Teatralne poranki w Bibliotece

208
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Katarzyna Feliksiak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Króla Maciusia 10, 04-526 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 59

Dane projektu

Opis projektu
,,Teatralne poranki w Bibliotece" będą odbywać się w Wypożyczalni nr 59, Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy przy ul. Króla Maciusia 10. W jednych zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci w wieku 3 - 6 lat, w grupie maxymalnie do 20 osób.
Zajęcia odbywać się będą w 2020 roku, w miesiącach: luty, marzec, kwiecień, maj, wrzesień, październik, listopad i grudzień, w godzinach porannych, przed otwarciem Wypożyczalni dla czytelników np. w środy od godziny 10:00 do 10:40.
Informacje o projekcie i rekrutacji dostępne będą w mediach społecznościowych, stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Wawer oraz na plakatach, zapisy będą odbywały się poprzez specjalnie stworzonego maila dedykowanego do projektu. O zapisach decyduje kolejność złożeń, w razie potrzeby zostanie utworzona lista rezerwowa.
Do realizacji projektu przewidziane są osoby z wykształceniem artystycznym. Dzieci będą rekrutowane poprzez informacje zamieszczone na stronie internetowej i portalu społecznościowym (fb) Biblioteki. Udział w zajęciach rezerwowany będzie telefonicznie. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Dzieci w ramach zajęć teatralnych zapoznawanie będą z wybraną literaturą i prozą dziecięcą, a następnie będą przedstawiały wybrane fragmenty utworów za pomocą gestu, mimiki, ruchu. Celem zajęć jest nauka i rozwijanie aktywności twórczej, rozwijanie operowania głosem pod względem intonacyjnym.
Wspólna zabawa dzieci pod okiem specjalisty, inscenizacja ruchem przeczytanych utworów, w tym: wierszy, bajek i baśni, w przyjemnym mikroklimacie wypożyczalni książek ma na celu wyrobienie w młodym człowieku zaufania do instytucji biblioteki publicznej jako miejsca trzeciego po domu i przedszkolu/szkole, rozwoju dziecka oraz propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców/opiekunów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zadaniem projektu jest uwrażliwienie dzieci na sztukę oraz aktywny udział w kulturze, rozwijanie zainteresowań, prezentowanie talentów i nabywanie umiejętności. Wytworzenie nawyku korzystania z miejsca, jakim jest biblioteka publiczna, nie tylko jako wypożyczalni książek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Ilość zajęć 8 szt. po 40 min
Wynagrodzenie osoby/osób prowadzących zajęcia 400 zł brutto/ 1 zajęcia
Koszt całkowity 3200 brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 200,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Uwrażliwienie dzieci na sztukę oraz udział w kulturze, rozwijanie zainteresowań, prezentowanie talentów i nabywanie umiejętności. Wytworzenie nawyku korzystania z miejsca, jakim jest biblioteka publiczna, nie tylko jako wypożyczalnia książek.

Modyfikacje

11.06.2019 12:17
Koordynator w dzielnicy Wawer
13.06.2019 14:07
Koordynator w dzielnicy Wawer
13.06.2019 14:08
Koordynator w dzielnicy Wawer
05.08.2019 14:21
Koordynator w Dzielnicy Wawer
06.08.2019 10:28
Koordynator w dzielnicy Wawer
07.08.2019 11:27
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany