Nowy plac zabaw na Gibalskiego

1659
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
930 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 761 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
03.08.2021 15:34

Asfatlowy skwerek zmienił się diamentralnie - mocno rozbudowano strefy zabaw dla dzieci. Powstał duży plac zabaw ze strefą dla maluchów i starszych dzieci. Dodatkowo zagospodarowano istniejącą górkę dodając "naturalny plac zabaw" ze zjeżdżalnią rynnową wpisaną w stok górki, drewnianymi elementami do wspinaczki oraz mostkiem linowym. U podnóża górki powstała polanka z trampoliną i kilkoma drewnianymi urządzeniami dla maluchów. Teren doposażony został w stoły do gier oraz wymalowane na nawierzchni gry podwórkowe.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Mireckiego, u zbiegu ulic Mireckiego i Gibalskiego;
nr działki i obręb: 32, 6-03-13.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie nowoczesnego placu zabaw, na którym zarówno maluchy, jak i starsze dzieci znajdą ciekawą i bezpieczną przestrzeń do zabawy. Na placu przewidziano strefę dla mniejszych dzieci, na której znajdą się małe urządzenia, huśtawki, piaskownica wraz z fabryką piasku, jak i strefę dla starszych dzieci, wyposażoną w linarium, duży zestaw urządzeń, huśtawki. Do obszaru placu zabaw włączona zostanie istniejąca górka znajdująca się na placu, która posiadałaby ściankę wspinaczkową, siatkę, po której można się na nią wspinać, dwie zjeżdżalnie oraz miejsce na zimową zjeżdżalnię dla sanek. Projekt zakłada stworzenie wygodnej strefy dla opiekunów dzieci poprzez zamontowanie małej architektury w postaci ciągu nowoczesnych ławek. Plac pozostanie terenem ogólnodostępnym, z którego można będzie korzystać bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu, 24h. Dzięki infrastrukturze dostosowanej do różnych grup wiekowych, jak i dużej powierzchni będzie mogło z niego korzystać szerokie grono osób.

Uzasadnienie realizacji projektu
Ulica Gibalskiego znajduje się w zaniedbanej części Woli, która posiada wielki lecz niestety niewykorzystany potencjał do poprawy warunków życia jej mieszkańców, poprawy jakości spędzania wolnego czasu i estetyki okolicy. Obecnie plac, na którym planowany jest nowy plac zabaw, pokryty jest prawie w całości asfaltem. Posiada przestarzały i mały zestaw zabaw w zupełności niewystarczający na ilość dzieci, która spędza czas w jego okolicach. Plac, który znajduje się w sąsiedztwie ponad 10 piętrowych bloków i przedszkola, nie oferuje atrakcyjnej przestrzeni do spędzania czasu przez dzieci na zewnątrz, stąd też tak ważna jest realizacja projektu i stworzenie najlepszych warunków do zabawy na świeżym powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- projekt placu zabaw
- rozbiórka istniejących nawierzchni asfaltowych oraz urządzeń
- budowa nowego placu zabaw o powierzchni około 600 m2
koszt - 830 000 zł
utrzymanie w ciągu roku - 100000 zł
Łącznie 930 00.00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
930 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

08.08.2019 17:44
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • b. dobry pomysł, gdyż jest to jeden z pierwszych placów zabaw i już czas go zmodernizować i podnieść na wyższy poziom. Tym bardziej, że sporo jest osób specjalnie tu przyjeżdzających dlatego, że tu jest sporo zieleni i dużo miejsca
    Mieszkaniec19819  15.09.2019 17:58
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany