Kulturalne spotkania w Bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym

14
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Targówek
Targówek Mieszkaniowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
31 800 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 284 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt dotyczy spotkań kulturalnych w trzech bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym. Obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury i pasjonatami w swojej dziedzinie, teatrzyki dla dzieci i występy okazjonalne. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
02.01.2019 16:16

W ramach projektu w placówkach Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek odbywały się przedstawienia dla dzieci, spotkania autorskie czy różne warsztaty, jak np. Literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską. Więcej informacji o zrealizowanym projekcie na stronie http://www.multibiblioteka.waw.pl/.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Targówek Mieszkaniowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr12
ul. Kuflewska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 64
ul. Kuflewska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 37
ul. Piotra Skargi 54


Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy spotkań kulturalnych w trzech bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym. Obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury i pasjonatami w swojej dziedzinie, teatrzyki dla dzieci i występy okazjonalne. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.
Opis projektu
Projekt ma na celu podniesienie poziomu dostępu do bezpłatnych działań kulturalnych na terenie Targówka Mieszkaniowego oraz wzmocnienie działań biblioteki potrzebnych do tego, aby zachęcić jak najwięcej osób do czytania. W trakcie realizacji odbędzie się łącznie około 30 spotkań we wszystkich wskazanych placówkach.
W roku 2015 jedna z placówek (Biblioteka dla dzieci i młodzieży nr 12) mogła pozwolić sobie zaledwie na dwa spotkania autorskie jedno z Rafałem Witkiem drugie zaś z Marcinem Pałaszem. Spotkania podobały się naszym czytelnikom i odniosły pozytywny skutek. Dzieci nie tylko polubiły obu pisarzy, ale również zaczęły sięgać po książki ich autorstwa jak i inne lektury o podobnej tematyce. Dla biblioteki jest to sukces i potwierdzenie, że takie działania kulturalne mają sens i są niezmiernie potrzebne.
Projekt zapewni większy dostęp do spotkań autorskich zarówno z pisarzami tworzącymi dla dzieci jak i dla dorosłych. Częstsze spotkania autorskie np. odbywające się raz w miesiącu niewątpliwie dałyby pozytywne rezultaty.Projekt umożliwi również spotkania z ludźmi kultury a także pasjonatami w swoich dziedzinach, którzy mogliby przybliżyć młodzieży swoją działalność a tym samym zaszczepić w niej pragnienie realizowania własnych marzeń; kto wie może takie spotkanie pomoże naszym maturzystom obrać odpowiedni dla siebie, dalszy kierunek kształcenia.
W skład projektu wchodzą również teatrzyki dla dzieci i okazjonalne występy, na które zapraszane byłyby wszystkie dzieci z pobliskich osiedli jak i współpracujące z nami przedszkola.
Projekt, jeśli zostanie wybrany, realizowany będzie w roku 2017 w trzech placówkach bibliotecznych na terenie Targówka Mieszkaniowego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uzasadnienie dla realizacji tego projektu pozwolę sobie przedstawić na przykładzie jednej placówki Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12.
W roku 2015 placówka mogła pozwolić sobie zaledwie na dwa spotkania autorskie i drugą edycję "Biblioteczne bum bajeczne czyli Targówek pełen słówek". Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście brak pieniędzy. W roku 2015 placówka mogła przeznaczyć na działania kulturalne zaledwie 3194,82 złotych. Suma ta jest zbyt mała jak na potrzeby tej biblioteki i jej czytelników, dla których spotkania są bardzo ważne i dają bardzo dobre efekty w postaci wzmożonego czytelnictwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
spotkania autorskie - 15000
spotkania z ciekawymi ludźmi - 5000
teatrzyki dla dzieci - 8000
oprawa działań kulturalnych (fundusz reprezentacyjny) - 2000
szacowany koszt oznakowania:1800 zł tablica informacyjna (3 sztuki) .
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
31 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

14.01.2016 14:29
Autor projektu
07.03.2016 12:21
Autor projektu
14.04.2016 12:46
Biblioteka Publiczna_Targówek
09.06.2016 13:51
Koordynator w Dzielnicy Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Ja bym takie coś chciała w każdej dzielnicy, pliiiizzz... odchamiajmy się.
    Mieszkaniec2096  21.01.2016 00:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany