Chwila z kulturą: wydarzenia literackie i artystyczne w Czytelni Naukowej

484
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Czytelnia Naukowej Nr 1 przy ul. Świętego Wincentego 85
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt ma charakter ogólnodostępny; organizowane spotkania będą bezpłatne i odbywać się będą w godzinach otwarcia Czytelni. Wydarzenia organizowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych uwzględniają również współpracę ze szkołami, klubami oraz innymi instytucjami na terenie Bródna.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt realizowany będzie w Czytelni Naukowej Nr 1 przy ul. Świętego Wincentego 85 na Bródnie w okresie od stycznia do grudnia. W ramach projektu odbędzie się około 20 spotkań. Wydarzenia kulturalne i artystyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Na wszystkie wydarzenia kulturalne i artystyczne jest wstęp wolny! Na każde spotkanie prowadzone będą otwarte zapisy. Zapisów do udziału w zajęciach będzie można dokonywać osobiście w placówce, emailem, telefonicznie (dane kontaktowe podane będą na plakatach promocyjnych). Liczba miejsc dla około 80 osób na każde spotkanie, ze względu na możliwości sali, w której spotkania będą się odbywać.
REALIZOWANY PRZEZ: BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST. WARSZAWY
Projekt powstał z potrzeby rozwoju działalności kulturalnej Czytelni Naukowej Nr 1 przy ul. Św. Wincentego 85 na Bródnie. Czytelnia posiada dostęp dla osób niepełnosprawnych ze względu na obecność windy w budynku. Dodatkowy budżet pozwoli wzbogacić i urozmaicić ofertę kulturalną w Czytelni. Umożliwi zorganizowanie wydarzeń artystycznych dla szerokiego grona mieszkańców Targówka i Warszawy. Czytelnia współpracuje na stałe z okolicznymi szkołami i klubami seniora, prowadząc przez cały rok cykl zajęć skierowany do tej grupy odbiorców.

Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt wspiera działania Biblioteki na rzecz rozwoju aktywności twórczej i zainteresowań mieszkańców Bródna w różnych grupach wiekowych: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury i nauki pozytywnie wpływają na kreatywny rozwój dzieci, młodzieży, formują i rozwijają zainteresowania czytelnicze zarówno dzieci jak i dorosłych. Projekt odpowiada na tak ważne potrzeby mieszkańców, zgłaszane do Czytelni.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
18 000,00 zł to koszt około 20 spotkań
2 000,00 zł fundusz reprezentacyjny, promocja, obsługa sali
ŁĄCZNIE 20 000,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

27.08.2019 13:52
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany