Tężnia Solankowa na Targówku

85
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Norbert Zielinski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
470 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wierna, 03-890 Warszawa ,, Plac Trynopolski
Tereny przyległe do Placu Trynopolskiego - dz. 3/3,3/5, obr 4-11-02, dz. 3/2 obr. 4-11-05 nie są w zasobach m. st. W-wy, są własnością osób fizycznych
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Koło placu Trynopolskiego jest dużo terenu niezagospodarowanego który to może zostać zagospodarowany, ta część w naszej dzielnicy boryka się z największym problemem jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza.

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ,, Tężnia solankowa na Targówku '' zakłada kupno oraz postawienie tężni solankowej w naszej dzielnicy. Sama tężnia wpływa na nasz organizm ( pomaga w oczyszczeniu dróg oddechowych, alergii, nadciśnień, nerwicy i wiele innych. ) oraz na środowisko ( pomaga w walce z smogiem i oczyszcza powietrze ). Tężnia będzie ulokowana w miejscu w którym najbardziej będzie potrzebna a dostęp do niej będzie bez płatny oraz każdy będzie mógł z niej korzystać o każdej porze dnia.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzielnica Targówek jak i Warszawa od lat nie radzi sobie z problemem smogu oraz zanieczyszczeniami, wybudowanie tężni solankowej bardzo pozytywnie wpłynie na organizmy jak i środowisko które jest ważne. O budowę tężni w dzielnicy ubiegają mieszkańcy od lat bo wiedzą jakie korzyści z niej płyną ( zdrowotne oraz środowiskowe ) a sama tężnia będzie postawiona w najbardziej potrzebnym miejscu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt dokumentacji projektowej 52.000,00 zł
Koszt robót budowlanych wraz z przyłączami sieci elektrycznej i wodociągowej , utrzymanie roczne 418.000,00 zł
Koszt projektu 470.000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
470 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

09.06.2019 10:06
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł bardzo dobry. Ale już w założeniach błąd logiczny. W uproszczeniu solanka to mieszanka soli (do 5%) i wody (reszta%). Tężnia solankowa polega na tym, że solanka spływa np. po ściance wiklinowej, a wiatr porywa drobiny solanki i my tym się inhalujemy. Jeżeli powietrze jest w okolicy tężni solankowej zanieczyszczone, to te zanieczyszczenia osadzają się na np wiklinie i my tymi zanieczyszczeniami się inhalujemy. Efekt zdrowotny żaden. Na zanieczyszczonej Woli zbudowano tężnię w technologii solnej, tam jest rozpylany aerozol solny 100%. Nie potrzeba w ogóle wody, tężnia może działać nawet w zimie, gdy nasze drogi oddechowe najbardziej potrzebują oczyszczania. Dzięki postępowi technicznemu koszty tężni solnej są już zbliżone do tężni solankowej, solna jest o jakieś 10 % droższa. Efekty inhalacji solnej są udokumentowane, zdrowie górników z Wieliczki zwróciło uwagę medyków całego świata (tam nie ma solanki, tam jest aerozol solny). Proponuję więc rozważyć tężnię solną, i o ile to możliwe, minimalnie jeszcze podnieść budżet.
  Mieszkaniec16885  06.06.2019 18:50
  • Niestety już nic aktualnie nie można zmienić ponieważ trwa ocena projektu oraz te zanieczyszczenie nie jest aż tak mocne oraz cały czas są podejmowane działania żeby je jeszcze bardziej zniwelować.
   Norbert Zielinski  11.06.2019 11:33 Autor projektu
 • Czy wchodzą w grę alternatywne lokalizacje np. przy placu zabaw na ul. Przecławskiej?
  Mieszkaniec9868  10.06.2019 20:42
  • Niestety już nic aktualnie nie można zmienić ponieważ trwa ocena projektu. Jak będzie można jeszcze poprawki zrobić z chęcią dopiszę alternatywne miejsce.
   Norbert Zielinski  11.06.2019 11:30 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany