parking samochodowy dla mieszkanców osiedla wałbrzyska.

770
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Kacper Dembe
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
róg Rolnej i Niedzwiedzia
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
pusty plac
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
zagospodarowanie placu przy ul. Rolna, róg niedźwiedzia. Powstanie w ten sposób około 15 miejsc parkingowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
mieszkańcy skarżą się na brak miejsc

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł bez sensu ponieważ większość miejsc parkingowych w okolicy wskazanego miejsca zajmują pojazdy spoza Warszawy , nie mówiąc już o mieszkańcach osiedla "Wałbrzyska",Podbipięty 31 to wysyp obcych rejestracji ,raczej należałoby wprowadzić strefę płatnego parkowania aby pozbyć się obcych blach i wraków stojących latami w tym samym miejscu np. rzęch przykryty plandeką na Podbipięty 34,niszcząc trawniki zatruwamy siebie a wraki do skupu złomu.
  Mieszkaniec14453  24.06.2019 15:59
 • Dziwi mnie usilne dążenie niektórych do niszczenia tych resztek zieleni, którą mamy. Skwerek, o którym mowa to ostatni bodaj w okolicy troszkę większy trawnik, gdzie widuję jeże, ślimaki i całą pozostałą kurczowo trzymającą się życia drobną faunę i florę. W upały daje trochę wytchnienia i tlenu (rośnie tam też ładne drzewo - jak sądzę ma już około 15 lat - ale co tam - dla samochodów będzie musiało być ścięte). Zaraz obok są domki jednorodzinne - ale dla samochodów to też nie problem..A przecież mamy obok tego miejsca duży parking z wolnymi miejscami. Płatny oczywiście ale skoro się ma samochód to i dodatkowe koszty powinny być wkalkulowane w wydatki. Niedaleko w Landzie także są wolne miejsca na parkingu podziemnym. Rozumiem, że darmowy parking nęci ale litości - czemu kosztem likwidacji ostatnich, nieujarzmionych terenów zielonych? Zły to pomysł i mniemam, że pochodzi od tych kilkunastu ludzi, którzy mając samochód chcą zaoszczędzić parę złotych na miejscu do parkowania.
  Mieszkaniec12724  25.06.2019 09:53
  • Niektórych ludzi nie stać na miejsca parkingowe.
   Poza tym cały „ park” nad potokiem służewieckim jest zielony. Rok temu projekt nr 1842 pt.:”Zielony Służew nad dolinką”
   ,który wygrał w głosowaniu dodatkowo ma zazielenić park. Zieleni w tamtych okolicach nie brakuje.
   Kacper Dembe  25.06.2019 10:40 Autor projektu
  • Jasne, gdzieś te miejsca zielone są - tak jak potok służewiecki - piękny i jest - ale dość daleko od spornego miejsca. Myśląc w ten sposób można również powiedzieć - po co nam potok służewiecki, jak są Łazienki Królewskie lub po co nam Łazienki, jak jest Kampinos itd. Przecież i Pan autor wie, że w tej okolicy nie ma wielu miejsc zielonych. Niszczenie ostatnich zielonych punktów dla osób, które mają samochód ( i ja też mam samochód), leją do niego paliwo, ubezpieczają, naprawiają a nie mają stu kilku złotych na parking, bo przyzwyczaili się parkować za darmo - to egoistyczne barbarzyństwo na nas wszystkich. Może pomysł ze strefą płatnego parkowania - czyli zredukowania ilości samochodów osób nie mieszkających tu - warto byłoby rozważyć? Wtedy mielibyście Państwo gdzie postawić swoje auto za darmo bez likwidowania kurczącej się w zastraszającym tempie w mieście zieleni.
   Mieszkaniec12724  25.06.2019 11:31
 • Po pierwsze pomiędzy Łazienkami a potokiem służewieckim jest ok. 5 km, a od miejsca projektu do potoku ok. 500 m.
  Po drugie idea płatnego parkingu jest niezgodna z budżetem obywatelskim ponieważ ma on być ogólnodostępny.
  Kacper Dembe  25.06.2019 14:18 Autor projektu
  • Ma być dostępny dla ale osób nie płacących podatki w Warszawie ,obcy niech trzymają samochody u siebie albo płacą podatki tu a nie żyją na koszt uczciwych Warszawiaków,Podbipięty 31 to doskonały przykład obcych blach,ciekawe czy wynajmujący lokale z w/w bloku zgłosili tę czynność w Urzędzie Skarbowym,tylko strefa płatnego parkowania rozwiąże problem miejsc parkingowych a nie kolejne zalanie zieleni betonem,masz auto to stać cię na parking to chyba łatwe do zrozumienia.
   Naprzeciwko wskazanego miejsca istnieje płatny parking!
   Mieszkaniec14453  25.06.2019 14:56
 • Do Pana autora.
  Nie przerzucajmy się ilością kilometrów od potoku do Łazienek czy odwrotnie - to był tylko przykład - może trochę za długi - poprawię się więc: po co nam potok służewiecki skoro jest Królikarnia, po co Królikarnia skoro jest park Dreszera, po co park Dreszera skoro jest Morskie Oko , po co nam Morskie Oko, jak jest Pole Mokotowskie.... Myślę, że Pan rozumie już o czym pisałam - jest tyle rzeczy wartych zrobienia w naszej okolicy ale pomysł z parkingiem przy dostatku parkingów jest pomysłem dającym jedynie kilkunastu osobom oszczędność portfela. A co dla pozostałych ludzi mieszkających tuż obok? I jeszcze jedno : jest jeszcze jeden zgłoszony projekt: zabranie trawnika przy szkole po to aby samochody parkowały pod skosem - więcej ich wtedy skorzysta z miejsc postojowych. Może więc wystarczy już likwidowania w okolicy naszej trawników i miejsc zielonych. Pomyślmy też o sobie, naszych dzieciach i ich dzieciach, o tym, że tu żyjemy i jak niczego innego potrzebujemy do życia nie tylko samochodów.
  Mieszkaniec12724  25.06.2019 15:50
 • Pomysł bez sensu.
  Po pierwsze - do najbliższego terenu zielonego(Potoku Służewieckiego) jest nie 500 metrów jak sugeruje autor, a 1000 metrów w linii prostej, do tego jak zauważyli to inni w tej dyskusji- dosłownie 10 metrów obok proponowanego parkingu znajduje się drugi parking, z wolnymi miejscami postojowymi. Po drugie, wybudowanie tych miejsc niczego nie zmieni dla mieszkańców. Należy wprowadzić strefę płatnego parkowania, aby miejsca się zwolniły, bądź wprowadzić parkowanie dozwolone tylko dla samochodów z identyfikatorem wydawanym przez spółdzielnię mieszkaniową- co skutecznie zwolni miejsca zajmowane przez osoby z zewnątrz i pozwoli parkować mieszkańcom osiedla.
  Mieszkaniec17971  26.06.2019 17:58
  • Wydaje mi się ze nie mieszka pan w okolicy.
   Potok służewiecki jest 500 metrów od miejsca projektu a nie kilometr.
   Po drugie koło gimnazjum nr 11 są posadzone drzewa w ramach projektu „milion drzew”.
   Parking obok stoi pusty w połowie owszem, ale jest płatny. Niektórych nie stać na płatny parking np.:emerytów.
   Kacper Dembe  26.06.2019 18:38 Autor projektu
  • Szanowny Panie Autorze.
   Niestety odległość to niespełna kilometr w linii prostej, można to łatwo zobaczyć korzystając z pomiarów satelitarnych. Parę drzew posadzonych w ramach projektu nie równoważy zniszczenia tak relatywnie dużego terenu zielonego (i jednego z nielicznych w okolicy) pod budowę parkingu. Znów- jeżeli właścicieli samochodów nie stać na opłatę za parking(co oczywiście rozumiem), to muszą szukać miejsc wolnych dalej niż pod swoją klatką/blokiem, bądź też pozbyć się samochodu. Jednakże rozwiązaniem tego problemu jest moja wcześniejsza propozycja, a więc parking tylko dla mieszkańców spółdzielni(identyfikowanych za pomocą wydawanej przez spółdzielnię przepustki/legitymacji - np. jak na bemowskich osiedlach), bądź ustalenie płatnej strefy parkowania, co skutecznie "uwolni" zajęte miejsca dla mieszkańców osiedla, a jednocześnie pozostawi plac zieleni.
   Mieszkaniec17971  26.06.2019 19:33
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany