uczestnikom przepisy (instrukcje obrazkowe dla dzieci), materiały i produkty spożywcze do realizacji warsztatów, a także odpowiedni sprzęt gastronomiczny (np. opiekacze). Organizator zapewni także po 5 propozycji (przepis z instrukcją obrazkową) innych dań możliwych do przygotowania w rodzinnym gronie w domach. Na koniec każdego z warsztatów uczestnicy będą mogli zabrać do domu pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w warsztatach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Coraz większa ilość dzieci i osób młodych zaczyna chorować na nadwagę i otyłość. Zaszczepienie w dzieciach idei zdrowego odżywiania w formie praktycznej zabawy i samodzielnego szykowania posiłków podnosić będzie poziom zdrowia przyszłych pokoleń mieszkańców dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Organizacja warsztatów wraz z produktami spożywczymi, sprzętami kuchennymi i pomocami dydaktycznymi (przepisy, instrukcje) fartuszkami, rękawiczkami dla 8-10 dzieci, dyplomami na zakończenie dla wszystkich uczestników zajęć – ok. 2000 zł/jeden warsztat
16 warsztatów x 2 000 zł= 32 000 zł

Opracowanie scenariusza warsztatów – 500 zł

Promocja projektu i przygotowanie materiałów graficznych – 500 zł

Wzrost kosztu projektu do 33 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
33 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

14.06.2019 09:06
Koordynator w dzielnicy Rembertów
08.07.2019 15:26
Koordynator w Dzielnicy Rembertów
06.08.2019 19:22
Koordynator w Dzielnicy Rembertów
27.08.2019 15:02
Koordynator w Dzielnicy Rembertów
27.08.2019 17:25
m.stefanska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany