Utworzenie nowych miejsc postojowych na ulicy Bruna

446
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Tomasz Kwiatkowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
415 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Bruna - w miejscach, gdzie znajdują się trawniki oraz niska zieleń, a także szerokie chodniki, które można częściowo zamienić na pełnoprawne miejsca postojowe.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada utworzenie wnęk postojowych w miejscach, gdzie aktualnie samochody parkują na chodniku z zapewnieniem 1,5m szerokości dla pieszych, czyli pod blokiem przy ul. Bruna 2 oraz pod małym budynkiem przy ul. Bruna 20.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z projektu nieodpłatnie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Koszt realizacji projektu 415 000 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Na ulicy Bruna występują trudności ze znalezieniem miejsc do zaparkowania. Dzięki wybudowaniu miejsc postojowych mieszkańcy będą mieli miejsca do zaparkowania zgodnie z przepisami. Aktualnie parkujące pojazdy na ul. Bruna znacznie zawężają jezdnię i powodują konieczność wymijania się samochodów na centymetry, a także konieczność zjeżdżania wymijających się samochodów do zatok postojowych. Dzięki wybudowaniu nowych miejsc parkingowych, samochody parkujące na nielegalnych miejscach postojowych na jezdni powinny przenieść się do zatok postojowych. Po utworzeniu zatok postojowych zwiększy się bezpieczeństwo pieszych wysiadających i wsiadających do samochodu, którzy nie będą musieli wysiadać pod nadjeżdżające samochody na jezdni. Aktualnie parkujące pojazdy na jezdni nie zapewniają przestrzeni manewrowej o szerokości 5m dla samochodów wjeżdżających oraz wyjeżdżających z miejsc postojowych we wnękach parkingowych. W projekcie pod nazwą "Zmiana organizacji ruchu i stworzenie nowych przejść dla pieszych na ulicy Bruna" proponuje się wprowadzenie zakazu zatrzymywania jezdni na całej długości ul. Bruna.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
138 mb zatoki postojowej x 5m szeroki = 690m2
690m2x50 000zł=350 000zł
350 000 zł zatoka postojowa
50 000 zł dokumentacja
5 000zł czasowa organizacja ruchu
5 000 zł obsługa geodezyjna
5 000 zł wprowadzenie stałej organizacji ruchu

Łącznie = 415 000zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
415 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

26.08.2019 14:59
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
26.08.2019 16:51
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pomysł mi się nie podoba. Dla mieszkańców zieleń jest bardzo ważna i nie należy jej zamieniać w parking. Na Bruna można dojechać metrem, tramwajem, autobusem. Więcej samochodów to nie jest dobry kierunek. Ten rejon jest bliski centrum miasta i ruch samochodowy warto by ograniczać a nie ułatwiać.
  Mieszkaniec17900  07.07.2019 21:10
 • Projekt moim zdaniem nie powinien być głosowany. Zakłada likwidację zieleni i wstawienie na to miejsce miejsc parkingowych. Ulica już jest jednym wielkim parkingiem + parkingiem nielegalnym. Nowe miejsca nie spowodują, że kierowcy nagle przestaną stawiać auta w nielegalnych miejscach. Powinno zostać wprowadzone rozwiązanie globalne, czyli 1) rozszerzenie strefy płatnego parkowania na minimum cały Stary Mokotów, Ksawerów, Mordor, Ochote, itd. 2) dofinansowanie Straży Miejskiej, która kontroluje nielegalnie pozostawione auta.
  Tomasz Hassa  30.08.2019 08:40
  • Szanowny Panie,

   początkowo projekt rzeczywiście zakładał likwidację zieleni na rzecz miejsc postojowych. Krótko po zaproponowaniu projektu odbyłem konsultacje z mieszkańcami, którzy sprzeciwili się takiemu pomysłowi. Także pracownicy Urzędu Dzielnicy Mokotów zwrócili uwagę, że projekt nie zostanie dopuszczony do głosowania z powodu sprzeczności ze strategią #Warszawa2030, której celem jest zwiększanie powierzchni terenów zielonych.

   W ostatecznej postaci projekt zakłada jedynie wybudowanie pełnoprawnych miejsc postojowych z kostki w miejscach, gdzie aktualnie samochody parkują na chodniku z zachowaniem 1,5m odstępu dla pieszych, czyli pod Bruna 2, pod sklepikiem Carrefour na Bruna 20 oraz w asfaltowej zatoczce pod Szkołą Podstawową nr 11.

   W ostatecznej formie realizacja projektu nie zagrozi żadnym terenom zielonym.

   Pozdrawiam
   Tomasz Kwiatkowski  30.08.2019 09:02 Autor projektu
  • Ok, to dobrze. Tak czy siak uważam, że jedyny "ratunek" jeśli chodzi o parkowanie, to tylko wprowadzenie strefy płatnego parkowania i podwyższenie stawek za parkowanie + abonamenty dla mieszkańców.

   Mieszkam obok i liczba "obcych" rejestracji parkujących na tej ulicy wg moich obliczeń to średnio około 30%, czasami nawet udało mi się naliczyć prawie 50%. Nie dziwie się, że nie ma gdzie zaparkować.
   Tomasz Hassa  02.09.2019 09:47
 • Brawo, szkoda że nie ma takich pomysłów na Zoliborzu, niedługo u nas bedzie jak w Wietnamie, cłay rok na rowerze dzieki sektom miejskim... tylko tam zimy jakby lżejsze.
  Mieszkaniec17457  02.09.2019 12:17
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany