Treningi piłkarskie i nauka tańca - spełnienie marzeń dzieci

747
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Jacek Łukasik
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 600 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Wrzeciono 9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
1.Treningi piłkarskie łączące rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny. Wzbogacone profesjonalnymi testami sprawnościowymi.
2.Nauka warsztatu tańca nowoczesnego/dyskotekowego, z elementami disco dance, hip-hopu, jazzu oraz tańca klasycznego.
Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem wiekowym, aby zwiększyć atrakcyjność zajęć oraz zmaksymalizować ich efekty końcowe.

Projekt zakłada zorganizowanie bezpłatnych zajęć w ciągu roku szkolnego od lutego do czerwca i od września do grudnia. Podział na trzy grupy wiekowe: piłka nożna (klasy 0-1, 2-3, 4-6, do 12 osób na grupę), taniec (klasy 4-5, 6-8, do 24 osób na grupę, tylko klasy 2-3 do 14 osób). Każda grupa uczęszcza na zajęcia jeden raz w tygodniu (dwa semestry zajęć/ nowy nabór uzupełniający we wrześniu). Zestaw ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych dostosowany do różnych przedziałów wiekowych z przewagą piłki nożnej. Zajęcia prowadzone przy użyciu różnorodnego sprzętu sportowego udostępnianego z zasobów projektu, np. piłki, przenośne małe bramki dla młodszych grup wiekowych, przybory do gier.

Wdrożenie systemu szkolenia, którego głównym celem będzie stworzenie zawodnikowi optymalnych warunków do rozwoju na każdym poziomie, wyposażenie go w niezbędną wiedzę z gry w piłkę nożną, taką jak technika, taktyka, motoryka i przygotowanie mentalne, pozwalająca na stabilny i harmonijny rozwój. Celem jest wypracowanie perfekcyjnej techniki, którą zawodnicy będą w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia.Trening mentalny przygotuje, aby uczniowie byli silni psychicznie, pewni siebie, cechowała ich wysoka koncentracja, opanowanie i aby posiadali wysoką inteligencję piłkarską, szybko adaptowali się do zmieniających się warunków gry, niezależnie od przyjętego modelu gry, byli kreatywni i szybko podejmowali właściwe decyzje. Dostarczenie materiału szkoleniowego w postaci szczegółowych miesięcznych modułów treningowych oraz materiału filmowego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wdrażanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej, dbanie o zdrowy styl życia.
Nabycie nowych umiejętności piłkarskich: rozwój zdolności kontrolowania piłki, techniki i koordynacji ruchowej, wiedzy o przepisach piłki nożnej. Doskonalenie dyscypliny, nauki współpracy w grupie i zasad fair play. Uczestnictwo w zajęciach tanecznych uczy nowych stylów tańca, kształtuje poczucie rytmu, przełamuje nieśmiałość, pomaga utrzymywać prawidłową postawę, sprawność fizyczną, kształtować sylwetkę, spędzać wolny czas w wartościowy sposób.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaktualizowany kosztorys załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 600,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

09.06.2019 23:59
Autor projektu
10.06.2019 23:33
Autor projektu
05.08.2019 10:19
Koordynator w Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany