Biblioteka odNowa - zakup nowych regałów do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 56, ul. Inżynierska 10

478
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 000 zł
Kategoria
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56, ul. Inżynierska 10
03-422 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56 jest zlokalizowana na terenie dzielnicy Praga Północ, na parterze kamienicy, w budynku mieszkalnym przy ul. ul. Inżynierskiej 10. Jest dostępna dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56, służy mieszkańcom Pragi Północ w lokalu przy ul. Inżynierskiej 10,od marca 1969 r. Łatwo zatem obliczyć, że w 2019 roku obchodzimy 50-lecie istnienia.
Zaraz po otwarciu księgozbiór biblioteki liczył 2160 woluminów książek. Obecnie mamy 28000 książek. Posiadamy najnowsze tytuły z literatury pięknej: polskiej i obcej oraz popularnonaukowej.
W naszej placówce można wypożyczyć książki, przeczytać prasę lub czasopisma, skorzystać z trzech stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, drukarki i skanera. Mamy również księgozbiór przeznaczony dla dzieci i młodzieży, które mogą ponadto zagrać w gry planszowe oraz wziąć udział w quizach i warsztatach plastycznych organizowanych przez bibliotekę.
Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.10.00-18.00.
Mamy czytelników, którzy korzystają z biblioteki od początku jej powstania. Cenią sobie kameralne wnętrze biblioteki, jej unikalny, praski klimat. W tej chwili mamy ok. 1000 czytelników, którzy wypożyczają rocznie prawie 30.000 książek. W 2018 roku nasz księgozbiór zwiększył się o ponad 1000 nowych pozycji.
Chcemy nadążać za duchem czasu i być nowoczesną biblioteką, w której każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Niestety posiadamy stare, zniszczone regały, które służą bibliotece od kilkudziesięciu lat i nie są już w stanie utrzymać zwiększającej się ilości nowych książek. Istnieje potrzeba wymiany regałów, które poprawią stan infrastruktury biblioteki, jej wizerunek i zwiększą atrakcyjność obiektu.
Nowe, funkcjonalne regały sprawią, że mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do atrakcyjnej oferty książkowej a także będą mogli spędzać czas w bardziej estetycznym wnętrzu.
Po konsultacji z architektem wnętrz chcielibyśmy wymienić regały biblioteczne, zakupić nowe stoliki pod komputery, fotele biurowe oraz ladę biblioteczną.
Szacunkowy koszt projektu:
- regały biblioteczne
- lada biblioteczna
- biurka pod komputery
- fotele biurowe
- drobne wyposażenie
- konsultacja architekta

Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu unowocześnić wnętrze biblioteki poprzez zakup nowych mebli, przy jednoczesnym zachowaniu jej unikalnego klimatu. Wymiana regałów podniesie walory funkcjonalne i estetyczne biblioteki, co pozwoli stale poszerzać jej ofertę. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyciągną do biblioteki nowych czytelników a wszystkim zapewnią większy komfort i przyjemność z czasu spędzonego w bibliotece.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy kosztorys:
- regały biblioteczne – ok. 80 000 zł
- wyposażenie biblioteczne – lada, biurka, fotele i inne drobne wyposażenie – ok. 7 000 zł
- konsultacja architekta – ok. 3 000 zł
Łączny koszt projektu – 90 000 zł
Oznakowanie graficzne dedykowane budżetowi obywatelskiemu we własnym zakresie, bez dodatkowych kosztów.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • znam bibliotekę, potrzeba Wam nowego sprzętu zdecydowanie;
  a co z faktem, że "Wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.10.00-18.00."? pracuję od 9.00 do 17.00-18.00 - czy można wyłączyć z tego systemu np. poniedziałek i otworzyć w sobotę a pozostałe dni tygodnia też trochę przemeblować?
  Mieszkaniec12736  07.07.2019 00:56
 • Projekt jest oczywiście bardzo dobry i słuszny!
  Bardzo słuszna jest też uwaga o godzinach pracy: warto pomyśleć, żeby godziny umożliwiały korzystanie większej liczbie osób. Czyli (1) zamknąć w jeden dzień w tygodniu, a otworzyć w soboty. (2) W jeden lub dwa dni w tygodniu przesunąć godziny otwarcia, np. od 13 do 21.
  Pozdrawiam
  Mieszkaniec19957  17.09.2019 14:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany