Fantastyczny talent literacki

491
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
19 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 „Fantasmagoria”,
ul. Młynarska 35a 01-175 Warszawa

Dane projektu

Opis projektu
Projekt jest skierowany do osób, które już piszą lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę
z tekstem i chcą uczyć się od najlepszych pisarzy literatury fantastycznej. To także szansa na wygranie nagród w konkursie, który jest integralną częścią projektu.
Daj szansę swoim opowiadaniom!
My proponujemy rzetelne warsztaty oraz konkurs z nagrodami!

W kwietniu 2020 r. zostanie ogłoszony konkurs literacki na opowiadanie napisane w konwencji literatury fantastycznej. Spośród nadesłanych tekstów trzech ekspertów wybierze 15 najlepszych opowiadań. W kolejnym etapie będą oni podczas warsztatów pracowali z wybraną przez siebie grupą autorów. Celem tych spotkań będzie dopracowanie zwycięskich tekstów oraz zgłębianie warsztatu pisarskiego. Po zakończonych warsztatach jury wybierze 3 najlepsze opowiadania, których autorzy zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi wręczonymi podczas Magorkonu – jednodniowego konwentu fantastycznego, który odbędzie się w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14. Będzie to spotkanie z pisarzami współpracującymi przy realizacji projektu oraz specjalne punkty programu np.: w formie koncertu i prelekcji. Regulamin konkursu będzie dostępny w marcu 2020 r.

Harmonogram projektu:
• Kwiecień - ogłoszenie konkursu na opowiadanie fantastyczne Spośród nadesłanych prac eksperci wybiorą 15 najlepszych prac.
• Wrzesień – warsztaty dla 15 osób, autorów najlepszych tekstów.
• Październik – czas na korektę opowiadań i przysłanie poprawionych tekstów.
• Listopad - spośród 15 zredagowanych prac jury wybierze trzy najlepsze opowiadania. Zostaną przyznane miejsca I, II i III, które będą uhonorowane nagrodami finansowymi.
• Listopad - Magorkon – jednodniowy konwent fantastyczny.

Projekt przede wszystkim przewiduje udział dla mieszkańców Woli, daje szansę każdemu, kto zechce wziąć udział w konkursie i warsztatach. Konkurs na opowiadanie jest otwarty, warsztaty zostaną zorganizowane w godzinach otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 „Fantasmagoria”, która jest ogólnodostępna przez 5 dni w tygodniu w godz. 9.00 – 19.00. Kampania informująca o spotkaniach będzie przeprowadzona w filiach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych oraz lokalnej prasie.
Projekt uzyskał deklarację użyczenia sali od Dyrektora Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 „Fantasmagoria” w zakresie swoich usług działa na rzecz promocji i upowszechniania literatury, przede wszystkim fantastycznej i wszelkich działań związanych z tym gatunkiem. „Fantasmagoria” to aktywna Biblioteka, która włącza się w działania na rzecz rozwoju lokalnego środowiska miejskiego. Jest miejscem do którego przychodzą czytelnicy po książki, ale również osoby poszukujące oryginalnych wydarzeń kulturalnych. Znając środowisko Czytelników wiemy, że proponowany projekt znajdzie swoich odbiorców. Istnieje zapotrzebowanie na warsztaty, pozwalające pogłębić swoje umiejętności pisarskie osobom, którym brak odpowiednich zasobów finansowych uniemożliwia korzystanie z płatnych ofert. Projekt jest także propozycją dla mieszkańców stolicy, którzy chcą mieć czynny udział w tworzeniu kultury literackiej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
19 200, 00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
19 200,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

07.06.2019 13:58
Autor projektu
09.06.2019 07:28
Autor projektu
09.06.2019 07:29
Autor projektu
09.06.2019 07:45
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany