Mini wybieg dla psów przy Lasku Brzozowym

708
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
119 114 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer pomiędzy ulicą Lanciego a al. KEN i Henryka Świątkowskiego.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren zieleni wzdłuż północnej krawędzi Parku Lasek Brzozowy pomiędzy placem zabaw a boiskiem do koszykówki na działce 11, obr. 11105, TERYT 146513_8.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz właścicielom psów projekt ma na celu wyznaczenie bezpiecznej i ogrodzonej przestrzeni na terenie Natolina, gdzie psy, które codziennie potrzebują dawki ruchu, mogłyby się do woli wybiegać, a mieszkańcy wspólnie zintegrować.
Teren wyposażony w: furtki ze śluzami (zabezpieczające przed przypadkowym opuszczeniem terenu przez psy), trzy kosze na nieczystości, oraz przeszkody treningowe takie jak płotki, tunel, slalom i kłody drewna.
Projekt zakłada wygrodzenie terenu, wygospodarowanie wewnątrz wygrodzonego terenu miejsca do swobodnego i bezkolizyjnego wybiegania dla psów z podziałem na psy małe i duże, tak aby czworonogi mogły się wyhasać i aportować oraz wygospodarowanie wewnątrz (np. wzdłuż ogrodzenia) terenu dla kilku zabawek. Projekt zakłada również dwa wejścia/wyjścia ze śluzami, dwa kosze na psie odchody, ławki, utworzenie w jednym z narożników dużego pola piaskowego oraz tablicy informacyjnej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ze względu na dużą ilość mieszkańców posiadających psy na terenie Natolina istnieje potrzeba zorganizowania miejsca po pierwsze do zabaw z psami, a po drugie integrujących społeczność. Wybieg będzie bezpiecznym miejscem swobodnego przebywania psów, jak również aktywnej zabawy budującej więź pomiędzy właścicielem, a pupilem. Powstanie psiego wybiegu znacznie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i utrzymania porządku na terenach osiedlowych.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
dokumentacja projektowa - 10 000,00
realizacja - 109 114,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
119 114,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany