"Azorek" wybieg dla psów

52
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Dominika Garbal
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
120 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic Niegocińskiej i śniardwy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zieleniec przy ulicy Niegocińskiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Realizacja ogrodzenia z dwoma furtkami oddzielającymi cześć trawnika od parku co zapewni bezpieczeństwo zarówno przechodniom, w tym dzieciom z pobliskiej szkoły, jak i psom wyprowadzanym przez właścicieli na spacery.
Umieszczenie na wygrodzonym terenie śmietnika na psie odchody w sposób znaczny przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa oraz czystości na terenie osiedla zamieszkałego przez dużą liczbę psów.
Wg ustawy o ochronie zwierząt psy muszą być wyprowadzane na smyczach oraz w kagańcach oraz pod kontrolą właścicieli. Z uwagi na fakt, że psy, szczególnie te większe, muszą się wybiegać często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji kiedy to spuszczony ze smyczy pies przestrasza lub potrąca idące parkiem osoby. Również istnieją przypadki gdy na terenie parku spotkają się psy, które się nie tolerują i dochodzi do "awantur".
Wprowadzony ostatnio zakaz wprowadzania psów na boiska szkolne nawet w czasie gdy nie korzystają z nich uczniowie szkół (wieczorami oraz w weekendy) uniemożliwił właścicielom psów ich bezpieczne "wybieganie".
Z drugiej strony jeżdżenie z psami trzy razy dziennie na tereny do tego przeznaczone (w przypadku Mokotowa jest to Pole Mokotowskie) jest niemożliwe do realizacji szczególnie dla osób czynnych zawodowo.
W związku z powyższym wydzielenie niewykorzystywanego fragmentu parku na potrzeby czworonożnych mieszkańców osiedla zapewni mieszkańcom jak i psom bezpieczeństwo.
Projekt popiera grupa ponad stu mieszkańców osiedla wśród których są również osoby, które nie posiadają psów ale w realizacji projektu upatrują zapewnienie porządku i bezpieczeństwa dla psów jak i osób przebywających w ich bezpośrednim otoczeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Niewysoki koszt realizacji w stosunku do wymiernych korzyści w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz porządku przy korzystaniu z parku zarówno przez ludzi jak i przez psy zamieszkałych w jego sąsiedztwie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt projektu - 120 000 zł.
- ogrodzenie, 2 furtki, kosze na śmieci, ławki – 108 000 zł
- eksploatacja roczna – 10 000 zł
- tablica informacyjna, oznakowanie – 2 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
120 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

23.07.2019 13:48
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
27.08.2019 13:46
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
27.08.2019 16:43
Koordynator w Zarządzie Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • po pierwsze w Warszawie psy nie muszą być wyprowadzane w kagańcach i na smyczy oczywiście po spełnieniu kilku warunków. Po drugie może warto się dogadać, bo widać że jest też drugi projekt na ten sam temat i na tym samym terenie Azorek - plac zabaw dla psów: ul. Wydmińska (okolice ul Orzycka, Śniardwy, Bełdan)
  Mieszkaniec13875  16.06.2019 09:43
  • Niestety nie ma Pani racji. Ostatnio na ten temat dyskutowałam z funkcjonariuszem Straży Miejskiej i niestety dałam się przekonać. Miało wejść w lutym 2019 roku prawo o wyprowadzaniu psów bez smyczy ale nie przeszło drugiego głosowania i nadal jest obowiązujące prawo nakazujące wyprowadzanie psów na smyczy. Można je spuszczać na podstawie ustawy o ochronie zwierząt ale tylko w miejscach odludnych pod warunkiem "pełnej kontroli" (cokolwiek to znaczy) i pod warunkiem że pies ma adresatkę i chipa. Niestety uchwała rady miasta Warszawy jasno określa, że w przypadku spuszczenia psa ze smyczy w miejscach gdzie są inne osoby grozi nam kara do 500 złotych.
   Mieszkaniec13285  21.06.2019 18:34 Autor projektu
  • A z Panią od Azorka już się skontaktowałam. Dziękuję za info. Pozdrawiam
   Mieszkaniec13285  21.06.2019 18:35 Autor projektu
 • Bardzo dobry pomysł. Potrzeba więcej takich miejsc w trosce o zdrowie zwierząt i ludzi, także tych, którzy psów nie koniecznie lubią.
  Proszę pomyśleć o PIESuarach, które wabiąc psy zapachem odciągają ich uwagę od drzew, krzewów, elementów małej architektury, które są wrażliwe na działanie psiego moczu. Https://piesuary.sklep.pl oraz facebook/piesuary
  Pozdrawiam, lek wet Artur Zalewski.
  Mieszkaniec9017  18.09.2019 13:49
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany