Przedstawienia teatralne dla dzieci

689
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Beata Wrześniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
52 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
sala widowiskowa lub ogródek sąsiedzki przy ul. Działdowskiej, część spektakli, w miarę możliwości, można zrealizować w punkcie bibliotecznym "Odolanka"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada cykl przedstawień teatralnych dla dzieci z Woli. Wstęp byłby bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, a zaproszenia będą wydawane w drodze zapisów. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dystrybucja wejściówek na przedstawienia będzie odbywać się poprzez odbiór w Wolskim Centrum Kultury lub w innym wskazanym miejscu, ewentualnie zaproszenia będą wysyłane mailem. Występy odbywałyby się w sobotę i niedzielę, po jednym spektaklu danego dnia. Razem odbyłoby się 20 występów. Przedstawienia grane będą pomiędzy majem, a wrześniem.

Występy można podzielić na dwie grupy wiekowe (co nie będzie ściśle przestrzegane) np. sobotnie dla dzieci do lat 5, niedzielne dla starszych dzieci. Spektakle odbywałyby się w godz. pomiędzy 15:00, a 18:00 (późniejsze godziny dla starszych dzieci). Szczegółowy harmonogram bezpłatnych teatrzyków zostanie ustalony wspólnie projektodawcą, a terminy zapisów i spektakli zostaną umieszczone na stronie www i w materiałach informacyjnych Wolskiego Centrum Kultury.

Na koszt projektu składać się będzie wynagrodzenie dla aktorów za 20 przedstawień, zabezpieczenie techniczne, promocja, obsługa techniczna oraz koszty ZAIKS wszystkich przedstawień. Koszt materiałów marketingowych można obniżyć poprzez promocję w social mediach i na stronach internetowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wola to prężnie rozwijająca się dzielnica, zamieszkiwana przez wiele młodych rodzin z dziećmi. Spędzenie czasu z dziećmi w czasach telefonów komórkowych, tabletów i gier komputerowych na świeżym powietrzu jest bardzo ważne, a jeśli można jeszcze ten czas urozmaicić obcowaniem z kulturą staje się to dobrem, którego każdy z rodziców szuka. A jeśli można mieć to za darmo i blisko miejsca zamieszkania to spełnienie marzeń. Właśnie cykl przedstawień teatralnych na Woli ma je spełnić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Łączny koszt: 52 000 zł.

Przedstawienie teatralne (wraz z kosztami ZAIKS) - 2 500 zł x 20
Promocja- 2 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
52 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetna sprawa dla dzieciaków !
  Filip Seredyński  09.06.2019 12:32
  • Pod warunkiem, że nagłośnienie nie będzie takie jak w minionych latach, kiedy debilnych konferansjerów było słychać w całej okolicy.
   Mieszkaniec16328  23.06.2019 08:18
  • Przedstawienia dla dzieci może nie będą bardzo "dręczące" i nawet z głośnym nagłośnieniem da się tego słuchać. Z drugiej strony uważam, że nagłośnienie zależy od służb technicznych i jeżeli odpowiednio je dostosują nikt poza widzami nie będzie słyszał występów.
   Beata Wrześniak  27.06.2019 19:20 Autor projektu
 • Amfiteatr jest zdaje się zamknięty z powodów technicznych.
  Mieszkaniec16328  23.06.2019 08:17
  • Jeżeli projekt zostanie wybrany, przedstawienia będą najprędzej w 2020 roku, liczę, że do tego czasu amfiteatr będzie działał normalnie.
   Beata Wrześniak  27.06.2019 19:21 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany