Dzieciaki nie płacą – warsztaty z artystami

331
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Sylwia Worsztynowicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 589 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
04.01.2021 13:09

W ramach projektu  w okresie od marca do grudnia (oprócz przerwy wakacyjnej)  na terenie Domu Kultury Zacisze będzie mogło bezpłatnie wziąć udział od 150 do 200 dzieci w wieku 6-14 lat w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez artystów różnych dziedzin sztuki. W cyklu 10 warsztatów plastycznych znani artyści pokażą dzieciom jak można tworzyć niepowtarzalne dzieła. Dzięki warsztatom dzieci będą miały możliwość aktywnie spędzić weekend, poszerzyć artystyczne horyzonty i uczyć się wyrażać siebie poprzez sztukę. Na każdy z warsztatów prowadzona będzie oddzielna rekrutacja.

Program oraz regulamin na stronie: https://zacisze.waw.pl/pl/projekty/dzieciaki-nie-placa-warsztaty-z-artystami

 

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Dom Kultury "Zacisze" w Dzielnicy Targówek

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury Zacisze - ulica Blokowa 1 w Warszawie
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dyrektor Domu Kultury Zacisze, Pani Bożenna Dydek, wyraziła zgodę na odbywanie się warsztatów na terenie obiektu. Projekt będzie realizowany w samorządowej instytucji kultury, która udostępnia swoje zasoby lokalowe do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci. W budynku znajduje się pracownia plastyczna/ceramiczna, teatralna i sala edukacyjna. Budynek jest przystosowany do prowadzenia warsztatów plastycznych, a teren i budynek Dom Kultury Zacisze są własnością m.st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
W ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” od 150 do 200 dzieci będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez artystów różnych dziedzin sztuki. W cyklu 10 warsztatów plastycznych będą mogły wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia. Od znanych artystów dzieci dowiedzą się jakie są style i techniki, jak można tworzyć niepowtarzalne dzieła. Dzięki warsztatom dzieci będą miały możliwość aktywnie spędzić weekend, poszerzyć artystyczne horyzonty i uczyć się wyrażać siebie poprzez sztukę.
Warsztaty odbywać się będą w salach Domu Kultury Zacisze. Na każdy z warsztatów prowadzona będzie oddzielna rekrutacja, na który, w zależności od typu warsztatów, będzie mogło zgłosić się od 15 do 20 dzieci (łącznie do 200 osób). Zapisy na darmowe zajęcia odbywać się będą w kasie Domu Kultury Zacisze do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Informacje o możliwości zapisów pojawi się w Internecie oraz na plakatach na terenie Targówka minimum tydzień przed planowanym wydarzeniem. Warsztaty z artystami będą organizowane w weekendy w okresie roku szkolnego. Projekt umożliwi obcowanie ze sztuką już od najmłodszych lat bez względu na bariery finansowe oraz rozwijanie zainteresowań poprzez udział w zajęciach artystycznych.
Uzasadnienie realizacji projektu
„Dzieciaki nie płacą – warsztaty z artystami” to unikalna szansa dla dzieci na zetknięcie się z wielką sztuką i osobami, które ją tworzą. To niecodzienna okazja poznać artystę nie tylko poprzez jego prace wyeksponowane galerii, ale również możliwość poznania człowieka przez jego warsztat artystyczny, filozofię tworzenia i zwykłą rozmowę. Dzięki tego typu warsztatom wszystkie dzieci, bez względu na status materialny będą mogły aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
> Wynagrodzenia artystów (instruktorów) z pochodnymi: 18 000 zł
> Zakup materiałów plastycznych: 5 000 zł
> Promocja – druk plakatów i ulotek: 1 500 zł
> Oznakowanie projektu – rollup Budżetu obywatelskiego: 500 zł

Razem: 25 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

06.06.2019 08:53
Autor projektu
06.06.2019 08:58
Autor projektu
10.06.2019 12:59
Autor projektu
27.08.2019 14:35
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
27.08.2019 16:53
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany