Budowa progów zwalniających na ul. Dzielnicowej i Stanisława Krupki

329
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Dzielnicowa, Stanisława Krupki na odcinku od Traktu Lubelskiego do ul. Wichrowej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Opis projektu
Ul. Dzielnicowa to spokojna osiedlowa ulica w zielonym Wawrze. Mieści się przy niej przedszkole "To Tu" i osiedlowe centrum kulturalno-sportowe. Ta piękna ulica biegnąca od Traktu Lubelskiego rozwidla się przy ulicy Leonarda Buczkowskiego na krótką, ale gęsto zamieszkaną ulicę Stanisława Krupki. Pomiędzy nimi jest mały skrawek zieleni chętnie użytkowany przez okolicznych mieszkańców.
Niestety ani ulica Dzielnicowa, ani Stanisława Krupki na swoich odcinkach od ul.Wichrowej do ul.Trakt Lubelski nie posiadają progów zwalniających. Wielokrotnie dochodziło na tym odcinku do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych (których na wymienionym odcinku jest bardzo dużo) w wyniku przekraczania prędkości i brawurowej jazdy kierowców. Naszym celem jest zmiana takiego stanu rzeczy i zbudowanie 4 progów w miejscach: przy skrzyżowaniu z ul.Szparagową, przy skrzyżowaniu z ul.Leonarda Buczkowskiego i po jednym na rozwidleniach ul. Dzielnicowej i ul. Stanisława Krupki (łącznie dwa progi, jeden na rozwidlenie).
Uzasadnienie realizacji projektu
Liczba pieszych, w tym dzieci które uczęszczają do przedszkola "To Tu" oraz docierających do położonej nieco dalej na ulicy Wichrowej szkoły, mieszkańców korzystających z zieleni miejskiej, oraz z oferty ośrodka sportowo kulturalnego stale rośnie. Niestety rośnie również ruch samochodowy na wymienionym odcinku ul. Dzielnicowej i Stanisława Krupki. Wzrastające zagrożenie dla pieszych, szczególnie dla dzieci i dla mieszkańców zostanie znacząco obniżone dzięki 4 progom zwalniającym, które zmniejszą prędkość pojazdów na szczególnie newralgicznym odcinku z 50 do 30 km na godzinę. Badania pokazują od lat, że 20km różnicy w prędkości pojazdu, w przypadku kolizji drogowej z pieszym mogą stanowić różnicę pomiędzy życiem a śmiercią. Tym samym uznajemy ten projekt za warty realizacji. Jest to zresztą kolejna prośba i inicjatywa lokalnej społeczności w tej sprawie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zgodnie z cenami z roku 2019 koszt wybudowania 4 progów zwalniających wraz z opracowaniem projektu wynosi ok 35 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

06.06.2019 12:14
Autor projektu
06.06.2019 12:38
Autor projektu
07.08.2019 10:05
Koordynator w Dzielnicy Wawer
07.08.2019 10:10
Koordynator w Dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • jeden próg za 25k PLN? czy teprogi będą ze złota bo czegoś nie rozumiem?
  Mieszkaniec10359  21.06.2019 00:45
  • Szacując wstępny budżet bazowaliśmy na kosztorysie wykonania progów zwalniających na ulicy Wichrowej. Jest wiele technik i możliwości zbudowania takiego elementu drogowego - od kostki bauma po plastikowe nakładki na jezdnię. W toku negocjacji z UM budżet zostanie zapewne urealniony do poziomu wybranego rozwiązania.
   Mieszkaniec  21.06.2019 09:59 Autor projektu
 • Progi zwalniające na ulicach miejskich to wymysł ludzi, którzy nie mają pojęcia o kierowaniu samochodem. Są przepisy o ograniczeniu prędkości i te są wystarczające. Powinny byc dopuszczalne tylko na ulicach osiedlowych, między blokami.
  Mieszkaniec19856  16.09.2019 00:29
  • Gdyby przepisy były wystarczające nie byłoby wypadków drogowych. ul. Dzielnicowa jest uliczką osiedlową, co nie przeszkadza kierowcom jeździć po niej z prędkością 80km na godzinę - przy przedszkolu i bocznych uliczkach dojazdowych. Może czas w końcu przerwać pasmo wypadków powodowanych brawurą i zwykłą ludzką głupotą?
   Mieszkaniec  16.09.2019 07:20 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany