Powiększenie i modernizacja placu zabaw w Parku Sowińskiego

110
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
105 000 zł
Kategoria
  • sport
  • zieleń miejska
  • czas wolny
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1731 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.01.2021 14:54

1) przygotowanie dokumentacji przetargowej 2) przetarg 3) wybór wykonawcy 4) wprowadzenie wykonawcy w teren 5) realizacja kwiecień - październik 6) odbiór prac listopad.

Umowa na realizację zadania podpisana w dniu 23 lipca 2020 r. z terminem wykonania do dnia 20 listopada 2020 r. Zakres prac obejmuje budowę i montaż nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw, który posiada piaskową nawierzchnią bezpieczną, takich jak: karuzela integracyjna, zadaszona zjeżdżalnia z tablicą wspinaczkową, podwójna huśtawka integracyjna, piaskownica, tablice interaktywne; wykonanie drewnianego podestu dojazdowego dla wózków do karuzeli i huśtawki integracyjnej; modernizację i remont istniejącego wyposażenia takiego, jak: domek parkowy z ławką i stolikiem, żuraw i bujaki ; wyposażenie placu zabaw w dwie ławki tzw. „warszawskie”, dwa kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną.

Projekt zrealizowany. W okresie od 23 lipca 2020 r.  do dnia 20 listopada 2020r.                                                                            

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Sowińskiego, plac zabaw od strony ul. Wolskiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
W Parku Szymańskiego są dwa place zabaw, które są bardzo oblegane, szczególnie przy dobrej pogodzie. W związku z tym zgłaszaliśmy projekt dostawienia huśtawek w tym Paku - do 4, które już były zawsze stała kolejka rodziców z dziećmi. W Parku Sowińskiego jest mały bardzo zaniedbany plac zabaw, jeśli można go tak określić, gdyż składa się ze zjeżdżalni, piaskownicy, i może 2 dodatkowych elementów. Natomiast jest świetny na ciepłe dni gdyż jest osłonięty drzewami od słońca - niestety dwa place w Parku Szymańskiego i te w Moczydle są ogołocone z zieleni i dzieci w lato smażą się w pełnym słońcu. Przydało by się odświeżenie elementów na tym placu i dostawienie może domku z huśtawkami i tablica do wspinaczki, przesunięcie ogrodzenia i powiększenie obszaru wysypanego piaskiem, odświeżenie piaskownicy i remont dźwigu przy niej - kiedyś byłam świadkiem jak mała dziewczynka wbiła sobie przez niego ogromną drzazgę w dłoni - w niektórych miejscach słup jest w złym stanie.
Modernizacja ma byc rozumiana jako doposazenie w dodatkowe atrakcje dla dzieci takie jak tablice interaktywne, czy karuzela lub inne uzyte we wskazanym ponizej projekcie z Rembertowa.
Wycena zostala oszacowana na podstawie innego zwycieskiego projektu z Rembertowa gdzieza 80 tys. zł doposażono 3 place zabaw. https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15237?user=
Uzasadnienie realizacji projektu
Jak powyżej. Place zabaw w drugim Parku obok są przeciążone, plus ten plac jest w cieniu. Jest stary i ubogi i wymaga naprawy i rozbudowy, szczególnie biorąc pod uwagę coraz gęstszą zabudowę ulic Ordona i Jana Kazimierza i większą ilość dzieci w okolicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
powiększenie i modernizacja placu zabaw - 105 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
105 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

01.06.2019 08:48
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W okolicy są inne duże place zabaw. Czy już naprawdę nie może być jedynego parku w okolicy w którym człowiek może spędzić czas nie będąc szczuty wrzskami cudzych dzieci?
    Mieszkaniec16328  23.06.2019 08:03
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany