Remont Podwórka przy Pl. Przymierza 8 oraz ul. Meksykańskiej 3

1847
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
97 000 zł
Kategoria
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pl. Przymierza 8
ul. Meksykańska 3
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt remontu podwórka, leżącego pomiędzy dwoma budynkami, jednego przy Pl. Przymierza 8, drugiego zaś przy ul. Meksykańskiej zakłada rearanżację przestrzeni użytkowej i stworzenie przyjaznej, zielonej, naturalnej przestrzeni. Obecnie nawierzchnią podwórka jest stary asfalt i pozostałość po piaskownicy. Plan zmiany opisanej przestrzeni zakłada likwidację asfaltowej nawierzchni, wyłożenie powierzchni placu trawnikiem, posadzenie żywopłotu, który oddzielał będzie parking od przestrzeni podwórka, posadzenie drzewa w zachodniej części podwórza, postawienie drewnianej huśtawki ogrodowej we wschodniej części podwórza, postawienie drewnianej ławki parkowej w północnej części podwórza, posadzenie żywopłotu oddzielającego podwórze od traktu komunikacyjnego, będącego chodnikiem od południa, umieszczenie na terenie podwórka podświetlanej tablicy informacyjnej z obowiązującymi godzinami ciszy nocnej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Podwórze jest przestrzenią, która jest codziennym elementem życia mieszkańców obydwu bloków mieszkalnych przy Pl. Przymierza 8 jak i ul. Meksykańskiej 3 oraz mieszkańców okolicznych budynków w sąsiedztwie. Stan podwórza pozostawia wiele do życzenia i rzadko kiedy mieszkańcy korzystają z tej przestrzeni. Mieszkańcy obydwu budynków to w dużej części starsi wiekiem ludzie jak również małe dzieci. Powinni mieć możliwość skorzystania z najbliżej położonej przestrzeni publicznej. W tym momencie nie mają takiej możliwości. Rewitalizacja przestrzeni pomiędzy dziesięciopiętrowymi budynkami podwyższy jakość życia mieszkańców, może stać się podłożem do polepszania relacji sąsiedzkich.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1 Demontaż nawierzchni betonowej 38 000,00 zł
2 Zieleń z pielęgnacją 30 000,00 zł
3 ławki bujana 10 000,00 zł
4 ławka 2 000,00 zł
5 śmietnik 8 000,00 zł
6 tablica 3 000,00 zł
7 ścieżka 6 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
97 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wspaniały pomysł!! Trzymam kciuki
  Mieszkaniec19529  10.09.2019 19:25
 • Jako mieszkanka Placu Przymierza 8 (od 50. lat!) uważam, że wydatek na alejkę i huśtawkę jest zbędny, lepiej te pieniądze wydać na przykład na 4 ławki, skoro w projekcie napisano, że w obu domach mieszka dużo starszych ludzi ( w sumie 120 rodzin, czyli średnio około 350 osób, w tym starszych przynajmniej z 80 osób ). Jak się zburzy murek, na którego miejscu ma być żywopłot, to nie będzie gdzie usiąść, jak zaprojektowano tylko jedną ławkę. Szkoda też pieniędzy na podświetlaną tablicę, lepiej postawić piękny karmnik dla wróbli, których jest dużo w okolicy oraz domek dla kotów, żeby nie było szczurów. Szkoda też, że zlikwiduje się piaskownicę, bo oprócz starych ludzi w obu domach jest coraz więcej małych dzieci. Szkoda, że projekt był zgłoszony bez konsultacji, bo w formie obecnej nie jest funkcjonalny i nie spełnia oczekiwań mieszkańców... Pozostaje nadzieja, że nie jest jeszcze za późno na te zmiany, bo nie chodzi tylko o wykonanie normy a o to by rzeczywiście projekt służył ludziom za niemałe przecież pieniądze...
  Mieszkaniec20054  19.09.2019 00:44
  • Pani Marysiu, przecież projekt był konsultowany, Pani podpisała się pod projektem. Tablica informacyjna powstała wskutek kilku próśb ze strony mieszkańców, by taka się pojawiła. Będzie jedna ławka i jedna ławka bujana - czyli w sumie dwie ławki. Chętnie Państwa odwiedzę, by pomóc w głosowaniu.
   Bogumiła Nowacka  19.09.2019 13:04
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany