Duży plac zabaw dla małych dzieci na Gocławiu

44
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Alicja Wydro
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
345 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Brygady Pościgowej, Kumanieckiego,
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
lokalizacja obok istniejącej siłowni plenerowej. Teren pomiędzy istniejącymi nowymi chodnikami na osiedlu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt przewiduje powiększenie malutkiego placu zabaw dla dzieci do lat 5 zlokalizowanego pomiędzy siłownią plenerową obok boiska na Gocławiu. Projektowany plac zabaw zajmowałby teren pomiędzy nowymi chodnikami z kostki Bauma.
Obecnie na tym placyku znajduje się 5 urządzeń, z czego karuzela od nowości nie nadaje się do użytku, schody na zjeżdżalnię notorycznie są wyłamane. Zjeżdżalnia jest usytuowana niezgodnie z przepisami , metalowy zjazd jest skierowany na południową stronę, co powoduję, że jest bardzo nagrzany. Istniejące 2 ławki stanowią zagrożenie dla użytkowników - małych dzieci.
Propozycje urządzeń:
wielofunkcyjny zestaw np. Nax, Domek Żyrafa, Walec drogowy, gumowa figura ślimak, bocianie gniazdo, sprężynowy bujak wieloosobowy dla małych dzieci, zestaw do zabawy piaskiem, regulamin, 3 ławki, bezpieczna nawierzchnia z naturalnych zrębków drewnianych, poliuretanowa bezpieczna nawierzchnia, nawierzchnia piaskowa w piaskownicy, dostawa, montaż. 2 latarnie.
Żagiel zacieniający fragment teren placu zabaw
Koszt całkowity 345 000 zł
Koszt utrzymania projektu - 2000 zł wymiana piasku, konserwacja
Uzasadnienie realizacji projektu
Obserwuję od 4 lat jak wielu rodziców malutkich dzieci chętnych jest do zabawy na obecnym malutkim placu zabaw. Powierzchnia 145 m 2. Oraz kilkanaście tysięcy mieszkańców i wiele malutkich dzieci. Często zwłaszcza popołudniami, kiedy temperatura umożliwia tylko korzystanie z tych jedynych w okolicy urządzeń dla maluszków są po prostu tłumy. Bardzo przydadzą się nowe urządzenia wielofunkcyjne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną i ogrodzeniem 300 000 zł
2. latarnie 20 000 zł
3. Żagiel 15 000 zł
4. Projekt 10 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
345 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

01.06.2019 10:36
Autor projektu
01.06.2019 10:37
Autor projektu
10.06.2019 10:52
Autor projektu
27.08.2019 13:42
Koordynator w Dzielnicy Praga Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Myślę że na Gocławiu jest wystarczająco dużo placów zabaw dla małych dzieci, przydały by się place zabaw dla nastolatków/dorosłych xD
  Mieszkaniec16233  12.06.2019 09:35
  • zapraszam na Gocław Iskrę, zobaczysz te place zabaw dla małych dzieci. Z małym dzieckiem w przeciwieństwie do starszego czy nastolatka nie bardzo można gdzieś dalej od miejsca zamieszkania pójść. Druga sprawa w tym roku będą realizowane 3 place zabaw dla starszych dzieci na osiedlu. Zapraszam na Iskrę mnóstwo maluszków i 3 działające urządzenia, z czego zjeżdżalnia metalowa ustawiona na południową stronę. Nie ma szans, żeby z niej skorzystać latem, Karuzela od 3,5 roku nie działa...piach w łożyskach. Mówić dalej?
   Alicja Wydro  12.06.2019 16:56 Autor projektu
  • Jeśli Pani chce to proszę bardzo.
   Mieszkaniec16233  12.06.2019 22:11
 • Bardzo, bardzo potrzebny projekt. Jest dokładnie tak jak Pani pisze - Na Iskrze nie ma takiego miejsca dla maluchów.
  Warto uwzględnić dobre zacienienie, ponieważ teraz jest tam zupełna "patelnia".
  Wydaje mi się, że żagiel może być podatny na uszkodzenia i w naszym klimacie niestety szybko przestanie spełniać swoją funkcję. Może lepszym rozwiązaniem byłyby nasadzenia drzew o dużych koronach. Oczywiście jest to rozwiązanie na którego efekt będzie trzeba poczekać, ale myślę że z wielu względów - trwałości, ekologii - warto.
  Dziękuję za zgłoszenie tego projektu!
  Mieszkaniec18368  01.08.2019 13:25
  • Zaplanowany jest żagiel zacieniający teren. W tym roku jesienią zostaną posadzone w pobliżu drzewa. Zgłosiłam do Zarządu Zieleni. Mam obietnicę, że się uda i będą. Więc próbuję na wszystkie sposoby.
   Alicja Wydro  01.08.2019 19:50 Autor projektu
 • A w ramach projektu bedzie tez szkolenie rodzicow i ich dzieci jak nelezy sie zachowywac w miejscu publicznym, na placu zabaw umiejscowionym pomiedzy blokami? Ze nie nalezy drzec p.yska bez powodu i uwazac, ze dzieci tak musza oraz, ze jest to forma rozmowy czy zabawy, bo udawanie wyjacego psa lub syreny, oraz darcie sie mama do doroslego siedzacego pare metrow dalej nie jest tozsame z krzykami, smiechem, halasom towarzyszacym intensywniejszej zabawie ruchowej itp. Tak samo nie jest nia wlazenie butami po zjezdzalniach, walenie hustawkami o podloze czy zabawkami w elementy wyposazenia placu. Jezeli nie potraficie wychowac dzieci, tak zeby nie byly ponad miare uciazliwe i halasliwe poza domem, to nie zasluguja one na wybiegi inne niz dla niokielznanych zwierzat, a miejsce ich nie jest posrodku osiedli. I ten argument, ze nie mozna z dzieckiem nigdzie dalej wyjsc. Mozna, trzeba pupsko ruszyc, wsiasc w autobus, tramwaj i podjechac do parku, do zoo, do roznych miejsc atrakcji dla dzieci. Ja wychowalam sie na Pradze Polnoc, dzielnicy kamienic i studni. Jakos moi rodzice nie mieli problemu z zabieraniem mnie na dlugie spacery praktycznie po calej dzielnicy.
  Mieszkaniec14282  15.09.2019 07:42
  • a tak poza tym to wszystko w porządku?
   Alicja Wydro  15.09.2019 22:02 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany