Nakarm dziecko zdrowiem - kontynuacja

176
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 300 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wolskie Centrum Kultury, placówki które Dyrektor zgodzi się udostępnić.
Głównie zapewne ul. Działdowska 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Rekomendowana lokalizacja to Rodzinna Młynarska - filia Wolskiego Centrum Kultury , przy ul. Młynarskiej 35 A, w Warszawie.

Dane projektu

Opis projektu
Karmienie piersią dziecka to najlepsza inwestycja w zdrowie jaką rodzic może wykonać. Nie ma na świecie drugiego takiego pokarmu (i nie jest nim na pewno mleko modyfikowane), który byłby tak dobrze dopasowany do potrzeb każdego dziecka, tak bogaty w przeciwciała, składniki mineralne, witaminy, białko i wszystko co dziecku potrzebne do prawidłowego rozwoju. Jest najlepiej przyswajalne i trawione bez obciążania niedojrzałego układu trawiennego.
Poza tym bliskość jaka dziecko otrzymuje podczas karmienia wpływa bardzo pozytywnie na rozwój jego układu nerwowego. Karmienie wyłącznie piersią przez kilka miesięcy zmniejsza ryzyko wielu chorób czy zespołu nagłej śmierci niemowląt. Dlatego tak ważne jest promowanie naturalnego karmienia wśród matek i ojców (by z pełną świadomością korzyści płynących z karmienia piersią wspierali swoje zony/partnerki). Plan projektu przewiduje dodruk opracowanych już w poprzedniej edycji ulotek. Ulotki te będą przekazywane rodzicom/mamom podczas odbierania swiadczen "becikowego". Ulotka będzie zawierać tak jak podano w załączniku mało rozpowszechnione ciekawe informacje i statystyki dotyczące pozytywnego wpływu karmienia piersią na zdrowie dziecka (np. o tym, że w mleku kobiecym znajdują się składniki, które zwalczają 40 rodzajów komórek rakowych, czy ponad 200 rodzajów przeciwciał). W załączeniu do projektu przykładowe informacje, które można zawrzeć w ulotce. Dodatkowo chciałabym zorganizować 9 spotkań otwartych, które mogłyby się odbyć w placówkach Wolskiego Centrum Kultury a prowadzonych przez konsultantkę laktacyjną. Podczas spotkań (2h) opowiedziałaby o różnych aspektach karmienia piersią i sposobów na poradzenie sobie z problemami, które mogą wystąpić, oraz mogłaby odpowiedzieć na pytania uczestników.

W zeszłym roku projekt pomagalo zrealizować WCK i do czasu wyjazdu na urlop nie otrzymałam jeszcze potwierdzenia w postacji listu intencyjnego o mozliwosci realizacji projektu w jego oddzialach. Zalacze list w miare mozliwosci w najblizszym czasie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Karmienie piersią ma mnóstwo wymiernych korzyści dla zdrowia, gdyż mleko matki zawiera m.in. ponad 200 różnych przeciwciał. Nie ma takiego lekarstwa ani substancji, którą można by zakupić za dowolną sumę pieniędzy, która byłaby tak samo korzystna dla dziecka i miała podobny skład. A mleko matki jest dostępne "za darmo", jest pod ręką. To ważne by promować karmienie piersią nie tylko przez 2-3 miesiące, ale w miarę możliwości przynajmniej do końca urlopu macierzyńskiego. Inwestycja w zdrowie dziecka się zwróci później w mniejszej ilości chorób, oraz w mniejszej ilości L4 branych na opiekę nad dzieckiem. Wiedza na temat laktacji jest nadal bardzo mała i chciałabym wesprzeć przyszłe i aktualne mamy w jej zdobyciu.
Poza tym w poprzedniej edycji projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i przewidywane 5 spotkań okazało się niewystarczające. Co roku przybywa kolejnych matek więc zgłaszam kontynuację projektu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenie dla prowadzących- 9 x 500 zł = 4 500 zł
Druk materiałów/ ulotek- 3 800 zł

Łączny koszt: 8 300 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 300,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany