„Dzieciom na start!” - bezpłatne zajęcia z elementami integracji sensorycznej

642
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Aleksandra Krugły
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przedszkole nr 215 przy ul. Szwankowskiego 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przedszkole nr 215 przy ul. Szwankowskiego 3 dysponuje salą do integracji sensorycznej oraz przestronnymi salami dydaktycznymi. Dyrektor przedszkola wyraziła zgodę na realizację projektu (w załączeniu).

Dane projektu

Opis projektu
Projekt polega na organizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci mających problem z nieprawidłowym przetwarzaniem wrażeń zmysłowych i potrzebujących specjalistycznych zajęć z elementami integracji sensorycznej. Jeśli dziecko jest nieporadne, niezgrabnie biega, nie lubi się huśtać, często się potyka, przewraca przedmioty po które sięga, to może mieć kłopot ze zmysłami, czyli integracją sensoryczną.
Realizację projektu przewidziano w sali terapeutycznej, którą posiada Przedszkole nr 215 oraz w przestronnej sali dydaktycznej sąsiadującej z salą do SI. Sale są dobrze wyposażone przede wszystkim w sprzęt do zajęć SI dla dzieci w wieku przedszkolnym. W projekcie założono dodatkowe doposażenie sali z myślą o dzieciach szkolnych. Celem projektu jest prowadzenie zajęć integrujących zmysły dla dzieci mających wskazania do zajęć z elementami integracji sensorycznej. Proponujemy aktywne, bezpłatne zajęcia, dzięki którym dziecko będzie sobie lepiej radziło na co dzień, a w przyszłości będzie miało mniej problemów w szkole i w życiu codziennym.
W placówce wyznaczony będzie Koordynator, który ustali harmonogram pracy gabinetu, będzie koordynował zapisy, ustali regulamin korzystania i sposób tworzenia grup w zależności od potrzeb i zainteresowania.
Rekrutacja:
Z projektu skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wymagające wsparcia w zakresie przetwarzania wrażeń zmysłowych, zamieszkałe na terenie całej dzielnicy. Zajęcia będą się odbywały w Przedszkolu nr 215 w godzinach popołudniowych, 6 godzin w tygodniu. W pierwszej kolejności korzystać z niej będą dzieci, które mają wskazania do zajęć z elementami integracji sensorycznej, ale nie są objęte takim wspomaganiem. W zajęciach będą mogły brać udział wszystkie chętne dzieci, ale w pierwszej kolejności korzystać z niej będą dzieci, które nie korzystają z terapii SI w przedszkolach, szkołach lub poradni psychologicznej.
Rekrutacja będzie się odbywała na początku roku – na przełomie miesięcy: luty/marzec/kwiecień 2020 r. Szczegóły rekrutacji (dokładny termin, czas przyjmowania zgłoszeń, formularz) zostaną podane na etapie realizacji projektu. Informacja o rekrutacji będzie udostępniania poprzez kanały komunikacyjne urzędu Dzielnicy oraz przedszkola.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 900,00 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Dyrektor Przedszkola nr 215 odnotowała duże zainteresowanie rodziców możliwością wykorzystania sali do terapii SI, która znajduje się w placówce. Obecnie w Przedszkolu nr 215 prowadzone są zajęcia z terapii SI, dla dzieci w wieku przedszkolnym posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Zapotrzebowanie objęcia dzieci mających wskazania do zajęć z elementami SI jest znacznie większe. Celem projektu jest stworzenie warunków pozwalających większej liczbie dzieci - także w wieku szkolnym – skorzystać z możliwości uczestniczenia w zajęciach. Stąd pomysł na doposażenie drugiej Sali w niezbędny do opisanych zajęć sprzęt specjalistyczny.
Wykorzystując dotychczasową salę do terapii SI oraz nową – przystosowaną do tego celu - więcej dzieci z Bemowa będzie mogło wziąć udział w zajęciach SI.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Zatrudnienie nauczyciela do prowadzenia aktywnych zajęć z elementami integracji sensorycznej: 1500 zł miesięcznie x 8 miesięcy = 12000 zł
- Doposażenie sali: urządzenie-interaktywny dywan z pakietem rewalidacyjnym = 12000 zł
- Sprzątanie, zatrudnienie pracownika 600 zł miesięcznie x 8 miesięcy = 4800 zł
- Energia: 60 zł miesięcznie x 8 miesięcy = 480 zł
- Środki czystości (papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, mydło, ścierki, mop, środki do utrzymania czystości, ochraniacze na buty) 190 zł miesięcznie x 8 miesięcy = 1520 zł
- koszt oznaczenia graficznego projektu ok. 100 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 900,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany