Przedszkolaki z Ursynowa sadzą drzewa i krzewy

572
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Piotr Skubiszewski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
82 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Tereny zieleni przynależne publicznym przedszkolom prowadzonym przez Dzielnicę Ursynów, tereny m. st. Warszawy.

Dane projektu

Opis projektu
W okresie kwiecień - maj 2020 r. każdy oddział przedszkolny posadzi drzewo lub krzew na terenie zieleni przyprzedszkolnej. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca przy przedszkolu, nasadzenia będą miały miejsce na terenie należącym do m.st. Warszawy, znajdującym się jak najbliżej danej placówki oświatowej.

Celem projektu jest istotne zwiększenie liczby nasadzeń nowych drzew i krzewów na Ursynowie oraz edukacja najmłodszych mieszkańców (przedszkolaków) na temat znaczenia drzew i krzewów w mieście.

Z efektów projektu będą korzystali wszyscy mieszkańcy, gdyż nowo nasadzone drzewa to ogromne korzyści związane z poprawą jakości powietrza, które dzięki drzewo staje się:
• czystsze
• bardziej wilgotne i natlenione
• chłodniejsze

Materiał do nasadzeń w ramach projektu – drzewa o obwodzie nie mniejszym niż 16 cm gatunku wskazanego przez merytorycznych pracowników Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów.

Wspólne sadzenie drzew przez najmłodszych mieszkańców będzie też doskonałą okazją dla nauczycieli, aby przeprowadzili krótką pogadankę o roli drzew we współczesnym mieście lub w inny sposób przekazali wiedzę na ten temat. Przy każdym posadzonym drzewie znajdzie się tabliczka informująca o tym, która grupa przedszkolna i kiedy posadziła drzewo oraz informująca o finansowaniu drzewa z budżetu obywatelskiego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu ma na celu osiągniecie dwóch efektów, które są niezwykle istotne w kontekście zmian klimatycznych na całym świecie, a dotykających również Dzielnicę Ursynów.
1) zwiększenie liczby nasadzeń nowych drzew i krzewów w dzielnicy Ursynów, z czym wiąże się poprawa jakości powietrza, którym oddychają wszyscy bez wyjątku. Nowo nasadzone drzewa i krzewy to ogromne korzyści związane z poprawą jakości powietrza, które dzięki roślinności staje się: czystsze, bardziej wilgotne i natlenione oraz chłodniejsze

2) zwiększenie świadomości najmłodszych mieszkańców Dzielnicy Ursynów (przedszkolaków) o znaczeniu drzew w mieście, kształtowanie proekologicznych nawyków od najmłodszych lat.

Dzięki realizacji projektu zostanie nasadzonych 201 nowych drzew, przewiduje się, że w akcji weźmie udział ok. 4,5 tysiąca młodych mieszkańców Ursynowa.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
55 szt. drzew 1200 zł x 55 szt.= 66 000,00 zł
40 szt. krzewów 30 zł x 40 szt.= 1200,00 zł
utrzymanie nasadzeń w roku realizacji= 15 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
82 200,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

09.06.2019 23:20
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Zawsze fajnie jak więcej drzew i dzieciaki robią w ziemi, to świetny trening fizyczny i umysłowy. Nie wiem tylko jak jedno drzewo ma zasadzić 240 dzieci.....
    Agnieszka Wesołowska  22.07.2019 10:20
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany