Budowa siłowni plenerowej wraz z drążkami do street workout

53
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Włochy
Niskie Okęcie
Autor pomysłu Mirosław Pietrzyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
79 390 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 311 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt dotyczy budowy siłowni plenerowej. W zakres projektu wchodzi dostosowanie terenu oraz instalację urządzeń służących do ćwiczeń, odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu wraz z drążkami do street workout oraz wolnostojącego stołu do pingponga.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.02.2021 10:25

W ramach projektu, przy ul. Na Skraju wykonano siłownię plenerową składającą się z urządzeń takich jak: orbitrek eliptyczny, stepper, piechur-biegacz, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, twister i wahadło, prasa do nóg, wioślarz oraz ławeczka. Na terenie siłowni zamontowano wolnostojący betonowy stół do ping-ponga i zestaw drążków do ćwiczeń siłowych „street workout”.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zespół Inwestycji dla Dzielnicy Włochy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Niskie Okęcie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Na Skraju obręb 20615 nr działki 94
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest to działka M.ST.Warszawy, teren częściowo zadrzewiony w całości niezagospodarowany. Inwestycja ze względu na swój rekreacyjno wypoczynkowy charakter powinna wykorzystać naturalny walor w postaci zadrzewienia. Cały teren działki do uporządkowania (oczyszczenia).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy budowy siłowni plenerowej. W zakres projektu wchodzi dostosowanie terenu oraz instalację urządzeń służących do ćwiczeń, odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu wraz z drążkami do street workout oraz wolnostojącego stołu do pingponga.
Opis projektu
Projekt dotyczy budowy siłowni plenerowej. W zakres projektu wchodzi dostosowanie terenu oraz instalację urządzeń służących do ćwiczeń, odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Zakłada ona wyodrębnienie przestrzeni i montaż urządzeń w zwartej odległości od siebie. Obiekt ogólnie dostępny wyposażony w następujące elementy: Zestaw urządzeń służących do ćwiczeń: orbitrek eliptyczny, steper, piechur - biegacz, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, twister i wahadło, prasa do nóg, wioślarz, ławeczka, stół do ping-ponga. Dodatkowo zestaw drążków do ćwiczeń siłowych "street workout".
Uzasadnienie realizacji projektu
Statystki pokazują, iż pojawianie się tego typu instalacji zachęca lokalnych mieszkańców do aktywności fizycznej, której naturalnym efektem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia, a także samego komfortu życia. Ważnym elementem jest konieczność usytuowania tego typu instalacji w możliwie bliskiej odległości od miejsc zamieszkania aby możliwość skorzystania mogła stać się wygodnym elementem regularnej aktywności. Rejon niskiego Okęcia nie dysponuje żadnym miejscem umożliwiającym podejmowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzy w warunkach przystosowanych do tego typu działań.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zestaw urządzeń służących do ćwiczeń. Orbitrek eliptyczny - 2400, Steper - 2000, Piechur - biegacz - 2000, Wyciskanie siedząc 2200, wyciąg górny -2100, Twister i wahadło - 2200, Prasa do nóg - 1500, Wioślarz - 2800, Ławeczka - 1500, Wolnostojący stół do ping-ponga - 4000, Zestaw drążków do ćwiczeń siłowych "street workout" - 9500, Przygotowanie terenu i montaż przyrządów - 9500, oznakowanie projektu - 500
Podane wartości przewidywanych urządzeń do montażu wg katalogu siłowni plenerowych znacznie wzrośnie. Koszt urządzeń drobnych wynosi kwotę 63190,00 bez zestawu drążków ponieważ drążki stacjonarne kosztują dodatkowo 16200,00. Wobec powyższego całkowity koszt kształtowałby się w kwocie 79390,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
79 390,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
sprzątanie i konserwacja
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 000,00 zł

Dokumenty

Karty oceny

Modyfikacje

16.03.2016 15:28
Koordynator w Dzielnicy Włochy
18.04.2016 13:03
Zespół Inwestycji dla Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Fajny projekt - bardzo się przyda w naszej dzielnicy!
    Mieszkaniec858  10.01.2016 15:58
  • Cieszę się że udało się ze wszystkimi projektami na które głosowałem :)
    Mieszkaniec8137  13.07.2016 07:38
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany