"Poinformuj się" na Mokotowie

1434
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • dostęp do informacji
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
*osiedle przy ulicy Orzyckiej (w okolicy Biblioteki na Tuchlińskiej);
*na terenie parku Bartłomieja;
*na skwerze osiedlowym między blokami przy ul. Modzelewskiego oraz Blacharskiej;
*na roku ulic Obrzeżnej i Jadźwingów;
*w rejonie placu zabaw przy ul. Bryły;
*w okolicach parku lineralnego.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dokładne miejsca mogą zostać wybranę w ramach realizacji inwestycji aby spełniały wszelkie wymogi formalne. Mieszkańcy, z którymi się spotkaliśmy bardzo chcieli by tablica przy bibliotece na Tuchlińskiej wraz z wymienialnią książek znalazły się w miejscu zaznaczonym na mapie (przy ławce i śmietniku między stołem pingpongowym a biblioteką).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
W obszarze dzielnicy, w szczególności rejonu służewieckiego, brakuje tablic informacyjnych, które mogłyby posłużyć jako społeczne do użytku dla aktywnych mieszkańców, Miejsc Aktywności Lokalnej, organizacji pozarządowych oraz Instytucji miejskich takich jak Domy Kultury, Biblioteki i Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Projekt zakłada, że zostanie wybudowane-postawione 6 tablic informacyjnych w przestrzeni Mokotowa w rejonach: Służewca, Służewia, Ksawerowa. Tablice będą służyć do docierania z propozycjami/ informacjami dot. programu instytucji, organizacji czy aktywności lokalnej mieszkańców. Każda tablica będzie wykonana w taki sposób aby wszelkie powieszone materiały były osłonięte przed warunkami atmosferycznymi, ingerencją innych osób. Gablota tablicy informacyjnej będzie zamykana na klucz, a jej operatorem zostaną pobliskie NGO, urzędy lub instytucje. Materiały będzie można zamieszczać swobodnie, ale w porozumieniu z operatorem sprawującym opiekę nad tablicą informacyjną.

Lokalizacje obejmą:
*osiedle przy ulicy Orzyckiej (w okolicy Biblioteki na Tuchlińskiej);
*na terenie parku Bartłomieja;
*na skwerze osiedlowym między blokami przy ul. Modzelewskiego oraz Blacharskiej;
*na roku ulic Obrzeżnej i Jadźwingów;
*w rejonie placu zabaw przy ul. Bryły;
*w okolicach parku lineralnego.

Dodatkowo na osiedlu przy ul. Orzyckiej w ramach "poINFOrmuj się na Mokotowie" zostanie stworzona biblioteczka sąsiedzka, tzw. wymienialnia książek. Jej zaopatrzanie wesprze biblioteka na ul. Tuchlińskiej oraz MAL Akumulator.
Uzasadnienie realizacji projektu
W przestrzeni miejskiej wciąż brakuje tablic informacyjnych, na których organizacje (NGO) instytucje czy mieszkańcy mogliby powiesić informacje o różnorodnych działaniach na rzecz społeczności. Niestety wszelkie komercyjne bloki reklamowe, słupy czy miejsca do tego przeznaczone są zarządzane przez prywatnych operatorów co powoduje duże obciążenie kosztami. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można docierać z informacjami o wydarzeniach prowadzonych przez organizacje działające niezarobkowo do mieszkańców.
W trakcie zbierania podpisów okazało się, że mieszkańcy bardzo chcieliby żeby obok takiej tablicy przy ulicy Tuchlińskiej powstała wymienialnia książek.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

07.08.2019 15:50
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
27.08.2019 14:56
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Nie popieram tego pomysłu. Takie tablice szybko staną się miejscem kryptoreklamy podejrzanych form pożyczkowych czy wstawiających okna lub miejscem radosnej twórczości młodzieży. Łatwo można przekonać się, jak "estetyczna" jest taka tablica przy budynku Bartłomieja 12.
    Mieszkaniec3109  31.07.2019 14:59
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany