" PING-PONG 8+" nauka gry od podstaw dla dzieci i młodzieży z dzielnic Bemowo i Wola.

183
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu Edyta Okninska
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
215 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane lokalizacje:
Dzielnica Bemowo i Dzielnica Wola na terenie wybranych szkół podstawowych (proponowane miejsca SP nr 321, 362,316, 82), OSiR Wola (Hala Redutowa, Hala Obozowa), Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie", wybrany ośrodek Miejsca Aktywności Lokalnej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt skierowany jest zarówno dla Woli i Bemowa ponieważ są to sąsiadujące ze sobą dzielnice co powoduje ułatwiony dojazd, dojście a przez co daje możliwość większego wyboru lokalizacji dla mieszkańców. Zajęcia prowadzone będą w miejscach wskazanych przez dzielnice Bemowo i Wola ponieważ odpowiedni wydział będzie posiadał wiedzę dotyczącą dysponowaniem wolną salą gimnastyczną, salą szkoleniową, salą sportową w których znajduje się możliwość korzystania ze stołów do tenisa stołowego. Wskazane byłoby aby zajęcia odbywały się w szkołach, które dotychczas nie uczestniczyły w tego typu projekcie.

Dane projektu

Opis projektu
Celem projektu jest bezpłatna nauka gry w tenisa stołowego w celu podniesienia sprawności fizycznej, zainteresowania nową dyscypliną sportu, pokazaniem jednej z zapomnianych już form aktywności fizycznej. Sport ten nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych wystarczy być posiadaczem rakietki i małej piłeczki i można grać. Nauka gry przez profesjonalistów umożliwi lepsze zrozumienie zasad gry i zapozna z prawidłową postawą i odbiorem sportu. Prowadzenie zajęć dostosowane będzie do wieku , możliwości i warunków fizycznych dzieci i młodzieży. Nauczy dyscypliny, zorganizowania , właściwej reakcji na stres związany z emocjami sportowymi, umiejętność współpracy z drugim człowiekiem. Dzieci i młodzież posiadając umiejętność gry zostanie bardziej zachęcona do wyjścia z domu i spotkań z rówieśnikami, rywalizacji sportowej.Projekt zakłada także zakup stołów i niezbędnego sprzętu do gry w tenisa stołowego oraz przekazanie ich do tych miejsc, gdzie będzie to potrzebne w realizacji projektu. W ten sposób zwiększy się popularność tenisa stołowego i powstanie więcej miejsc, gdzie można grać w tę grę. Nauka gry w tenisa stołowego umożliwi dzieciom atrakcyjniejsze spędzanie czasu wolnego w wakacje, ferie zimowe czy wolne weekendy. W tenisa można grać zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach tj. halach sportowych, korytarzach szkolnych, w zależności od umiejscowienia stołów można grać o różnych porach roku i dnia co czyni ofertę bardziej atrakcyjną. Treningi mają być prowadzone w okresie wiosna-lato oraz jesień zima.
Po 2 treningi 1 godzinne dziennie - kolejno następujące po sobie. Należy przyjąć , że przeszkolone zostaną 2 grupy każdego tygodnia i tak analogicznie co tydzień w sezonie wiosna-lato, jesień-zima. Należy przyjąć że trenowane grupy będą małe z uwagi na specyfikę sportu. Liczebność grup uzależniona będzie od prowadzącego trenera w celu osiągnięcia efektów szkoleniowych.

II tury szkolenia :
* wiosna-lato/jesień-zima dla każdej z dzielnic .
*koszt szkolenia dla Bemowa 65000 zł. koszt szkolenia dla Woli 65000 zł.
Do szacowania kosztów przyjęto wynagrodzenie trenera 100 zł/h. wynajem sali wraz ze sprzętem, koszty graficznego oznakowania dedykowanego budżetowi obywatelskiemu, materiały reklamowe.
Zgodnie z par. 7 uchwały Rady m.st.Warszawy z dnia 11 kwietnia 2019 r. nr XI/218/2019 INFORMUJĘ ŻE:
- z projektu będzie można korzystać nieodpłatnie
- rekrutacja powinna się odbywać poprzez zgłoszenia telefoniczne, emailowo lub osobiście w komórce właściwej dla prowadzonego zadania , a informacja o rozpoczęciu naboru powinna zostać umieszczona na stronie internetowej Dzielnicy Bemowo, Wola oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie.
- oferta powinna być skierowany tylko i wyłącznie do osób które dotychczas nie korzystały z takiego projektu aby móc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych znajdujących się na terenie dwóch dzielnic Warszawy - Bemowo i Woli. Ponieważ nauka gry w ping-ponga w zaproponowanej przeze mnie formie cieszy się dużym zainteresowaniem a możliwości szkół na terenie Bemowa są ograniczone w zakresie dostępności sal treningowych chciałam zaproponować rozszerzenie oferty na teren dzielnicy Wola. Dzielnica sąsiadująca z Bemowem z bardzo dobrą komunikacją (autobus, tramwaj )pomimo budowy metra. Zwiększy dostępność dla zainteresowanych i poszerzy grono osób z umiejętnościami gry w ping ponga.
Sport pozytywnie wpływa na fizyczny rozwój młodych ludzi. Nauka gry w ping-ponga dzieci i młodzieży będzie miała pozytywny wpływ na ich sprawność fizyczną. Spowoduje, że dzieci nie będą się nudziły, wypromuje zdrowy stylu życia i aktywność ruchową. Pokazanie dzieciom jednej z wielu możliwości spędzania czasu wolnego z rówieśnikami "wyciągnięcie ich z domów" poznanie nowej dyscypliny sportu nie wymagającej ponoszenia dużych nakładów finansowych. Umiejętność gry w ping ponga przyda się jako aktywna forma spędzania czasu na przerwach szkolnych, lekcjach wf , obozach czy piknikach, zachęci dzieci i młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu .

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
85 000 zł brutto- koszt zakupu 21 profesjonalnych i trwałych stołów do tenisa stołowego wraz ze sprzętem typu rakiety, piłeczki, siatki. Sprzęt będzie dostępny według zasad budżetu obywatelskiego.
65 000zł brutto- koszt szkolenia dla Dzielnicy Bemowo
65 000zł brutto- koszt szkolenia dla Dzielnicy Wola
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
215 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji

Modyfikacje

05.06.2019 13:20
Autor projektu
02.08.2019 07:57
Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • czemu nie dla wszystkich dzielnic, skoro projekt ogólnomiejski? lub czemu nie dwa projekty dla tych dwóch dzielnic?
  Mieszkaniec12736  29.07.2019 19:58
  • Witam!
   Odpowiadając na pierwsze pytanie dotyczące zasięgu projektu, a mianowicie projekt jest klasyfikowany jako ogólnomiejski w przypadku wskazania więcej niż jednej Dzielnicy a zatem mogą być dwie wskazane dzielnice. Mój pomysł jest skierowany obecnie do dwóch dzielnic ponieważ w ubiegłym roku złożyłam projekt dla Bemowa i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i poparciem mieszkańców , nie spodziewałam się takiego odzewu.
   W tym roku chciałam spróbować rozszerzyć projekt na dzielnicę sąsiadującą czyli dodałam Wolę a sama mieszkam na granicy obydwu dzielnic i czasami mam wrażenie że jest niektórym zainteresowanym Bemowiakom bliżej na Wolę aniżeli uczęszczać na zajęcia w swojej dzielnicy. Co do złożenia projektu na całą Warszawę to miałam trochę obaw, ponieważ nie wiedziałam czy podołam obliczeniom, ustaleniom i wszystkim sprawom organizacyjnym oraz czy współpraca z urzędnikami odpowiedzialnymi za projekt i pomoc merytoryczną będzie przebiegała bez większych zastrzeżeń. Na chwilę obecną już wiem że została mi okazana wszelka możliwa pomoc ze strony miejskiego biura sportu choć nie obyło się bez dyskusji ale współpraca przebiegła bardzo, bardzo fajnie. Obecnie oczekuję na ocenę merytoryczną wniosku, wprowadzenie zmian do projektu w których zostaną wskazane proponowane ilości osób do przeszkolenia, proponowane lokalizacje, zmiana ceny projektu etc. Mam nadzieję, że to wszystko pojawi się na stronie i wyjaśni wiele pytań. W kolejnym roku budżetu obywatelskiego z całą pewnością złożę projekt z rozszerzeniem na całą Warszawę, ale proszę mi wierzyć że jest to wyzwanie i dla mnie i dla osób ze strony "miasta" które muszą ustalać i uzgadniać wiele spraw.
   mam nadzieję że odpowiedziałam wyczerpująco
   pozdrawiam Edyta Oknińska
   Edyta Okninska  30.07.2019 07:36 Autor projektu
 • tzn. ile osób w jednej grupie maksymalnie mogłoby skorzystać?
  Mieszkaniec12736  29.07.2019 20:00
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany