Rodzinnie i aktywnie - gry podwórkowe w Parku im. E. Szymańskiego

530
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Elżbieta Szymańska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
39 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1148 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.01.2021 14:32

1) przygotowanie zapytania ofertowego 2) wtbór wykonawcy 3) wprowadzenie wykonawcy w teren 4) realizacja marzec - październik 5) odbiór prac listopad.

Zadanie zrealizowane. W okresie od 06 lipca do 10 września 2020 r. Na terenie Parku im. E. Szymańskiego  wykonano i zamontowano kreatywne gry podwórkowe typu: gra w klasy, Niebo, gra w kapsle, gąsienica A_Z, Ślimak, Twister, Spirala, Pajęczyna wraz z tablicami informacyjnymi.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park im. Edwarda Szymańskiego na Woli - działka nr ew. 6 i 7/10 z obrębu 6-07-04, dokładne miejsca i typy gier do ustalenia.

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada montaż 10 kreatywnych gier podwórkowych, w które kiedyś grały dzieci na podwórkach: gra w klasy, Niebo, gra w kapsle, gąsienica A-Z.
Kolorowe gry łączą ze sobą ruch na świeżym powietrzu i wspólną zabawę dla całej rodziną. Dla starszej młodzieży lub dorosłych może to być element zabawy przy spacerze.
Gry są kolorowe, trwałe, a do zabawy wystarczy czasami tylko kamyk (np.gra w klasy, czy Ślimak). Pomysł polega na przeniesieniu w większym formacie tradycyjnych gier na utwardzone nawierzchnie, jak chodnik, ścieżka asfaltowa, kostka brukowa. Metoda, która jest bezpieczna dla zdrowia, polega na wulkanizacji podczas podgrzewania specjalnego materiału termoplastycznego z powierzchnią (najlepiej nawierzchnią asfaltową, posadzką betonową lub kostką brukową, typ: holland bez fazy, spoinowanie o minimalnej szerokości). Każda gra będzie rozmieszczona w różnych punktach Parku Szymańskiego, aby również zabawą było znajdywanie gier. Przy każdej grze będzie umieszczona tablica informacyjna z instrukcją gry. Tablica powinna być z blachy ocynkowanej, stabilna, umiejscowiona na dwóch podstawach, wytrzymała na warunki atmosferyczne. Każda tablica powinna zawierać kod QR do ściągnięcia instrukcji gry na telefon. Tablice o wymiarach 75x60 cm, zamocowane stabilnie w gruncie.
Kreatywne gry podwórkowe to przeniesienie w większym formacie na chodniki lub inne utwardzone nawierzchnie - dzięki użyciu materiału termoplastycznego - gier typu: Klasy, Niebo, Twister, Spirala, Pajęczyna. Specjalny materiał jest wulkanizowany z nawierzchnią. Dzieci bezpiecznie bawią się na świeżym powietrzu, wybierając najlepszą dla wieku grę. Różnorodne plansze przyciągają uwagę i rozwijają.
Uzasadnienie realizacji projektu
Analogiczny projekt zgłosiłam na 2018 rok w Parku Moczydło i jego realizacja przypadła do gustu wielu mieszkańcom Woli. Gry podwórkowe dzieciom, nastolatkom oraz dorosłym dostęp do wspaniałej, bezkosztowej zabawy na świeżym powietrzu. Połączenie gry i zabawy to podstawa zadbania o ruch dzieci, a dla dorosłym może urozmaicić spacer. Proponowane plansze nie wymagają specjalnych umiejętności, kondycji, natomiast zachęcają do kreatywnej zabawy w prosty sposób. Ogólnodostępność gier umożliwi interaktywne spędzenie czasu wszystkim mieszkańcom Woli i odwiedzającym Park. Podwórkowe gry to alternatywa dla płatnych atrakcji parków rozrywki. Grać można w kilka gier, w zależności od czasu, możliwości i chęci. Plansze są bezpieczne dla zdrowia, trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Montaż 10 gier podwórkowych wraz z tablicami z instrukcjami - 39 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
39 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

10.06.2019 22:32
Autor projektu
28.08.2019 13:02
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany