Zakup zestawów komputerowych dla placówek bibliotecznych przy ul. Skoczylasa 9 - Wypożyczalnia nr 41 i Czytelnia Naukowa nr X

1350
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
45 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia nr 41 dla Dorosłych i Czytelnia Naukowa nr X zlokalizowane w Warszawie przy ulicy Skoczylasa 9 w dzielnicy Praga Północ.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dane projektu

Opis projektu
Osoby korzystające z komputerów znajdujących się w placówkach bibliotecznych przy ulicy Skoczylasa 9, najczęściej: poszukują pracy, informacji potrzebnych do nauki, drukują dokumenty, przeglądają wiadomości, realizują swoje pasje. Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, konieczna jest wymiana urządzeń na sprawniejsze z najnowszym oprogramowaniem. Nowo zakupione komputery mają służyć polepszeniu jakości pracy osób, które nie posiadając własnego komputera i dostępu do Internetu.
Biblioteka Publiczna od wielu lat prowadzi bezpłatne zajęcia dotyczące korzystania z komputerów, tabletów, smartfonów i Internetu, jest laureatem konkursu organizowanego przez miasto stołeczne Warszawa - "Miejsce przyjazne seniorom". Nowoczesny sprzęt w stopniu znacznym ułatwi pracę z osobami zagrożonymi wykluczeniem cyfrowym. Dodatkowo przyczyni się do poprawy jakości usług oferowanych przez Wypożyczalnie nr 41 i Czytelnie Naukową nr X.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na przełomie lat 2007-2008 placówki biblioteczne ( wyżej wymienione w projekcie) przeszły gruntowną modernizację, dzięki czemu zostały wyposażone w nowe jak na owe czasy w komputery. Wraz z upływającym czasem sprzęt komputerowy zaczął ulegać częstym awariom, a oprogramowanie się zdezaktualizowało. W skutek czego jakość usług jaki i komfort obsługi spada.

Placówki biblioteczne oferują darmowy dostęp do technologii komputerowych oraz Internetu. Jest to szczególnie ważne, wobec wzrastającej liczby usług publicznych realizowanych głównie lub wyłącznie przy pomocy elektronicznych środków przekazu. Wypełnienie PITu, pobranie formularza, wniosku, sprawdzenie godzin otwarcia urzędu ,szukanie pracy, tworzenie dokumentów, wymaga dostępu do komputera i Internetu.
Komputery służą także edukacji i likwidacji wykluczenia cyfrowego osób starszych i innych nie posiadających dostępu do technologii komputerowych.
Nowy sprzęt zastąpi zużyte i wyeksploatowane urządzenia służące naszym mieszkańcom już od wielu lat.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy kosztorys:
Zestawy komputerowe typu ALL in ONE, urządzenia peryferyjne
Łączny koszt projektu – ok. 45 000 zł
Oznakowanie graficzne dedykowane budżetowi obywatelskiemu we własnym zakresie, bez dodatkowych kosztów.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
45 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Niezły pomysł. Ale przydałoby się wyjaśnienie kosztów. Ile tych zestawów komputerowych? (bo jeśli np. 5 to koszt 9000 na jeden komputer to chyba trochę za dużo).
    Mieszkaniec19957  17.09.2019 15:35
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany