Bezpieczna droga do szkoły SP 76 - progi zwalniające na Poezji

379
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Karolina Czarnecka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
55 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Poezji
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Progi powinny być usytuowane przed każdym przejściem dla pieszych na ul. Poezji. oraz na wysokości każdego z dwóch przystanków autobusowych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
1. Instalacja progów zwalniających z separatorami w ulicy Poezji na całej jej długości.

Inwestycja ma szczególne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 76 oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Projekt polega na instalacji progów zwalniających typu wyspowego z zabezpieczeniem uniemożliwiającym ich omijanie oraz oznakowaniem w okolicy przejść dla pieszych na ul. Poezji.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ulica Poezji charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, pełniąc funkcję trasy zastępczej dla mieszkańców miasta Józefów i Otwock zastępczo za ul. Wał Miedzeszyński i ul. Patriotów. Stała się drogą dojazdową do nowo wybudowanych osiedli.
Usytuowanie Szkoły Podstawowej nr 76 przy tak ruchliwej ulicy wymaga zwiększenia bezpieczeństwa dzieci.
Dzieci w celu dostania się do i ze szkoły zmuszone są przechodzić przez tę ulicę co przy dużym natężeniu ruchu, szybko jeżdżących samochodach, często przekraczającymi dozwoloną prędkość jest niebezpieczne. Dodatkowo należy zauważyć, że dzieci często poruszają się za pomocą hulajnogi lub roweru co dodatkowo znacząco zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Należy zauważyć, że do szkoły uczęszczają dzieci od lat 6 co przy dużej prędkości samochodów przy jednoczesnym zagapieniu się uczniów (telefony komórkowe, przepychanie czy nieostrożność)często powoduje niebezpieczne sytuacje i tylko przez dużą dozę szczęścia i przytomności dorosłych nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zgodnie z cenami z roku 2019 koszt budowy progów na wskazanym odcinku wraz z opracowaniem projektu wyniesie ok. 55 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
55 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

07.08.2019 10:18
Koordynator w Dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Popieram. Jest to bardzo potrzebne zeby poprawic bezpieczeństwo naszych dzieci. Samochody na ul. Poezji jeżdżą jak szalone.
  Mieszkaniec16990  07.06.2019 08:44
 • Jestem przeciwny, progi zwalniające powinny być zarezerwowane dla zamkniętych osiedli. O bezpieczeństwo dzieci w okolicach szkół powinny dbać osoby przeprowadzające odpowiednio oznakowane i przeszkolone wyposażone w tarczę "stop" jak ma to miejsce w wielu innych dzielnicach i miastach. Oprócz takiego rozwiązania istnieje wiele innych skutecznych a mniej uciążliwych jak np. przejścia dla pieszych z azylami, wyniesione przejścia czy po prostu sygnalizacja świetlna. Ponadto proszę zwrócić uwagę, że samochody nie posiadają "własnej woli" i to nie one pędzą....pędzą ich kierowcy, którzy w przypadku ulicy Poezji najczęściej są tymi , którzy odwożą dzieci do szkoły lub też mieszkają w jej bliskim sąsiedztwie. Wniosek nasuwa się sam, niech każdy z nas zrobi rachunek sumienia ile razy sam stwarza zagrożenie przekraczając prędkość, potem się opamięta i zacznie szanować innych.
  Mieszkaniec1465  13.08.2019 09:23
 • Zdecydowanie popieram i będę głosował ZA.

  Dobrze, że dzieci i młodzież też mają prawo głosu. Pozwólmy im zadecydować o własnym bezpieczeństwie. Pieszy nie powinien być przeszkodą na drodze a równoprawnym uczestnikiem ruchu.
  Osobiście dołożyłbym do tego zakaz parkowania na ul. Poezji w okolicy szkoły.

  Życzę powodzenia w głosowaniu. Trzymam kciuki.
  Mieszkaniec18476  29.08.2019 11:30
  • "Osobiście dołożyłbym do tego zakaz parkowania na ul. Poezji w okolicy szkoły" - co w sytuacji kiedy w szkole jest tzw. "dzień otwarty"? Gdzie rodzice maja parkować samochody?
   Wakacyjne miesiące jaskrawo pokazały, którzy uczestnicy ruchu drogowego powodują zagrożenie na Poezji. Kiedy w szkole nie ma zajęć, nie ma też dziesiątek pędzących, spóżnionych rodziców odwożących dzieci do szkoły. W okresie wakacyjnym to cicha lokalna ulica. A więc po raz kolejny namawiam: zacznijmy od siebie.
   Zdecydowane NIE dla progów ale TAK dla sygnalizacji świetlnej w okolicy szkoły.
   Z poważaniem
   Piotr Bojanowicz
   Mieszkaniec1465  29.08.2019 20:41
 • Zdecydowanie SPRZECIWIAM się budowie progów na ul. Poezji!!!
  Rzeczona ulica stanowi główny korytarz transportowy osiedla Falenica. Jako taki winien zapewniać przejazd bez przeszkód dla tysięcy pojazdów dziennie. Zamontowane progi uniemożliwią tę funkcję.
  Ulica ta posiada szeroki i wygodny chodnik oraz jest dobrze oświetlona, co pozwala na bezpieczne dojście dzieci do szkoły (czego dowodem jest brak wypadków z udziałem dzieci).
  W szczególności ul. Poezji to dojazd dla karetek pogotowia czy straży pożarnej dla południowo-zachodniej części Falenicy. Progi spowalniają (a w przypadku montowanych ostatnio w Wawrze "zatrzymują") transport oraz powodują perturbacje dla poszkodowanych w karetce. Jako takie ważą na życiu osób w potrzebie.
  Zamontowanie progów spowoduje również zwiększenie zanieczyszczenia środowiska pyłami z klocków hamulcowych oraz spalinami, co może odbić się negatywnie na stanie zdrowia okolicznych mieszkańców oraz dzieci i ich opiekunów uczęszczających pieszo do szkoły.
  Mając na uwadze powyższe apeluję o NIEGŁOSOWANIE na ten projekt.
  Mieszkaniec3921  03.09.2019 13:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany