Likwidacja barier architektonicznych oraz stworzenie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych na ulicy Bruna

454
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Tomasz Kwiatkowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
230 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Utworzenie miejsc dla niepełnosprawnych w zatokach postojowych oraz usunięcie progów w miejscach, gdzie jest nierówny chodnik.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada finansowanie oraz likwidację barier architektonicznych na chodniku ulicy Bruna w miejscach, gdzie są progi poprzez spłaszczenie nierówności, czyli poprzez obniżenie progów chodników do poziomu jezdni na przejściach dla pieszych oraz w miejscach, gdzie często przechodzą piesi. W związku ze starzejącym się społeczeństwem oraz pewną ilością osób niepełnosprawnych zamieszkujących ulicę Bruna, przewiduje się także stworzenie 6 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Szacunkowy koszt projektu:
Utworzenie 6 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, w cenie 5000 zł. od sztuki, co daje kwotę 30 000 PLN. Postawienie 6 znaków pionowych określających miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych: koszt ok. 10 000 PLN.
Usunięcie barier architektonicznych dla niepełnosprawnych poprzez obniżenie chodników do poziomu jezdni w kilku różnych miejscach (w szczególności w miejscach planowanych nowych przejść dla pieszych) zgodnie z oznaczeniami na mapce, koszt ok. 80 000 PLN
Umieszczenie 3 nowych przejść dla pieszych w miejscach wraz z nowym oznakowaniem, przez które często przechodzą piesi, koszt ok. 5000PLN od sztuki, łączny koszt ok. 15.000PLN.


Łączny szacunkowy koszt realizacji projektu: 135 000 PLN. Koszt ten może zostać obniżony w przypadku wspólnej realizacji z innymi projektami dotyczącymi poprawy organizacji ruchu na ulicy.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z projektu nieodpłatnie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Załączona mapka została wykorzystana na zasadach ponownego wykorzystania informacji publicznej. Zrzut ekranu został pobrany ze strony http://ukosne.um.warszawa.pl/
Informacja została wytworzona przez Biuro Geodezji i Katastru w 2018 roku. Informacja została pozyskana oraz zmodyfikowana w czerwcu 2019 roku. Twórcą modyfikacji jest Tomasz Kwiatkowski. Informuję, że informacja publiczna została przetworzona oraz zmodyfikowana poprzez dodanie nowych zapisów oraz oznaczeń.
Uzasadnienie realizacji projektu
Aktualnie na ulicy brakuje trzech przejść dla pieszych - pod Bruna 9, obok stacji benzynowej (równolegle do ul. Rakowieckiej) oraz między blokami Bruna 18 i 20.

Aktualnie wejścia na chodniki mają wysokie progi, co stanowi barierę architektoniczną dla osób starszych i niepełnosprawnych. Przewiduje się likwidację barier poprzez obniżenie chodników do poziomu jezdni. Na ulicy Bruna aktualnie znajdują się tylko 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, a powinno ich być co najmniej 3, a maksymalnie 6 - do ustalenia w trakcie konsultacji z mieszkańcami i zebrania rzeczywistych potrzeb mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
45 tys. - dokumentacja projektowa
60 tys. - 6 miejsc parkingowych
80 tys. - likwidacja barier architektonicznych
45 tys. - 3 przejścia dla pieszych

Łącznie = 230 tys.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
230 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

10.06.2019 22:35
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany