Uczta dla ptaków, czyli nasadzenia jarzębin,grusz i kalin, przy ulicy Jeżewskiego

745
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1932 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
09.03.2021 13:40

Ogłoszono postępowanie na realizację projektu http://ursynow.pl/zamowienia-publiczne/uczta-dla-ptakow-czyli-nasadzenia-jarzebin-grusz-i-kalin-przy-ulicy-jezewskiego-nr-projektu-745/

 

 

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Jeżewskiego , południowa i północna strona
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Leśny park przy Bażantarni i Aleja Kasztanowa po północnej stronie ulicy Jeżewskiego to piękne, zielone zakątki Ursynowa, tętniące życiem. Za to południowa strona ulicy to jeden wielki parking z pustymi trawnikami, idealnymi na nasadzenia drzew i krzewów.

W ramach projektu posadzonych zostanie 12 drzew: jarzębin, grusz oraz 150 szt. krzewów: kalin koralowych po południowej i północnej stronie ulicy Jeżewskiego, na zielonych przestrzeniach przy parkingu dla samochodów, oraz wzdłuż chodnika po stronie budynków mieszkalnych.
W celu posadzenia drzew w wyznaczonych miejscach , cześć krzewów z pasa drogowego ulicy zostanie przesadzonych na cześć północną ul. Jeżewskiego.
Ze względu na panujące warunki pogodowe, projekt uwzględnia również zakup worków do nawadniania każdego drzewa tzw. treegatorów , które pomagają drzewom w przetrwaniu okresów niedoborów wody.Uzasadnienie realizacji projektu
Sąsiadujący z ul. Jeżewskiego Leśny Park przy Bażantarni, to królestwo ptaków. Możemy o naszych ptasich sąsiadów zadbać w sposób naturalny i na długie lata. Sadząc drzewa takie jak kaliny, grusze i i jarzębiny zapewnimy ptakom w najbliższej okolicy coroczne pożywienie na trudny zimowy czas. Ptaki uwielbiają owoce kaliny, jarzębin.
Południowa strona ulicy Jeżewskiego jest "goła" , zdominowana przez parkujące samochody, i stanowi brzydki kontrast z Aleją Kasztanową. Zatem dodatkowo posadzone drzewa upiększą południową stronę ulicy Jeżewskiego i dadzą trochę cienia.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup i posadzenie materiału roślinnego wraz z zakupem worków do podlewania ,palików, kory,ziemi , taśm - 28 000,00 zł
Przesadzenie krzewów,kompleksowa pielęgnacja drzew, krzewów w pierwszym roku realizacji projektu - 7 000,00 zł
Razem: 35 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Byłoby zapewne ładniej i ptaki byłyby zadowolone. Ale mam dwa zastrzeżenia:
  1) Czy kierowcy samochodów parkujących pod jarzębinami i gruszami docenią to i też będą się czuli jak w raju?
  2) Sprawa użycia słowa "treegator" w zdaniu "...projekt uwzględnia również zakup worków do nawadniania każdego drzewa tzw. treegatorów...". Według informacji na stronie producenta, http://www.treegator.com.pl/gwarancja " TREEGATOR® jest znakiem handlowym Spectrum Products Inc. (USA) zarejestrowanym w USA/EU ". Jak w tym kontekście wygląda spełnienie wymagań punktów 4 i 17 kwestionariusza oceny merytorycznej? Słowo "treegator" nie pojawia się jako słowo powszechnie używane w słownikach języka angielskiego ani tym bardziej polskiego. Przypuszczalnie powstało ze złożenia słówek angielskich "tree" (drzewo) i "gator" (potocznie skrótowo na "alligator"), być może worek przypominał komuś aligatora wylegującego się pod drzewem, a może był jakiś inny powód (może bardziej trywialny, od słowa irrigator, czyli - jak by to powiedzieć - urządzenie do nawadniania), ale ważne jest, że to słowo jest zarejestrowane jako znak handlowy. Albo więc naruszono interesy producenta treegatorów w punkcie 4, jeśli to nie on ma być wykonawcą, albo złamano punkt 17, wskazując go jako jedynego możliwego wykonawcę. Czy można to jeszcze jakoś poprawić? Pozdrawiam.
  Mieszkaniec19155  07.09.2019 14:23
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec19155  07.09.2019 14:36
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany