Rewitalizacja zieleni, nawierzchni zjazdu i nawierzchni przy garażach budynku Schillera 8 plus mural

224
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
500 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • kultura
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Schillera 8
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Dla Mieszkańców, przechodniów i użytkowników garaży Schillera 8 proponuję wykonanie:
- remont nawierzchni zjazdu przy garażach (ze względów bezpieczeństwa i eksploatacji nawierzchnia powinna być betonowa lub kamienna). Istniejące nasadzenia są w dobrym stanie, nie zachodzi potrzeba ich wymiany;
- uzupełnienie obecnego oznakowania zjazdu pod garaże z ograniczeniem samochodów do 3,5 t;
- wykonanie nowych wygrodzeń terenów zieleni przy budynku oraz zabezpieczeń przed dewastacją przez samochody słupkami typu warszawskiego;
- wykonanie pielęgnacji istniejącej zieleni przy budynku, oraz w obrębie zieleńca (donicy);
- wykonanie remontu schodów i murów oporowych;
- wykonanie MURALU na powierzchni muru lub wszystkich murów oporowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
W obecnym stanie nawierzchnia zjazdu i przy garażach wykonana z płyt betonowych jest w niedostatecznym stanie technicznym - porozjeżdżana z ubytkami płyt i ich fragmentów, nierównościami w stosunku do nieruchomości oraz wystającymi studzienkami zewnętrznymi, co stwarza zagrożenie dla Mieszkańców i przechodniów.
Słupki zapobiegające „rozjeżdżaniu” zieleni mocowane na rogach zieleniców zostały już całkowicie zdewastowane. Brakuje także wygrodzeń krzewów, a zastosowane obecnie słupki mają niebezpiecznie – ostre zakończenia.
Znaki poziome wyznaczające miejsca parkingowe nie spełniają wymaganych prawem wymiarów (szczególnie dotyczy to miejsca/obecnie miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Stan techniczny murów oporowych przy garażach pomimo przeprowadzonego ok. 2 lat temu remontu posiada liczne spękania pionowe, Schody (od strony przejścia do Przedszkola nr 13) dosłownie ulegają wykruszeniu.

Projekt ma na celu przede wszystkim stworzenie powierzchni biologicznie czynnej, dając możliwość do wysiewu i wzrostu traw oraz likwidację betonowych płyt, co jest priorytetem w projektowaniu i tworzeniu „nowej przestrzeni” miasta.
Zakłada także podniesienie estetyki miejsca otwartego przyjaznego Mieszkańcom i przechodniom tak ważną na terenie ścisłego centrum w kontraście z otaczającym Nas: zamkniętym terenem Sądu Ksiąg Wieczystych, zamkniętym terenem bloków spółdzielni, zamkniętym terenem Przedszkola nr 13 oraz zamkniętym terenem nowo powstającego bloku apartamentowego.
Niskie natężenie ruchu oraz specyfika miejsca daje tę możliwość z ożywieniem szarego muru oporowego miejsca symbolicznym muralem.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys przewiduje wykonanie niezbędnych dokumentacji projektowych, wykonanie modernizacji nawierzchni oraz wykonanie muralu - razem 500000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
500 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

13.06.2019 15:30
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.07.2019 11:36
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.07.2019 11:43
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
29.07.2019 11:47
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
27.08.2019 12:59
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
27.08.2019 13:20
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projekt potrzebny i pożyteczny, tylko czy powinien być realizowany z tej niewielkiej części budżetu miasta ( to nasze podatki) o której pozwolono nam decydować?
  Mieszkaniec3514  16.06.2019 18:23
 • Bardzo dobry pomysł. Potrzeba więcej takich miejsc w trosce o zdrowie psychiczne i kondycję fizyczną ludzi, ale proszę nie zapominać o psach. Wiele osób posiada psy i chętnie wdepnie do takiego atrakcyjnego miejsca. Żeby utrzymać czystość oraz uchronić zieleń przed działaniem moczu psów na roślinność i elementy małej architektury miejskiej warto za wczasu
  pomyśleć o PIESuarach, które wabiąc psy zapachem odciągają ich uwagę od drzew, krzewów, ławek, lamp, przyrządów do ćwiczeń, które są wrażliwe na działanie psiego moczu. Na PIESuarach można zamontować kosze na nieczystości. Https://piesuary.sklep.pl oraz facebook/piesuary
  Pozdrawiam, lek wet Artur Zalewski.
  Mieszkaniec9017  18.09.2019 18:16
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany