PARKING NA DARWINA

1093
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Kamil Ciepieńko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
320 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Karola Darwina; od ul. Wenantego Burdzińskiego do ul. Namysłowskiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt dotyczy zmiany układu parkowania oraz wprowadzenia zasad, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. W projekcie zawiera się nowy trawnik, kosztem szerokiego chodnika, co pozwoli usunąć z ulicy samochody oraz zatoki parkingowe, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców.

Chodnik w północnej części ulicy Darwina ma szerokość blisko pięciu metrów. Zmniejszenie chodnika umożliwi też posadzenie drzew, które w naturalny sposób oddzielą mieszkańców, zaś ulicę zamienią w urokliwą aleje spacerową.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nowe drzewa, trawnik i zatoki parkingowe ucywilizują sposób parkowania w tej części dzielnicy. Z chodników i terenów wewnątrzosiedlowych znikną auta, które często parkują nielegalnie. Kierowcy nieświadomie niszczą zieleńce, blokują dojazd służb ratunkowych i miejskich, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo realizacja projektu ograniczy zdarzenia, takie jak porysowane samochody.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
320 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Czy autor opinii negatywnej był kiedykolwiek w tej okolicy? A autorzy planu miejscowego? Obawiam się, że nie. Ruszcie się zza biurek i popatrzcie jak w tej okolicy ciężko znaleźć miejsce parkingowe. To nie jest ścisłe centrum, żeby ograniczać tu ruch samochodowy. To jest osiedle mieszkaniowe. Taka trochę sypialnia. Tu mieszkają ludzie i chcą mieć możliwość zaparkowania swoich samochodów. Póki co żadne prawo nie zabrania ich posiadania. W okolicy mało jest np. parkingów strzeżonych. Parking przy ul. Skoczylasa całkowicie zajęty. Kolejny przy ratuszowej to już spora wycieczka z okolic ul. Darwina. Ostatnio jeden duży parking strzeżony przy basenach na Namysłowskiej został zlikwidowany, a cały jego obszar został wydzierżawiony jakiejś spółce z Gdańska. Przynajmniej samochód był jako tako pilnowany, a teren od czasu do czasu porządkowany. Teraz postój niby nadal jest możliwy ale trzeba płacić nie dostając w zamian żadnej ochrony samochodu, o porządkowaniu terenu nie wspominając.
    Mieszkaniec20140  20.09.2019 09:51
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany