Wyznaczenie miejsc postojowych na ul. Podbipięty po jej wschodniej stronie wzdłuż ogrodzenia szkolnego

102
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Kacper Dembe
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
233 450 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
podbipięty 31
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Chodnik przy ogrodzeniu szkolnym.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Przesunięcie chodnika wzdłuż parkanu szkolnego. Powiększenie zatoczki na samochody. Powstanie w ten sposób ok.25 miejsc postojowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy skarżą się na BRAK MIEJSC postojowych.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej
45 000 zł
2. Opracowanie oraz wprowadzenie zatwierdzonej Czasowej Organizacji Ruchu na czas budowy
20 000 zł
3. Wymiana istniejącego krawężnika na krawężnik betonowy szer. 20 cm – jako obramowanie miejsc postojowych
(90m+80m)*220zł/m = 37 400 zł
4. Budowa chodnika szer. 2,0 m dł. 90 m z płyt betonowych 50x50x7cm
Nawierzchnia chodnika wraz z podbudową 2m*90m*230zł/m2 = 41 400 zł
Obrzeże betonowe szer. 6 cm 90m*80zł/m = 7 200 zł
5. Budowa miejsc postojowych równoległych do jezdni – wymiar miejsca 2,5x5,0m
Nawierzchnia wraz z podbudową 75m*2,5m*300zł/m2 = 56 250 zł
6. Odtworzenie nawierzchni bitumicznej szer. 1,0m wzdłuż krawężnika
90m*1,0m*180zł/m2 = 16 200 zł
7. Wprowadzenie stałej organizacji ruchu
10 000 zł

Łączny koszt zadania – 233 450 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
233 450,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

24.07.2019 14:45
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (16)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Nie jest prawdą, że w okolicy brak miejsc parkingowych. Po drugiej stronie bloku jest parking społeczny, który w 2/3 stoi pusty i ma na ogrodzeniu baner z napisem "wolne miejsca parkingowe". Dwa lata temu spółdzielnia mieszkaniowa zbudowała kilkaset metrów od ul. Podbipięty parking wielopoziomowy. Na nim też wisi ogłoszenie o wolnych miejscach parkingowych. Miejsca są, ale trzeba za nie uczciwie zapłacić. Niestety wielu kierowców nadal domaga się, aby inni mieszkańcy płacili za ich luksus parkowania za darmo pod samymi drzwiami. W tym przypadku dodatkowo kosztem trawnika i bezpieczeństwa dzieci. Zdecydowanie odradzam ten pomysł.
  Mieszkaniec806  09.06.2019 12:25
  • Tak jak Pan wspominał są tam miejsca płatne , a niektórych nie stać na coś takiego (np.:osoby starsze)
   Kacper Dembe  09.06.2019 19:55 Autor projektu
  • Garaż wielopoziomowy wybudowano na innym osiedlu, w innej spółdzielni (Służew nad Dolinką) kilkaset metrów dalej, przy cmentarzu na Wilanowskiej (Mozarta1). Wynajęcie miejsca kosztuje 190 zł miesięcznie, a dojście do samochodu zajmuje kilkanaście minut.
   Mieszkańcy bloków przy Podbipięty mają prawo do miejsc parkingowych, których spółdzielnia wbrew przepisom nie zapewniła. Dzierżawimy placyk od dzielnicy, ale nawet nie połowa mieszkańców może z niego skorzystać. Trawnik o którym mowa to wąski pasek ziemi, między chodnikiem zastawionym przez auta a płotem, często zarzucony śmieciami. Nic to zmieni w bezpieczeństwie dzieci, że samochody staną pod skosem i nie będą blokować wąskiej uliczki. Na jezdni gęsto położono garby, samochody przepychają się tu z prędkością 2 km/h. Do szkoły prowadzą dwa wejścia - od Podbipięty i od Wałbrzyskiej. Nigdy nie było tu wypadków. Ulica rozmiarami bardziej przypomina alejkę osiedlową.
   Mieszkaniec12785  13.06.2019 13:14
  • Zgadzam sie
   Mieszkaniec2935  10.07.2019 17:06
  • Gdyby ci, których stać na miejsce na parkingu, a takich na Podbipiety raczej nie brakuje, parkowaliby swoje auta właśnie tam, to starsze osoby wspomniane powyżej miałyby miejsce pod klatka.
   Mieszkaniec2935  10.07.2019 17:08
 • Jeśli kogoś stać na samochod, OC, AC paliwo drogie a nie stać na parking to jest to kłamstwo. Żadna stolica UE w ramach zrównoważonej mobilnosci nie promuje parkingów samochodowych. Jeśli jesteście tak zdeterminowani skasujcie cała zieleń na dzielni i dla stale zwìekszajacej się liczby samochodów zróbcie kolejne parkingi w ramach BO. Naprawdę śmiejemy się jeszcze bardziej, proponuje zgłosić w edycji 2021 kolejne parkingi i tak zróbcie kolejne samochody sąsiadów będą potrzebowały nowych miejsc parkingowych. Brawo "światły" Mokotów. Brawo Wy parafrazując reklamę. Jeśli nadal nie rozumiecie ironii zlikwidujcie chodniki bo brak miejsc parkingowych w nast. Edycjach BO.
  Mieszkaniec677  12.06.2019 21:42
  • Mam wrażenie, że nie mieszka Pan w okolicy i nie wie, o czym mowa, jak wygląda sytuacja. Sadzimy drzewa, krzewy po przeciwnej stronie uliczki - tam gdzie jest kawałek gleby, a po drugiej stronie bloku mamy duży pas zieleni, posadziliśmy drzewa, robimy ogródki, zabiegamy o niekoszenie trawników, chcemy siać łąki.
   Ten pasek ziemi między zastawionym autami chodnikiem a płotem nie rokuje wielkich nadziei, służy jako siusialnia dla psów i śmietnik przydrożny.
   Mieszkaniec12785  13.06.2019 13:23
 • Są inne możliwości zwiększenia bezpłatnych miejsc parkingowych m.in. wprowadzenie strefy płatnego parkowania co ograniczy ilość "nietutejszych" a mieszkańcy będą mieć około 20 darmowych miejsc (specjalnie wczoraj idąc od Niedźwiedziej w kierunku Wałbrzyskiej naliczyłam na Podbipięty aż 25 aut z rejestracją poza warszawską). A ta "siusialnia" dla psów mogłaby być zrewitalizowana, posadzone pięknie pachnące lipy - czy to nie lepiej wydane pieniądze - służyłyby wszystkim nie nielicznym.
  Mieszkaniec12724  26.06.2019 20:41
  • W bloku jest 115 mieszkań i 100 samochodów. Zdecydowana większość mieszkańców ma samochód i potrzebuje miejsca do parkowania. I to jest realna i paląca potrzeba. Problem z parkowaniem nasila się nocą - wieczorem ludzie miotają się, jeżdżą w kółko, żeby gdzieś się wcisnąć. To nie są auta dojeżdżających do pracy. Samochody z obcą rejestracją pewnie należą do lokatorów wynajmujących mieszkania. Przejrzyjcie Państwo inne projekty, zgłoszone do tego budżetu - miejsca parkowania psów itp. Pewnie zwyciężą, bo nikt ich nie torpeduje.
   Mieszkaniec12785  01.07.2019 15:30
 • Jestem jak najbardziej za!
  Tak, widać niektórzy rzeczywiście nie mieszkają przy tej ulicy i nie wiedzą w czym problem.
  Ponad 20 lat czekamy na kilka dodatkowych miejsc, aby ulica mogła być normalnie przejezdna np. dla wozu strażackiego lub śmieciarki, bo o możliwości wypakowania zakupów w pobliżu bloku nie wspomnę.
  Mieszkaniec18097  01.07.2019 14:24
  • Mieszkam i to od chwili oddania bloków do użytku - mam samochód więc naprawdę rozumiem problem "braku" miejsc parkingowych. Ale proszę zwrócić uwagę, że miejsca wolne do parkowania są - bezpłatne w drugiej części Podbipięty (Niedźwiedzia - Wilanowska), przecznicę dalej też są wolne miejsca, na parkingu przed blokiem 31 banery zapraszają do stawiania tam samochodów (za opłatą oczywiście) - ale wiem, to nie rozwiąże potrzeby pieszczenia okiem swojego autka, które najlepiej jakby stało na wprost okna właściciela.
   Mieszkaniec12724  02.07.2019 09:52
  • Ja również mieszkam od samego początku, samochód trzymam na parkingu płatnym z 2 strony bloku i sama walczę od wielu lat o powiększenie przestrzeni parkingowej. Tu nie chodzi o to, aby każdy zaparkował "za darmo". Walczyłam o wydzielenie kilku miejsc (wjazdów) pod klatki, w celu wyładunku czegokolwiek z samochodu. bezskutecznie, ponieważ zbyt mała ilość miejsc uniemożliwiała to. Czy Państwo wyobrażają sobie brak możliwości wypakowania ciężkich zakupów pod klatką??? Taka uciążliwość towarzyszy nam już wiele lat. Druga i może ważniejsza sprawa, to blokowanie samego przejazdu ulicą. Zaparkowane po obu stronach pojazdy, wiele razy uniemożliwiają swobodny przejazd, nie wspomnę już o przepychaniu się większych aut, śmieciarek, straż pożarna itp. Przy krótkim odcinku ulicy Podbipięty stoją 2 spore bloki. To ok 300 mieszkań!! A ile jest miejsc do zaparkowania? Nigdy nie mieliśmy możliwości posiadania miejsc parkingowych do mieszkania, więc dlaczego tak bardzo co niektórzy krytykują tą możliwość? Ten pomysł (czyli wykorzystania paskudnego pasa"zieleni"), który już dawno zielenią nie jest, nikomu szkody nie robi, a jedynie daje możliwość minimalnego!! poprawienia komfortu. Być może pozwoli na wydzielenie po 1 miejscu przy każdej klatce tzw. wolnego miejsca, na możliwość podjechania transportem pod samą klatkę, w celu wyładunku lub swobodnego wywiezienia kontenerów ze śmieciami. Taka możliwość do tej pory była nieosiągalna.
   Mieszkaniec18097  02.07.2019 11:13
  • Piszecie Panie o dwóch rzeczach: o parkowaniu (na co odpowiedzią jest fakt, że są wolne miejsca parkingowe na parkingu płatnym, w Landzie oraz bezpłatne na ulicy Podbipięty lub na okolicznych uliczkach ale niekoniecznie przed klatką właściciela samochodu) oraz o zatrzymaniu w celu wyładunku zakupów czy wywozu odpadów - ani na pierwsze ani na to drugie nie ma potrzeby niszczenia ostatnich punktów zielonych (każda zieleń jest bezcenna w aspekcie jakości powietrza i naszego komfortu życia w tym zabetonowanym mieście) bowiem ilość aut wzrasta i nic przy blokach, w których nie ma parkingów podziemnych nie spowoduje, ze miejsc będzie wystarczająca ilość (co rano na przykład można zaobserwować, jak pod blok podjeżdżają samochody a właściciele ruszają dalej w miasto metrem lub piechotką...). Jak wyglądać będzie życie w mieście, w naszej najbliższej okolicy, przy blokach, w którym nic nie rośnie ? Jakie powietrze wpuścimy do mieszkania otwierając okna? Ponownie podniosę rozważenie wprowadzenia np. parkometrów lub kart wydawanych przez Spółdzielnię dla członków Spółdzielni - uwolni to miejsca zajmowane obecnie przez okazjonalnych przyjezdnych. Może warto też zainteresować się autami, które stoją, stoją i wrastają w asfalt?
   Mieszkaniec12724  03.07.2019 09:00
 • Ludzie, 50 metrów od tego bloku jest stacja metra, w okolicy wszystkie możliwe sklepy, nie mówiąc już o możliwości zrobienia większych zakupów przez internet. To naprawdę nie są żadne argumenty. Mimo ze mieszkam w tym bloku od 20 lat i nie raz szukałam tu miejsca do parkowania to jestem przeciwko. Pod blokiem jest parking płatny. Jak kogoś stać na auto to stać go też na opłacenie sobie miejsca do parkowania. Ze Sluzewia można szybko i bezproblemowo dojechać komunikacja miejską prawie wszędzie. Czy naprawdę chcemy promować dalej samochodoze? Parkometry i karty dla mieszkańców byłyby dużo lepszym wyjściem niż przerabianie chodnika, może skłoniły by większa liczbę osób do zrezygnowani z auta w ogóle.
  Mieszkaniec2935  10.07.2019 17:06
  • Trzeba zachować równowagę pomiędzy zielenią a parkingami. Zieleni na Służewiu nie brakuje a parkingów dla potrzebujących tak.
   Kacper Dembe  10.07.2019 21:37 Autor projektu
 • Samochodoza. nie dla parkingu. w dodatku pod szkołą. dzieci nie powinny wdychać więcej spalin a kierowców zapraszamy do komunikacji miejskiej. warszawa umiera z powodu nadmiaru samochodów.
  Mieszkaniec17501  01.08.2019 15:15
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany