Autorskie spotkania z kulturą w Wypożyczalni nr 37 ul. Smoleńska 94

548
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna dla Dorosłych i Młodzieży nr 37, ul. Smoleńska 94
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt obejmuje realizację około 20 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, tj. spotkania autorskie, spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury, nauki, imprezy okolicznościowe, warsztaty, wystawy, które odbywać się będą w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94. Zajęcia odbywać się będą w godzinach pracy Biblioteki. Na każde spotkanie prowadzone będą otwarte zapisy. Zapisów do udziału w zajęciach będzie można dokonywać osobiście w placówce, emailem, telefonicznie (dane kontaktowe podane będą na plakatach promocyjnych). Liczba miejsc dla około 30 osób na każde spotkanie, ze względu na możliwości sali, w której spotkania będą się odbywać.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Targówka Mieszkaniowego, którzy chętnie i licznie biorą udział w organizowanych bezpłatnych spotkaniach w Bibliotekach. Obecnie budżet Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy pozwala aby w placówce zaprosić w ciągu roku 2 znanych gości (nie licząc spotkań charytatywnych), co nie zaspakaja w pełni oczekiwań i potrzeb społeczności lokalnej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt wspiera działania Biblioteki na rzecz rozwoju aktywności twórczej i zainteresowań mieszkańców Targówka Mieszkaniowego w różnych grupach wiekowych: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury i nauki pozytywnie wpływają na kreatywny rozwój dzieci, młodzieży, formują i rozwijają zainteresowania czytelnicze zarówno dzieci jak i dorosłych. Projekt odpowiada na tak ważne potrzeby mieszkańców, zgłaszane do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
18 000,00 zł - koszt około 20 spotkań
2 000,00 zł - fundusz reprezentacyjny, promocja, obsługa sali
ŁĄCZNIE 20 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany